Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчева система от ebay?

Публикувано от kalin72 
Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 15:05:25
Моля специалистите да погледнат тези две системи и да си кажат мнението smiling smiley

[cgi.ebay.de]

[cgi.ebay.de]
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 18:50:14
Съжалявам, не съм специалист, но онова което зная от работата си е че да копуваш нещо толкоз сериозно и скъпо от и бей си е доста рисковано и не разумно.
Аз също ще слагам нещо подобно, но ще го взема от фирма с физически адрес и добра репутация която стои зад името си.

Желая ти успех!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 20:17:00
avatar
Тези които си предложил нямат доставка до бг...

В ибея продавачите си държат на реномето
каквото купиш тук такова е и там...
и те купуват от китай както и нашите търговци, просто там надценките са по ниски...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 21:25:46
Quote

Тези които си предложил нямат доставка до бг..
Да, на сайта пише, че нямат, но се свързах с тях и няма проблем да пратят по куриер стоката. Инак си абсолютно прав за останалото smiling smiley Толкова години пазарувам от онлайн магазини(чужди), определено по-качествени стоки намирам, отколкото от магазини с физически адреси ( у нас)....
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 22:02:26
Това иска сметки...Доставката на толкова голямо нещо не е без пари,трябва да се застрахова тоя чуплив товар и т.н.
Това чудо пътува от на майната си и дори тук нашите фирми със сигурност имат по някоя строшена тръба в контейнерите.Няма начин да не се получава тия неща...поне докато не се измисли някакъв нов начин за товарене на контейнери..какъвто скоро няма да бъде измислен/
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 22:21:03
Ха, и-бей били сериозни, супер*ok*

И защо тогава не откриеш направо производителя в Китай и да си поръчаш директно? Със сигурност ще е по-еВтино от и-бея. А после почва сагата по форума с: "Помагайте братя" или "Направи си сам"! А гаранционното обслужване кой ще го върши, пак ли "он лайн"? Или ако нещо изхърка, кой ще плати техника да долети от другия край на света или ще им я върнеш по пощата*sos*? И всичко това за да се спести някой лев ама практиката сочи друго*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Слънчева система от ebay?
19-11-2010 - 23:13:42
avatar
Разликата между китайската цена и тази в германия не е голяма!
Освен това този от германия е купил голямо количество и е договорил по-ниска цена.
Така той може да продава на цена която не е много по висока от тази на китайците.
Но от германия като поръчаш ще ти го пратят с техния DHL който е много по евтин.
Доставката ще е нищо в сравнение с тази от китай...
На стоката от китай следва да се добави и ддс и мито /не знам мито дали има за алтернативни енергийни системи/
но имаш и скъп транспорт митница...
докато от германия ги няма всички тези екстри smiling smiley
За такава покупка е по изгодно от германия отколкото от китай

Купувал съм лодка от там като цента с доставката ми излезе по евтина отколкото от производителя от китай

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Слънчева система от ebay?
20-11-2010 - 02:28:55
За лодката е така, аз и кола от там си взех.

Както и да е, от полза ще е за форума ако Калин вземе тази работа по интернета така ще има още една хубава тема за обсъждане. Тук хората казват: "Учи се от грешките на другите, а не от своите"winking smiley
Хайде със здраве*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Слънчева система от ebay?
20-11-2010 - 08:30:15
Не разбирам каква е дилемата в случая?
Цената си е сериозна.
Остава да се сравни с цената на компонентите които се продават тук: колектор, диференциален термостат, помпа, разширителен съд и т.н.
Ако излезе по-на сметка ясно, ако не пак ясно.
Локацията на нещата от линковете е в Германия, така че ДДС и мито няма да се плащат.
Обаче има една малка подробност в случая! И двамата продавачи имат 100% положителен фидбек, но до сега нямат нито една продадена подобна с-ма...
Re: Слънчева система от ebay?
20-11-2010 - 19:05:19
Quote
ctef60
Не разбирам каква е дилемата в случая?
Цената си е сериозна.
Остава да се сравни с цената на компонентите които се продават тук: колектор, диференциален термостат, помпа, разширителен съд и т.н.
Ако излезе по-на сметка ясно, ако не пак ясно.
Локацията на нещата от линковете е в Германия, така че ДДС и мито няма да се плащат.
Обаче има една малка подробност в случая! И двамата продавачи имат 100% положителен фидбек, но до сега нямат нито една продадена подобна с-ма...

Оле ЛЕ! Знаех си аз че германците са тъпи и не могат да видят де им е сметката и да започнат да копуват разни сложни инак системи по интернет! Чакай ама защо ние да не им станем първите клиенти на тез ора? Ние българчетата сме куражлий и тарикат момчетаwinking smiley Но на брашното еВтини, а на триците скъпи"!
Това че нямат регистрирани продажби и бея е защото те там само се рекламират, казват му маркетинг, а който се заинтересува дига се и отива на място, на физическият им адрес, а не виртуалнияwinking smiley

Сега сериозно. Ако е да гледаме сеир бива ама нали форума е за взаимопомощ. Нека Филматопло или друг специалист се изкаже. Моля ви не подвеждайте човека, парите не са малко ей! За тениска да рискуваш бива, ако е нефелна ще я подариш ама това ....
Завчера получих оферта за подобна система от "Висман" България. Цената им е около 6000 лв. за комплект: панели, бойлер 300 л. заедно с всички помпи и компоненти за включване системата. Да, 6000 лв. с 2 години гаранция. Сега чакам да ми изпратят адреси на тяхни оторизирани фирми подизпълнители за монтаж. Ако искате ще пусна кореспонденцията ми с тях и офертите.

Калине, вземи се в ръце, ще станеш за кашмер*yes*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-11-20 19:22 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход