Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лепене на плочки в басейн

Публикувано от klipper 
Лепене на плочки в басейн
03-07-2008 - 11:35:49
Приятели имам басейн който е стар на 10 год.До сега му е правена само шпакловка .препоръчаха ми майстор плочкаджия които каза че може да нареди гранитогрес навсякъде без фуги .Каза че нямало да има никакви проблеми и плочките няма да паднат...Дайте моля ви се мнения по темата.
Re: Лепене на плочки в басейн
03-07-2008 - 18:59:25
avatar
Аман от луди хора......!
Как гранитогрес - вие корито ли ще правите?
Ако е с цел икономия,по добре си положете боя за басеини,а не бордюри....
За целта има стъклокерамика - независимо от цената и напълно оправдава очакванията на собствениците....
Моля,не правете глупости и не захабявайте работата на майсторите! :]

Чест и почитание
Re: Лепене на плочки в басейн
03-07-2008 - 23:09:53
avatar
Гранитогрес в басейн... няма да коментирам...
Re: Лепене на плочки в басейн
04-07-2008 - 23:06:09
на всичкото отгоре стъклокерамиката за басейни е около 12лв за квадрат.... гранитогрес...тц тц :ami:
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 20:11:57
Напълно нормално е да се използва гранитогрес за басейн!!!!Гранитогреса издържа на високи и ниски температури,водопроницаемост - практически нула!!!Много по-добър е от малките плочки специално за басейн!!!При малките плочки фугите са със пъти повече,а именно от там има вероятност да пропуска вода.Малките/специално за басейн/плочки се държат залепени върху носещ материал.Когато се залепят и се втвърди лепилото/теракол/ носещия материал се отстранява и се фугира!Освен това разцветките и моделите на гранитогреса са много,много повече от малките стъклени плочки.Аз във момента завършвам моят басейн/ 6м. на 2,5м. дълбочина 1,60м./със гранитогрес "Панда" син.Прекрасен басейн става,преди време правихме на братовчет ми и стана БИЖУ.За басейн не стават само фаянсовите и теракотните плочки,защото те са практически тухла със покритие.Пандата е гранитогрес със поцеланово покритие.Но всеки гранитогрес става за басейн.Не става само един вид който е без глазиране и той е по 11-12 лева.
А за фриз ти препоръчвам плочки 15/45см. Европа бийч на "Дел конка" Италианска фирма.Във интернет може да ги видиш /те са като скали,релефни/.Те са теракота но когато се касае за 15 см. около басейна горе при завършването -могат да се употребят.И последно ЗА БАСЕЙН НЕ СТАВАТ ТЕРАКОТА И ФАЯНС ЗАЩОТО ПОЕМАТ ВОДА И ПРЕЗ ЗИМАТА МОГАТ ДА ЗАМРЪЗНАТ И ДА СЕ СПУКАТ!!!ОСВЕН ТОВА ТЕ СА И ПО СЛАБИ НА УДАР ОТ ГРЕС.
Ако има нещо можеш да ми пишеш на имейла.Ако си от София може и да дойдеш да го видиш.Има още много подробности:за източник на вода,трмоизолация,пречистване и т.н.

Д-р Л.Величков
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 20:24:08
Забравих да добавя че се допитвай до хора които са си направили басейн,а не до тези които са чули или чели някъде.Уважаеми влезте във интернет, напишете басейн снимка /на английски/ и прегледайте снимки на басейни от цял свят,Колко малко са тези със стъклени плочки!Естественно е хората да искат разнообразие , а не унифициране.
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 20:32:03
И ЦЕНАТА НА СТЪКЛОКЕРАМИЧНИТЕ МАЛКИ ПЛОЧКИ НЕ Е 12 ЛЕВА -СПРАВКА "СИКО-С"
КОЙТО ГИ НАМЕРИ ПО 10-12 ЛВ. ДА СЕ ОБАДИ ДА ДИГНА ЕДНО ПАЛЕ И ДА ИЗКАРАМ ПАРИ ЗА ОТКРИВАНЕТО НА БАСЕЙНА МИ.
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 22:09:10
avatar
selano, имам построени и пуснати в експлоатация над 80 басейна (без да ми е основна дейност), от които няколко комерсиални, като първия е отпреди 12 години! Иди и прави заоблени детайли с малък радиус с гранитогрес. И как разбрахте, че е по-добър от стъклокерамиката?????? И ако поставя еластична антибактериална фуга (каквато по принцип се ползва) - как ще пропусне вода???? И това вашето съоражение, дето е едва 24 кубика с каква форма е??? А знаете ли, че 1,6 дълбочина се прави на над 160 кубиков басейн??? Иначе изглежда като вана тип БИЖУ, както се изразявате. И знаете ли колко време трябва в денонощието целия обем да мине през пречивстващата система????
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 23:15:20
avatar
Тоз selano евала му правим.....
По безхаберна консултация не бях виждал....!
Пич - бас хващам,че гранитогрес /особено този който се продава в БГ/ пие вода като за световно ,но не оттам се явява проблема....
Пие главно фугата....
Теракол е марка лепило за фаянс и теракот марка С1 и той за басеини не става....Това второ....
Пиша в гугъл басеини и не видях много изпълнения с гранитогрес....
Ще ви дам 11 лв . стъклокерамика - синя- очаквам обаждане за палет!
Второ композитни плочки са до тогава докато не се залепят с лепило - оттам всяка плочка е сама за себе си и е част от система....и то добра и изпитана....!
Правил съм на 120 басеина и очаквам да чуя и вас колко такива сте направили....!
И знаете ли до сега аз рекламации нямам,вие как сте по темата....?
Или ще чакате да мине зимата?
Е ,тогава ще се чуем - вие ще търсите съвет.....!
Лошото е че на локвите викате басеини....
Извинявам се ама минахте границата с консулта си....! smoking smiley

Чест и почитание
Re: Лепене на плочки в басейн
08-07-2008 - 23:16:42
avatar
Аман от фонтани.....!
Сори ,ама съм бесен..... smoking smiley smoking smiley smoking smiley clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход