Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 21:53:30
Здравейте колеги. Решил съм да слагам дюшеме в сутерена върху бетонната плоча. До този момент съм се спрял на следния вариянт-от долу слагам....мисля че му казвате ондулин пъпчивата пластмасова материя за външна хидроизолация, върху нея ОСБ или шперплат 18мм. завинтен в плочата и отгоре кова дюшемето. Някакви други идеи, но без лепене за бетона.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:09:17
Ондулин е вълнообразна покривна плоскост. На това май му викат фундалин. Не съм от специалистите, но как върху фундалина да сложиш ОСБ-то - ще посмачкаш бобчетата, ще пружинира и въобще от какъв зор да го слагаш?
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:28:28
Това чудо прилича на фундалин но е доста твърдо и не се мачка, слага се за да повдигне ОСБ-то да не лежи в/у бетона и остава пространство за въздуха да циркулира.ETO TYK
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:30:28
Въпроси:

1.Каква е функцията на хидроизолационната мембрана (каквато и да е тя) в тая система?

2.За какво точно ти е OSB-то?

Според мен армирано алуминиево фолио на пода и посипка с перлит между скарата на дюшемето ще ти свършат абсилютно съшата работа срещу половината пари...но пак си остава неясно защо ти е паропреграда над бетона.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:37:38
Салвадор, скара няма да има. Дюшемето се кове за ОСБ-то или шперплата, а тази пъпчива материя служи както казах за вентилиране под дюшемето и за предпазването му от влагата в бетона, все пак това е сутерен.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:39:35
Аз мисля да сложа корк.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 22:41:40
Quote
др. Иванов
Аз мисля да сложа корк.
Как по-точно?
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 23:28:00
Quote
Nasko.Stoykov
Салвадор, скара няма да има. Дюшемето се кове за ОСБ-то или шперплата, а тази пъпчива материя служи както казах за вентилиране под дюшемето и за предпазването му от влагата в бетона, все пак това е сутерен.

Г-н Stoykov,да знаете,че това няма да проработи без скара! Като закрепвате ОСБ-то или шперплата за бетона ,то той ще следва ,според силата на убиране на анкерите релефа на плочата,който по дефиниция си е къдрав,без перфектна изравнителна замазка и в резултат дюшемето ще добие формата и изгледа на домашна юфка.Идеята за хоризонталната вентилация под дюшемето/хоризонтална конвекция/изглежда напълно невъзможна за изпълнение между пъпките на фундалина.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
02-10-2010 - 23:55:50
Quote
фло
Quote
Nasko.Stoykov
Салвадор, скара няма да има. Дюшемето се кове за ОСБ-то или шперплата, а тази пъпчива материя служи както казах за вентилиране под дюшемето и за предпазването му от влагата в бетона, все пак това е сутерен.

Г-н Stoykov,да знаете,че това няма да проработи без скара! Като закрепвате ОСБ-то или шперплата за бетона ,то той ще следва ,според силата на убиране на анкерите релефа на плочата,който по дефиниция си е къдрав,без перфектна изравнителна замазка и в резултат дюшемето ще добие формата и изгледа на домашна юфка.Идеята за хоризонталната вентилация под дюшемето/хоризонтална конвекция/изглежда напълно невъзможна за изпълнение между пъпките на фундалина.
Пода не е толкоз зле че да заприлича на юфка, доста равен е. Работата с бетон ме плаши и не ми се занимава с изравнителни замазки, така ще го изравня че стой та гледай. Мисля че 18мм. шперплат е доста солиден и няма да го анкерирам през 20см. и да затягам до откат, дано държи някаква прилична повърхнина, а тази материя е доста по-солидна от фундалина ако си отворил линка, издържа 5700 паунда на кв. фут, срещу 1200 за фундалина. Мене повече ме плашеше коването в ОСБ или шперплат, но с предварително пробити дупчици за клицовете държи, вече пробвах. Мисля си дали и да не го лепя същевременно с коването. Това което съм подчертал от твоя постинг пък не го разбирам, цялата система ще има само точков допир с бетона така че трябва да има венилиране.
Re: Дюшеме върху бетонна плоча в сутерен. Съвети.
03-10-2010 - 00:42:19
Усложняваш си излишно задачата с тия плоскости.Няма никакъв смисъл това нещо,а пък за мембраната-съвсем.Дюшемето е солидна дървесина-с всички плюсове и минуси на тоя материал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход