Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разлепиха ми се плочките.

Публикувано от bulhomes 
Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 10:24:15
Христос Воскресе *drink1*:loveu:.

Нещо елементарно, което се надявах че ще направя сам, пак не се получи. На барбекюто си залепих за цокъл сам един ред бетонови плочки, имитиращи камък (високи са 25 см). Става въпрос за вътрешните стени направени от водоустойчив гипскартон и отгоре на места със силиконова мазилка на Баумит, а на други - гипсова шпакловка със слама. Лепих ги с някакво лепило за плочки с назъбена маламашка (специално си я купих за това).
Както и да е. Факт е, че вече почти всички са се разлепили и лепилото е на плочките. Сега трябва ли да мъча да махна лепилото и въобще как и с какво да залепя плочките обратно. Моята идея е със силикон, но никога не съм виждал "майстор" да лепи плочки със силикон.
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 11:39:27
avatar
Привет!
Това ,че лепилото е по плочките ,означава че няма адхезия със основата.
Просто не си подбрал правилното лепило - в случая е трябвало то да е С2 клас или т.н. флекс....
Сега е по добре да лепиш с тънкослойно лепило - екстра флекс и да си затвориш очите за по дебелият цокъл....
Иначе - нови плочки...

Чест и почитание
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 11:47:56
Quote
bulhomes
Христос Воскресе *drink1*:loveu:.

Лепих ги с някакво лепило за плочки с назъбена маламашка (специално си я купих за това).
Както и да е. Факт е, че вече почти всички са се разлепили и лепилото е на плочките. никога не съм виждал .

Повечето или почти всички с малки изключения лепила за плочки са само за вътрешно използване! Съдържат малко цимент,малко тапетно лепило и много пясък.Тапетното лепило,обикновено метилцелулоза е колкото да не засъхва бързо сместта и да залепва горе-долу,докато го разнасяш.Ако нямаш такова за външно приложение е трябвало да добавиш цимент.Трябвало е също да грундираш основата със циментово мляко преди да лепиш плочките .*drink1*
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 17:14:48
Фло, искаш да кажеш, че една торба цимент за 6 лв размесват с лепило за тапети за 50 ст и пясък за 10 ст и го продават за 10 лв. eye popping smileyeye popping smiley:g:
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 18:06:21
Quote
bulhomes
Христос Воскресе *drink1*:loveu:.

Нещо елементарно, което се надявах че ще направя сам, пак не се получи. На барбекюто си залепих за цокъл сам един ред бетонови плочки, имитиращи камък (високи са 25 см). Става въпрос за вътрешните стени направени от водоустойчив гипскартон и отгоре на места със силиконова мазилка на Баумит, а на други - гипсова шпакловка със слама. Лепих ги с някакво лепило за плочки с назъбена маламашка (специално си я купих за това).
Както и да е. Факт е, че вече почти всички са се разлепили и лепилото е на плочките. Сега трябва ли да мъча да махна лепилото и въобще как и с какво да залепя плочките обратно. Моята идея е със силикон, но никога не съм виждал "майстор" да лепи плочки със силикон.
Булхоумс, а къде е останала мазилката и шпакловката? На стената или на плочката? Фло, човека е казал че става дума за вътрешни стени.
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 18:24:28
avatar
Може би си пропуснал контактния грунд, както и лепилото да е флекс.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 18:57:58
Quote
bulhomes
Фло, искаш да кажеш, че една торба цимент за 6 лв размесват с лепило за тапети за 50 ст и пясък за 10 ст и го продават за 10 лв. eye popping smileyeye popping smiley:g:
От торбата с цимента от 6 лв. взимат 1/4,добавят пясък 3/4 и тапетно лепило. Тънкостта е в качеството на лепилото и обикновенно е от Америка,производство на Доу кемикъл.То е и най-скъпата съставка в целия бъркоч.В една торба има-няма стотина и малко повече грама.Флексове -млексове са търговски иширети за широката публика:]и са с малко повече цимент.Барбекюто ти е на двора и отворено ,аз поне останах с такова впечатление!
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 19:11:21
От моите наблюдения оставам с впечатлението че всички готови "лепила" за плочки са за вътрешна употреба (затворени помещения), дори тези които се продават в торби и трябва да се забъркват с вода се делят на същия принцип, за външно и вътрешно използване. По мое мнение готовото лепило не бива да се използва дори за помещения където има голямо количество влага(вода).
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 19:37:04
Quote
Nasko.Stoykov
По мое мнение готовото лепило не бива да се използва дори за помещения където има голямо количество влага(вода).
Е, малко е пресилено да се каже така! Това са циментови лепила-цимента осигурява якостта и адхезията,докато карбоксиметилцелулозата пластифицира и спомага за първоначалното залепване на детайла и пречи на бързото съсъхване и това облекчава много работата.Преди да ги въведат тези циментови лепила майсторите лепяха само с цимент и пясък и всеки който е свалял стари плочки му се е вземал акъла ,докато ги отдели от стената! Сега тези лепила са голямо удобство,но проблема в по-евтините е малкото цимент,пък и самата метилцелулоза е в няколко ценови и качествени нива!
Re: Разлепиха ми се плочките.
04-04-2010 - 19:46:05
В интерес на истината съм го използвал за баня и поне първата година нямаше проблем....*pardon* Все пак не разбрах дали минералната мазилка и шпакловката са се отлепили от стената или са останали на нея.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход