Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на тераса

Публикувано от Ivo.NovDom 
Ремонт на тераса
15-08-2010 - 14:05:44
Покрай работата ми, посещавам десетки жилища - почти навсякъде наблюдавам следния проблем: Влажни петна и мухъл под балконските врати и надути паркети в зоната около балконската дограма
Две са основните причини: Липса на топлоизолация и хидроизолация на подовата плоча на терасата!
Ако спепстите полагането на топлоизолация (говоря за пода на терасата отвън) зимно време плочата се охлажда до температури под нулата, като успява и локално при дограмата отвътре да се охлади до температури под 12-15 градуса и да причини конденз, съответно и мухъл. Ако планирате да слагате в новото си жилище скъп паркет, редно е да се погрижите паркета да не се съсипе заради некачествено изпълнение на подовата настилка на терасата.
Направих няколко снимки:

Първо изкъртих китайския сифон-менте и го подмених с нормален:






Запълват се всички цепнатини под дограмата, изчаква се да изсъхне и се нанася грунд.




След като изсъхне се поставя лентата (слой изолация, лента, втори слой изолация)


Следва: намазване на пода с изолация на 2 ръце на кръст, полагане на топлоизолацията, отгоре мрежа, после лепене на гранитогреса, цокъл и накрая даване с чиста съвест 20 годишна гаранция, че паркета в стаята отвътре няма да се надуе заради проникване на вода и влага около прозореца. winking smiley

Когато го довърша ще кача и останалите снимки. *beer*
Re: Ремонт на тераса
15-08-2010 - 16:18:18
avatar
Поносимо добре....
Само дето съм скептик относно циментова хидроизолация... аз работя с акрилна и съм много доволен.
Правиш сух монтаж на сифон,а не го лепиш - внимавай - погрешно е...!
Има вероятност при свиването на лепилната смес,той да прохлопа или да спука по периметъра.
А оттам после и неприятностите!

Чест и почитание
Re: Ремонт на тераса
15-08-2010 - 20:47:31
Quote
gogol
Само дето съм скептик относно циментова хидроизолация... аз работя с акрилна и съм много доволен.

Гоголе, как я разпозна?! Намацано е с акрилна еднокомпонентна хидроизолация.



Quote
gogol
Правиш сух монтаж на сифон,а не го лепиш - внимавай - погрешно е...!
Има вероятност при свиването на лепилната смес,той да прохлопа или да спука по периметъра.
А оттам после и неприятностите!

Пусни снимки с правилен монтаж. Откъде да си купя колена и муфи предназначени за лепене, по магазините има само такива за "грешен" монтаж - с гумени уплътнения? ... *pardon*
Re: Ремонт на тераса
15-08-2010 - 22:21:23
avatar
Вероятно съм объркал поради цвета,но пак да питам - сигурно ли е?
Ще ми е интересно ако пишеш на ЛС каква е?!
Виждам ,че не обръщаш сериозно внимание и на тръбите -визирам водосточната тръба/ококло нея/ !Там Многоо внимателно ,особено при ПВЦ....
Линейно работи цялата изолацийка и ако сгрешиш сега,то после се ближат рани....

Иначе съм доволен от това което виждам,рядко съм попадал на подобно изпълнение,особено на холкерите - личи ,че си перфекционист и мислещ човек...*rose*
Сифони иначе лепя с ПУ,след кото съм запълнил със специален наш материал - Мегаграут 100 - моя си измислица,ама не ме е издънвала още...

Чест и почитание



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 08:43 от gogol.
Re: Ремонт на тераса
15-08-2010 - 22:51:55
Бащицата е водопроводчик и онзи ден стана на въпрос за лепенето на PVC. На външни канали не лепи снадките, защото при евентуални слягания е по-добре леко да се размърдат двете тръби една спрямо друга, а не да се спука някоя снадка (или тръбата)
Re: Ремонт на тераса
16-08-2010 - 20:35:12
Не само за външен монтаж, по принцип с гумено уплътнение е по-добрата сглобка. Не виждам смисъл да го обсъждаме. Когато е нужно не е проблем да се лепи с ПВЦ лепило, не е грешно, но е по-бавно - чистиш, лепиш, чакаш да стегне...Грешно е да се махат уплътненията или да се маже със силикон или да се слага лепило при гуменото уплътнение.
Гогол, грешно е да се остави онова сифонче (отделно че беше най-високата точка на терасата), мангалите бяха запълнили около него с всякакви боклуци, гипс и парчета. Направих легло за сифона, наместих го, дадох му ниво и му пернах една пясъчно-циментова замазка. Ще се разхлопа по периферията...ама друг път.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-16 21:04 от Ivo.NovDom.
Re: Ремонт на тераса
16-08-2010 - 21:48:24
avatar
ОООО,виждам ,че не си ме разбрал....
Когато направя пълнежа и изчакам да засъхне всичко - лепя сифона към замазката с ПУ....
Това правя за да не ме изненада цимента отдолу като остави кухини под сифона!
Друго не правя - разчитам в последствие единствено на придадените консумативи!
Сори - дано сега да си ме разбрал!

Чест и почитание
Re: Ремонт на тераса
16-08-2010 - 21:49:39
avatar
А туй със старото сифонче - напълно си прав ....и аз ги мятам....

Чест и почитание
Re: Ремонт на тераса
17-08-2010 - 00:00:59
Re: Ремонт на тераса
17-08-2010 - 08:29:51
avatar
clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход