Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА

Публикувано от ЗДРАВКО 
НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
07-12-2009 - 11:50:39
ЗДРАВЕЙТЕ, ИМАМ СЛЕДНИЯ ПРОБЛЕМ. В ЕДИН ДОСТА ГОЛЯМ МАГАЗИН ТРЯБВА ДА НАМЕРЯ КОМИН. КАТО ГЛЕДАМ СЕ НАМИРАМ ПОД ТРИ АПАРТАМЕНТА, КОЕТО БИ ТРЯБВАЛО ДА ЗНАЧИ ЧЕ СА ПОНЕ 3. ОСВЕН ТОВА Е БИВША ФУРНА ЗА ХЛЯБ И БИ ТРЯБВАЛО ДА ИМА ОТДЕЛЕН КОМИН.НО..............НЕ МОГА ДА ГО ОТКРИЯ.
*huh*Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
07-12-2009 - 12:03:27
Здравко, виж отвън на покрива къде горе-долу се пада коминното тяло спрямо магазина, за да се ориентираш. Има вероятност твоя комин да е бутнат заедно с някоя стена, за да се отвори търговска площ. Ако е така, коминната шахта стига до тавана на магазина ти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-07 16:48 от Ivo.NovDom.
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
07-12-2009 - 21:10:30
Тука ще ти е малко трудно защото най- вероятно комина ти е разбит за да се постигне по голяма търговска площ, което ме навява на мисълта, че трябва да го търсиш някъде по тавана на магазина, стига да няма гипсокартон, което още повече ще ти отежни положението. Според мен най- правилно е да се орентираш приблизително къде е и да го потърсиш в магазина. Другото което се сещам е ако е зидан с тухли единичка, а не с коминни блокчета да пусниш вързана тежест. Ако е зидан с коминни блокчета, най- вероятно ще има и преходни блокчета, което ти гарантирам, че с тежест няма да го откриеш. Успех и късмет ще ти е нужен
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
08-12-2009 - 01:51:44
Не е нещо ново случая ти.
Намира се с чертане.Трябват ти външните стени на сградата и достъп до тавана.Чертаеш външните стени,след това се качваш на тавана и мериш как се разполага интересуващия те комин спрямо тях.
Проблемно е ако коминът е бил премахнат частично.По апартаментите едва ли е махнат,но може да е "отрязан" на покрива и тогава за съществуването му може да се съди само покривната конструкция.
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
08-12-2009 - 08:36:34
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
08-12-2009 - 08:44:36
[http][/img]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-08 08:45 от ЗДРАВКО.
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
08-12-2009 - 23:03:01
ne moje da se vidi snimkata, probvai pak
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
09-12-2009 - 00:41:51
Да....и я качи някъде тая снимка...не давай линк към файл в пощата си.
Re: НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е КОМИНА
01-01-2010 - 23:29:59
Необходим ти е геодезист с теодолит или станция при условие, че фасадите на магазина или каквото е там помещението ти са остъклени. Позиционира се теодолита или станцията пред фасадата на сградата на такова място, от където да се виждат комините и витрината на магазина ти. След необходимите измервания и изчисления латоносача ще застане на мястото където е проекцията на комина ти с точност до сантиметър. инж.Драганов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход