Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

равностойни земи/бонове/коефициент

Публикувано от Galio82 
равностойни земи/бонове/коефициент
26-11-2010 - 02:06:01
Привет!
Искам съвет. Днес разбрах , че парцелите за които ми е признато правото на собственост , но са ми отказани да бъдат върнати с решение от Общинска служба земеделие град Варна, поради извършерни строителни мероприятия, следва да бъда обещетен. Парцелите са 3 с общ размер от 7.9 декара и са били в строителните граници на Владиславово. (Русларски път- сега летище Варна; Арапалъка; Гьовек Меше - са старите наименования на местностите) След обжалване има решение което гласи че мога да получа 7.9 декара земя или 6950лева номинал под формата на компесанционни бонове.
Казаха ми че земята се връщала в намалена ст-ст след умножаване по коефициент . Не бяха много изчерпателни в службата и се опитваха да ме убедят да искам бонове. Нямам никаква инфорамация кой е правилния избор, нз къде са земите с които биха ме обещетили . Казаха ми, че земя нямало и досега не е върната на никого.. и ако искам земя можело да ми върнат и само 1 декар или по малко дори. Доста пристрастни ми се видяха.
Ако може някой компетентен да ми даде информация , можеби да ми кажете какъв е коефициента за Варна , всякаква информация ми е от полза преди да взема решение.

Засега намерих закона но не ми става много ясно от него : Собствениците или техните наследници, притежавали земеделски земи преди образуването на трудовокооперативни земеделски стопанства или държавни земеделски стопанства, независимо от това, дали са били включени в тях или в други, образувани въз основа на тях, селскостопански организации, намиращи се в границите на урбанизираните територии (населени места) или извън тях и са застроени или върху тях са проведени мероприятия, които не позволяват възстановяване на собствеността, имат право на обезщетение по тяхно искане с равностойни земи от общинския поземлен фонд и/или с поименни компенсационни бонове. Въз основа на мотивирано предложение на общинската служба по земеделие и гори и на всяко заинтересовано лице, общинският съвет в едномесечен срок от получаването му определя вида, размера и местонахождението на земите от общинския поземлен фонд за обезщетяване на собствениците, включително и в случаите по чл.10в, ал.1, т.2 и 3, ал.2 и 4, но не по-малко от 50 на сто от наличния общински поземлен фонд. В случай, че общинският съвет не се произнесе в срок или откаже искането за предоставяне до 50 на сто от наличния общински поземлен фонд, земите за обезщетяване се определят със заповед на областния управител по искане на общинската служба по земеделие и гори и на всяко заинтересовано лице. Общинската служба по земеделие и гори предоставя необходимата информация на министъра на земеделието и горите, на областния управител и на общинския съвет.

Поздрави!
Re: равностойни земи/бонове/коефициент
26-11-2010 - 08:05:14
avatar
И кой казва ,че общината няма парцели за обещетения?
Тия бонове после какво ще ги правиш?
Ако си отговориш на въпросите с ръка на сърцето ,ще отидеш и ще си искаш земята - да се оправят както щат.....
Познавам собственика на 13 дка парцел над летище Варна посока Аксаково над Мото Пфое и твърдя ,че ги е взел на безценица - направена му е услуга от ръководството.
Земя има - искай си я!

Чест и почитание
Re: равностойни земи/бонове/коефициент
28-11-2010 - 21:21:50
Така и смятам да направя .... ще си искам земята .. скоро трябва да влезе общия устройствен план в сила и предполагам всички хора с такива невъзтановени земи , трябва да бъдат обещетени.
Проблема е че в закона пише, едномесечен срок , а в службата служителката ми показа два шкафа със папки на хора които са избрали да им върнат земи от две години насам . Досега на никой не е върнато нищо . Можеби се чака този ОУП .. Незнам някой обжалвал ли е този мълчалив отказ .. понеже аз така го разбирам .
Колко е коефициента за Варна ? 0.5 е минимума по закон доколкото разбирам ..
Re: равностойни земи/бонове/коефициент
01-12-2010 - 08:24:41
avatar
*ok**yes*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход