Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

външна ТИ в това време

Публикувано от petgrbg 
външна ТИ в това време
27-10-2010 - 11:04:36
Става въпърос за къща , на два етажа , строена пролетта на 2009г. тухли Поротерм 38-ца . Интериора е завършен края на това лято- по -точно м.септември. От около месец живеем в нея.Чудим се , дали сега е подходящо за правим външна ТИ или да прекараме зимата така , но да не е пък страшно студено вътре ?
Моля вещите по тоя въпрос да дадат мнение.
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 13:29:17
Колежке!

Счита се,че нормалния температурен диапазон за работа със циментови смеси /шпакловки,лепила и т.н./ е диапазона от +5 до + 35 градуса по Целзий! Рискът да ви полагат външната топлоизолация през това време на годината под този нормален температурен диапазон е много голям и неоправдан! Ако искате със сигурност да не мръзнете през зимата налепете си вътрешна топлоизолация с дебелина 3 или 5 мм. има такива листи на Практикер,както и специално течно лепило за тях ,подобно на С 200. Цялата занимавка ще отнеме няколко часа и не се нуждае от майстор!Пък пролетта живот и здраве се заемете и с външната топлоизолация,която според мен,при тия тухли поротерм 38 не ви е нужна,но при изолациите ,както казва един колега важи принципа на Мечо Пух :Колкото повече-толкова повече!
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 13:50:07
Благодаря ти Фло за отговора. Вътре както казах по - горе сме готови , боядисано , направено.Да вземем да лепим сега върху това плоскости... де да знам , нещо не е много удачно май. Тези дни ги дават топли , та или почваме или отлагаме за пролетта.
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 14:17:33
Quote
petgrbg
Благодаря ти Фло за отговора. Вътре както казах по - горе сме готови , боядисано , направено.Да вземем да лепим сега върху това плоскости... де да знам , нещо не е много удачно май. Тези дни ги дават топли , та или почваме или отлагаме за пролетта.

То и при мен си беше оправено и боядисано,но като му лепнах тези листи с едни тапети отгоре си даде и визия и добър ефект.В момента например външната температура е +10 градуса а вътрешната + 20 без да е включвано никакво отопление въобще.Тази температура се поддържа само от излъчването на включената електроника в къщата и от бойлера,който ми е в един шкаф в стаята а не е в банята!
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 14:28:09
При нас самата къща си поддържа около 14-15 градуса.
Включваме вечер радиатори Адакс на макс.16-18 гр. и е топло.
Бойлера при нас същото е в шкаф *yes*
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 19:01:02
avatar
По възможност изчакайте - ако даде време може да налепите и оставите на шпакловка - за мазилка вече е късно....

Чест и почитание
Re: външна ТИ в това време
27-10-2010 - 21:34:48
С Поротерм 38 въобще не бива се притесняваш, че зимата ще ти бъде студено.
На-пролет спокойно ще си направите изолацията.
Re: външна ТИ в това време
28-10-2010 - 08:35:40
Благодаря момчета.
Няма да я правим сега , не ни се рискува , дневните температури ги дават за идните дни добри , но сутрешните...
Споделих проблема си с познат архитект , който ме посъветва да отложим за другата година ,тъй като от пролетта до есента е имало мокри процеси - мазилка , шпакловка , латекс , теракоти и др.Според него трябвало да изсъхне добре и тогава.Съгласих се , а и тъкмо ще посъберем парички.
Re: външна ТИ в това време
29-10-2010 - 08:02:30
avatar
clap:*ok*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход