Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Промяна на граница

Публикувано от Horhe 
Промяна на граница
29-11-2010 - 13:36:32
Здравейте,
От известно време попаднах на този форум, допада ми балансирания и колегиален тон. Но ето какво ме вълнува: Преди повече от 15г купих дворно място в село край Варна . Както се полага, извиках от кметството техник(Тогава тези дейности бяха към кметствата да провери границите(Имах лошия пример на мой близък, който си развали отношенията с единия съсед заради граница). Дойде човекът, между другото с голям опит и стаж и познаващ добре землищата, преди това се обадих и на съседите да присъстват при меренето. Сложи той колчетата и ги привързах към местни обекти ,имам и съответната скица. Постепенно поставях ограда с колове и мрежа, за да затворя, че скитаха много кучета и др. Комшията под мен имаше спорове с други хора за една от границите му(не към мен) и скоро чрез кметството вика лицензирана фирма да нанесат границите на имота му. Обади ми се за деня и аз присъствах. Дойдоха две млади момчета и много бързо(предния човек, който аз виках половин ден търси опорните точки или както му се казва за да се привърже към плана)му нанесоха границите. Оказа се обаче, че при това на границата между нас в единия край той трябва да влезе с около1м и нещо, а в другия край аз трябва да влеза с около метър.Както се казва "танто за кукуригу" Според тях предния им колега бил сбъркал. А каква е гаранцията, че те са прави. Освен това изместването на границата, където съседа би влязъл в моето място намалява лицето ми към улицата под 16м, както е по скицата ми. На това нещо отговорът на момчетата беше, че аз пък трябва с колкото е влязъл съседа, с толкова да вляза в съседа над мен, за да запазя лицето си. Сещате се до какъв лавинообразен процес може да доведе това. Доколкото може да ми вярвате, аз съвсем добронамерено още в началото исках да оградя само това, за което съм платил и ми се води по план. Не искам и да си развалям отношенията със съседа. Ами ако след още 10-ина години друг измерител пак коригира?
На ималите търпение да прочетат до тук, по чаша червено от новата реколта(естествено по мрежата само виртуалноsmiling smiley))
Лек ден!
Re: Промяна на граница
05-12-2010 - 20:31:14
Сложете си питането в раздел "Юридически" и "Имоти" най-добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход