Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВодоСбор на дъждовни води?

Публикувано от Geto 
ВодоСбор на дъждовни води?
09-07-2008 - 16:25:58
Здравейте,

Някой правил ли е водозбор на дъждовните води от покрива на къщата които да се използват за напояване? Как става тази работа?

Поздрав,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-10 20:59 от Geto.
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 08:32:14
avatar
Стига да имаш достатъчно съдове/най добре варели/,е повече от лесна работа....
Просто си правиш скачена система от тях и олуците и си почти готов....
На вилата имам подобно нещо и си събирам така водица ,че е съвсем без вода района...,а кинти за кладенец никакви....!
Аз си използвах няколко варела от добавки за бетон /ПВЦ/,които свързах в горна и долна част с тръби за да има как да се пълнят от почти никаквите валежи и свързах централния олук с входа на единият варел....
Сега имам постоянно някъде около 5 тона вода - за битови нужди и напояване... :]

Чест и почитание
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 08:43:50
ВОДОСБОР
И в abv.bg мислят, че е водоЗбор, ама не е.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-10 08:55 от dragula.
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 13:31:19
avatar
На Околовръстното на София видях да продават огромни пластмасови резервоари за течности. Със сигурност ще свършат работа за съхранение на дъждовна вода. За цените - нямам идея.

Но има една особеност при използването на дъждовна вода - Добре би било резервоарът за вода да е над нивото на двора. Така водният стълб ще създава естествено налягане.
В противен случай ще трябва да използваш помпа за да извадиш водата.
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 14:44:49
avatar
Прави се една опора от винкел/така че да държи съда / слага се на височко и готово...
В Кипър е масово явление - получава се при режим на водата....и се вързва към обикновен клапан с поплавък /такъв дето се слага в тоал.казанче/ и си без проблеми.....! :]

Чест и почитание
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 15:47:13
avatar
gogol, не разбрах за какво е поплавъка?

Аз съм виждал следната проста конструкция:
- водата от олука влиза в резервоара.
- резервоарът е разположен над нивото на двора.
- резервоарът има преливник, срещу препълване. (Особеност: дебита на преливникът трябва да е по-голям от сумарния дебит на влизащата вода!)
- резервоарът има кранче за изходяца вода и ревизионен отвор (за почистване) в най-ниската си част.
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 19:09:28
avatar
Тъй като в Кипър/Никозия/ са на воден режим,често варелите са свързани с тръбопровода и той се пълни на принципа с поплавъка....Но това е само ако ще вързваш всичко и към чешмата да да имаш запас от вода
:]

Чест и почитание
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 19:51:57
dragula

Благодаря, че си така любезен да поправяш правописът ми! А също и за дето ме парвиш така известен по разните др. форумиsmiling smiley

Ей, ето за няколко години в странство взех да забравям българския winking smiley

Поздрав,
Re: Водозбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 20:12:40
Re: ВодоСбор на дъждовни води?
10-07-2008 - 21:16:03
avatar
Де са тия други форуми,че аз не ги знам....?
Пратете линк ! :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход