Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси

Публикувано от Geto 
Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 05:00:56
Не си спомням дали съм споменавал, че от известно време работя във фирма за управление на имоти. В единият от блоковете ни от една седмица извършвам проверка за състоянието на сградата и се натъкнах на проблеми които не очаквах. Блокчето е на 15 год. и е построено съобразно всички изисквания. Собственик е не стопанска организация и всичките 80 апартамента се отдават под наем. Няма да казвам че 80% от жилищата вече изглеждат като обор, но онова което най-много ме изуми е самото съсътояние на сградата и комуникации. Ел. помещението се пълни с вода по тръбите на кабелите от външния трафопост, ежедневни течове в цялата сграда. Повече от 90% от спирателните кранове не функционират. Климатика е с 2 компресора, единия тези дни изхърка и сега се кара на един, но е мор. Как ли ще изглежда око и др. излезе от строя? Бойлерите са на 1 год. и все още в гаранция.
Апартамента ми в София е над 30 годишна панелка и наистина мн. от екстрите тук никога не сме ги имали, но толкова проблеми не си спомням да е имало. Всъщност веднъж или два пъти правихме покрива, асансиора чат пат не работи ама това което виждам тук ми изплаши окото. Някой има ли наблюдения от състоянието на една 15-20 год. жилищна сграда, как се държат новите технологии във ВиК, топло и хидроизолации, отопление и т.н.?

Предполагам ще бъде интересно и за онези които са си закупили нови или не толкоз жилища през последните години, за да знаем какво и кога да очакваме:cry:

Хайде със здраве*beer*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 06:31:32
avatar
Привет!
Както знаете и аз съм новодомец,та реших да Ви кажа и няколко конкретни забележки ......
Масово архитекти и проектанти решават цялостното визия на сградата /а и не само/, на копи-пейст,никаква мисъл,никакво творчество!
Проблемите дойдоха от подвързването на сградата с електричество и вода,от не добрите връзки та ВиК системата / в частност всичко използвано е турско и китайско производство,шуми и тече тук там че се не трае/.
Дойде Е-ОН и постави два кабела в гофри и пробиха изолацията на основите естествено- въпреки 6000 лв взети за възстановяване и подключване - запълниха огромната дупка в основите със цимент и пясък и готово......Всичко е Ок до първия дъжд.....Сега вместо добре изолиран подземен гараж може спокойно да отглеждаме риба за Новата рибна борса във Варна.
Същото стана и с ВиК само с тази разлика ,че те копаха на 2 пъти и все на различни места - сега и от там тече.
Асансьора стана два пъти не задейства спирачка и удря във кола долу на ниво - 1 етаж - въпреки фирмата която го обслужва.....
Не било често явление ,а и все още не можели да установят защо го прави?!?
Добре че полагах изолациите ,че още нямам проблеми,но строителката от 18 .01.10 година поради замонолитване на нещо си махнала 15м2 от изолацията и я запълнила с БИТУМЕН ГРУНД...!?!Свещена тъпотия?!?
Нямаме чистачка,вентилатора от кота -2 за климатизацията го дадохме да го пренавият - щото мотора се пали......
Абе изобщо сме в схема....
Очаквам поне бетона да излезе по качествен......
Топлоизолационната система също е на ниво,въпреки че открих че на места под нея е шпакловано с .....ГИПС.....
От това което падна очаквам да се видим в криза някъде около март-април догодина,добре че установихме кой майстор и къде е шпакловал с гипса ,че вече ремонтирахме....Било от незнание ....

Та за това сега ми е думата - докато куцо,кьораво и сакато в БГ може да се нарече строител - това винаги ще съществува....
Няма контрол,всеки "техник" си гледа работата и подписва каквото му падне - на заплата е и що друг да я взема.....
Подкарали сме я яко през просото - и вярвам че ще ближем рани още дълги години - и ние и децата ни.....
Та нали сега за това сме във този форум - малко от малко да спрем тази идиотщина и да научим другите от грешките си......

Чест и почитание
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 06:53:33
Полимерните тръби са много леки за работа,всичко става много бързо,но пределният срок на експлоатацията им е някъде около десетина години,плюс минус нещо.Най-качествените-двойно на това...ама се срещат рядко.
При инсталациите проблемите идват от изолацията на кабелите...вече се пести от нея и резултатите са видни навсякъде-ако тръгнеш да ровиш,вероятно из цялата сграда ще намериш кабели с разпадаща се изолация.
Масовото използване на стиропор по фасадите сме го коментирали....там цикълът е даже по-кратък.
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 06:59:22
avatar
Ще се окаже че сме си платили два пъти.....
Кабелите все още са на ниво - тук там греят,ама нали са под мазилката и нямам наблюдение....
Милите Наши Строители ..... са стигнали нивото на чиста печалбарщина - няма ги хора като майстор Манол и Колю Фичето.....
Ама ще си платим и за това - то тъй или иначе както сме я подкарали - война не ни трябва.....

Чест и почитание
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 07:18:44
Въпросът е дали това състояние е могло да бъде избегнато.Според мен-не.
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 08:03:12
avatar
Може , ама нали искат лапаницата да е огромна......, а и що да не станат милионери от първия си блок?!?

Чест и почитание
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 17:40:47
Кризата ще свърши това което не свърши - законът,надзорниците и "строителите".
Вижте масовото превръщане на куцо и сакато в "строителни предприемачи". Каква отговорност и какъв отговор на въпросът - Човече как виждаш това което строиш след 50 години? Повечето "майстори" са до вратата,след като излезнат и всичко пада и започва да си личи къде е сгрешено и къде е пестено от мисъл и от майсторство!
Забележете как се строи сега на калкан в центъра на градовете особено големите. Масово се излагат на рискове съседните сгради,като рискът е понякога и от физическо разрушавне защото новата сграда задължително слиза под основите на съществуващия калкан и от тук до реално хлъзване на основите и падане на съседа. Особено когато изкопните работи са правени през зимата, при събиране на води в основите.
Масово сега се строи без ОТГОВОРНОСТ и то забележете при унищожително рестриктивен закон ЗУТ. По този закон абсолютно няма законово пусната в експлоатация сграда! Цяло приключение едно завършване на обект и масово затваряне на очи от Надзорната фирма до подписващите актове по етапите.
Според мен трябва да се опрости този ЗУТ и да се подписват с личните си имена всички подписващи се от чиновниците до проектантите и ако нещо се случи всичките тези синковци да са отговорни и да лежат в затвора ако не са видяли проблемите докато се е строило и се е случил инцидент !Не толкова /десетки/ документи да се изискват и никаква отговорност, а по-малко документи и повече лична отговорност това предлагам, но кой ли ще ме чуе !? Можело е да бъде различно, но е нямало как да стане защото - Законите се пишат и одобряват и приемат от лобитата на големите играчи и хората с парите. ... а както знаете в тази схема нас, малките, там ни няма *sos*
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 17:45:19
avatar
днес ми стана интересно колко е м2 на едно хубаво място, за което можеше да помислим при разумна цена

как ви звучи 2500 евро/м2 в настоящия момент

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 17:54:32
Quote
rockwall
днес ми стана интересно колко е м2 на едно хубаво място, за което можеше да помислим при разумна цена

как ви звучи 2500 евро/м2 в настоящия момент

Доколкото знам има и на 3000Е/кв.м. На ъгъла на Витоша и Бяла черква.
Re: Наблюдения и не толкоз често задавани въпроси
13-07-2010 - 18:06:15
Проектирането започва от параметрите на застрояване.За инвеститора това значи РЗП на максимум,важна е квадратурата,инвеститора го боли к..а за архитектурата или квото и да било.Следва проектиране търсят се апартаменти които ще се продадът ,типичните "двустайни",маломерни тристайни,чат пат някоя голяма изгъзица дето обира покривните тераси.Конструкцията често се решава по зададени параметри за разход на желязо 32-40 кг на квадрат РЗП.Голямата стойност е при изпълнение с фундаментна плоча.При изпълнинието се слага най-най-най-евтиното ама най-евтиното.Гони се най-ниската себестойност за да се впишеш с най-голяма печалба в средните цени.Който не разбира кво гледа некакво ПВЦ дограма шпакловка ,замазка и си вика ба си хипартамента.И после прас у лютеницата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход