Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Френски бойлер Atlantic

Публикувано от cid 
cid
Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 10:32:45
Вече обиколих всички магазини и на всякъде едно и също, но в "Технополис" видях Atlantic -Франция консултантите ги препоръчаха като много надежни пък ценат им е като на българските и както попитах защо ми обясниха, че са на промоция само в "Технополис" и за това е така. Ще се радвам ако някой сподели мнение, че до няколко дни трябва да си купя, става въпрос за 80 л хоризонтален.
Re: Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 11:38:03
На твое място бих огледал за качествен проточен,по възможност газов.
Re: Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 17:05:11
Quote
cid
Вече обиколих всички магазини и на всякъде едно и също, но в "Технополис" видях Atlantic -Франция консултантите ги препоръчаха като много надежни пък ценат им е като на българските и както попитах защо ми обясниха, че са на промоция само в "Технополис" и за това е така. Ще се радвам ако някой сподели мнение, че до няколко дни трябва да си купя, става въпрос за 80 л хоризонтален.

Топлата вода в хоризонталния бойлер свършва по-бързо от вертикалния!Така може да се окаже,че след първия,който се е къпал, втория ще чака дозагряване .Трима пък да се изкъпят последователно с едно загряване на бойлера пък си е направо невъзможно при 80 л.хоризонтален бойлер!
cid
Re: Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 18:34:59
За по малкото КПД съм се замислил дали ако взема 100л или 120л няма да мога да го компенсирам защото няма място за вертикален, а за проточните съм малко резервиран защото един приятел имаше 8KW и трудно смогваше на водата в София може би защото е много студена. Най вече ме интересува бойлерите от марката как са като качество, че с тези българските след 3-та година само неприятности съм имал пък цената е доста сходна.
Re: Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 19:03:20
Когато и пред мен стоеше дилемата вертикален или хоризонтален бойлер и все не беше подходящо мястото в банята ,реших въпроса кардинално-монтирах го в антрето,полувкопан в зида ,а останалата половина зад вратичката на красив нов шкаф.Така има топла вода и в бокса и банята, а бойлер въобще не се вижда никъде.Сложих си вертикален 80 л. Дипломат с електронен дисплей.
Re: Френски бойлер Atlantic
23-02-2010 - 20:52:07
ОК...поне един ще намери ли смислено обяснение за чии х$й трябва да се поддържат 120 литра топла вода постоянно в една къща...Каква е тайната нАучно-техническа мисъл,вложена в това безсмислено разхищение?
Re: Френски бойлер Atlantic
26-02-2010 - 12:33:38
Quote
salvador
ОК...поне един ще намери ли смислено обяснение за чии х$й трябва да се поддържат 120 литра топла вода постоянно в една къща...Каква е тайната нАучно-техническа мисъл,вложена в това безсмислено разхищение?

ми въпрос на сметки. ако е за къпане - ок - там проточния без конкуренция. ако обаче 4-годишният ми син реши да си измие ръцете 3-4 пъти или да си поиграе в мивката и за всяко това нещо се вкл/изкл 8 кW - не е много добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход