Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пенобетон - направи си сам.

Публикувано от stivemaster 
Пенобетон - направи си сам.
05-07-2010 - 13:37:13
Здравейте . Тъй като стане ли дума за газобетон всички разбират "автоклавен" такъв или познатите на нашия пазар гръцки турски и румъски варианти на Ytong, реших да пусна тема за по малко познатия и използван газобетон - пенобетона.
За по голяма част от нас информацията за него е "кът" и като всяко нещо у нас просветените по темата мълчат и така се получава кръг от който никой не печели.Затова ето на кратко качествата с които този материал става предпочитан пред автоклавния например ,пък и изобщо пред конкурентните му продукти [www.parketeria.com] ето и приложение например при замазки и обърнете внимание забърква се и с обикновена бъркачка


И така зарибените достигат до материала за пенообразуване и остават потресени.Естествено в нашата така наречена държава няма внос изобщо на пенообразувател за бетон.Налага се използването на пенообразувател за противопожарни цели и аз имам опит с Щ А М Е К С Ф15- 3%.Купува се готов разреден от фирмите за пожарогасителни системи и струва около 2.50лв. литъра.
За да получите гъста ,устойчива и с ниско водно съдържание пяна ви трябва пеногенератор.Сами бихте могли да си направите по следния начин - градинска помпа с налягане около 5 BAR или на нея най вероятно ще пише Н-50 м .Помпата смуче от туба ,да речем 20л. и изхвърля през струйник който също може да купите от тази фирма в която продават пенообразувателя.В струйника има мрежичка която спомага образуването на балончета.За по напреднали конструктори ще добавя и това че добавяне на въздух от компресор още повече повишава добива на пяна ето така например [media.snimka.bg]
Дозировката на препарата е описана в общата рецепта за пенобетон [media.snimka.bg] препарата се добавя във водата за пенообразуване в съотношение 1/40.Водата за хидратиране на цимента и за пенообразуване са различни и отделни количества.
Много важна е първоначално хидратацията на цимента от нея зависи крайния ефект следва добавяне на пясъка и накрая пяната.
Засега толкова ,при интерес заповядайте ще отговарям с удоволствие.
Re: Пенобетон - направи си сам.
19-12-2010 - 13:29:46
Здравейте, ако можех да си го направя сам нямаше да съм тук.
Направих запитване към една фирма занимаваща се със замаски от пенобето и те ми казаха че за 60 м2 не си заслужава за тях.
53 м2 са в едно помещение, в съседство е това от 7м2 на 1-ви етаж.
Вие лично правители това за един етаж ?
Re: Пенобетон - направи си сам.
19-12-2010 - 14:04:34
90% от сайтовете,които връщат търсачките за пенобетон,са руски.Само този факт ме отказва на момента от ровене нататък в тая посока.Щом го ползват руснаците,то значи има някакъв проблем-или технологията е много стара и в цивилизования свят е отдавна изоставена,или става дума за нещо супер неекологично,или (най-често) и двете.
Re: Пенобетон - направи си сам.
23-12-2010 - 15:08:44
Пенобетонът се използва в много страни. Аз за пръв път видях пенобетон в Израел. Изливаха го на плосък покрив за термоизолация.Използваха италиянски поризатор.В България обаче нещо не могат да му намерят цаката.
Re: Пенобетон - направи си сам.
23-12-2010 - 16:16:41
Намери някоя що-годе нормална държава,в която масово да се ползва пенобетон.Русия,Израел,разни арабски анклави и миньорски поселища в далечния север ги остави.
За да не е разпространена тая технология,явно има някакъв проблем с нея.Виж газобетона например колко широко разпространен материал е,хем производоството му сравнително сложно.
Re: Пенобетон - направи си сам.
23-12-2010 - 17:29:39
С пенобетон в Германия и Швеция например изолират пътища и мостови конструкции.Важна е концепцията за всеки влак си има пътници.
Re: Пенобетон - направи си сам.
23-12-2010 - 21:23:46
avatar
Quote
salvador
Намери някоя що-годе нормална държава,в която масово да се ползва пенобетон.Русия,Израел,разни арабски анклави и миньорски поселища в далечния север ги остави.
За да не е разпространена тая технология,явно има някакъв проблем с нея.Виж газобетона например колко широко разпространен материал е,хем производоството му сравнително сложно.

Пенобетона е евтина и леснодостъпна технология и е неизгодна за приложение от големите концерни. Също като българските евтини лекарства и западните аналози с хубавите опаковки и същото действие, само че цената... В Русия гледат с поглед към решаване на проблема, а на Запад погледа е да се пълни корпоративната каса и оттам разликите...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенобетон - направи си сам.
24-12-2010 - 00:58:13
Аз не съм убеден в добрите термоизолационни свойства на пенобетона.Да го сравним със стиропора: и двете са дисперсни системи като пенобетона е
(цимент-въздух-цимент)(цимент-въздух-цимент)-между две клетки има термомост от цимент и пясък.

,а стиропора e (стирен-въздух-стирен)въздух(стирен-въздух-стирен)-между две клетки има въздух и затова може и да се рони.Самото обемно съдържание на въздух при стиропора е 95-98%. При пенобетона дисперсната среда (циментово -пясъчната суспензия )е по-голяма от дисперсната фаза(въздуха) докато при стиропора е обратното!Така,че моят съвет към колегата,който иска да си прави подова изолация на 50-60 м2 да ползва стиропор,няма голямо значение дали EPS или XPS!
Re: Пенобетон - направи си сам.
24-12-2010 - 09:18:25
avatar
Как пък се сетихте да сравнявате стиропор (или какъвто и да е EPS) с пенобетон!!! Много, ама много неуместно сравнение. Това, че единия е произведен, за да упражнява топлоизолационни функции, а другия помежду другото има и тази не е повод за сравнение.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пенобетон - направи си сам.
24-12-2010 - 09:48:28
Quote
n.nikoloff =
Как пък се сетихте да сравнявате стиропор (или какъвто и да е EPS) с пенобетон!!! Много, ама много неуместно сравнение. Това, че единия е произведен, за да упражнява топлоизолационни функции, а другия помежду другото има и тази не е повод за сравнение.

*book*Заради това колега n.nikoloff :Здравейте, ако можех да си го направя сам нямаше да съм тук.
Направих запитване към една фирма занимаваща се със замаски от пенобето и те ми казаха че за 60 м2 не си заслужава за тях.
53 м2 са в едно помещение, в съседство е това от 7м2 на 1-ви етаж.
Вие лично правители това за един етаж ?

Колегата иска да си прави замазка и от там е връзката пенобетон стиропор,че може да се замени пенобетона за пода с нещо по-прилично!Въпроса е конкретен капиш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход