Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да си направиме сами къща от греди и талпи.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 02:23:12
[www.wikihow.com]
Този е откраднал идеята ми, обаче не знае рецептата за дървобетонни блокчета.:]
Re: Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 02:56:09
Без сложни сглобки, само с винтове и пирони, носещата конструкция е по силите на средно сръчен човек. Снимките могат да се увеличават за по добра нагледност. Основните вертикални греди са 15х15 облечени тристранно с 5х15 за да се образуват "стъпки" за хоризонталните греди. Таблиците за дължините на премостванията може да свали от интернета, а там където се съмнявате, умножавате по 2. Стените могат да бъдат изпълнени по десетки начини, като моя предпочитан метод е дървобетнни блокчета.
Re: Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 19:32:41
Сега долавям леко несъответствие в това което автора описва на думи и това което той е направил, но в крайна сметка проектчето му вдъхва доверие и кураж на ентусиастите.
Re: Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 19:42:14
Тая тема живо ме интересува,защото тепърва имам да набирам познание в тази посока!Ако има и снимки в по-едър план ще е още по -полезно!
Re: Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 19:51:32
Те снимките могат да се увеличават доста, но в някои случаи ъгъла не е подходящ за да се види достатъчно добре. В помощните вертикални греди има лека разлика от една до друга и не знам дали не е нарочно. Забелязва се че едни от тях влизат вътре в "трегера" а други са с широчина колкото самия трегер и са врязани като стъпки. Според мене не е нужно да спазваш 100% неговия проект точно в тази част защото и той не е бил консистант.
Re: Как да си направиме сами къща от греди и талпи.
06-01-2011 - 20:08:22
Трябва да премеря дали наистина греда 6Х6 може да се пъхне в кухината на тези бетонни блокчета които той използва за основи. Бях им вземал р-рите преди няколко месеца но съм забравил.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход