Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Алтернативни източници на топлина

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Алтернативни източници на топлина
13-12-2009 - 23:36:17



Tyk
Впечатлен съм!! Човек подхвърли идеята и ми се струва че си заслужава да се види.
Re: Алтернативни източници на топлина
14-12-2009 - 16:16:23
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:50 от g0g0.
Re: Алтернативни източници на топлина
14-12-2009 - 23:07:36
Цялото панелче е затворено с поликарбонатна плоскост във вид на дъга.
Плоскостта е от тези, които пропускат UV лъчите от слънцето и се получава
нещо като "парников ефект", като играят и ролята на т.н. леща. От една страна
въздуха, който е извън кутийките, но под "капака", се нагрява и отдава топлината
на въздуха вътре в кутойките, който на практика идва от стаята. Според "героите"
от сайта, мощността на панела е 10000 BTU (бритиш термал юнит), което наистина
може да облекчи работата на един свестен климатик през зимата.........Според мен де!
Re: Алтернативни източници на топлина
15-12-2009 - 03:21:22
Такъв тип отоплители съществуват от има-няма 50 години...този просто е направен от отпадъци.Капацитетът им е малък,заради което се ползват като подпрозоречни отоплители.

Re: Алтернативни източници на топлина
15-12-2009 - 03:47:41
Познати и забравени! Явно идва времето когато ще трябва отново да си ги припомниме и доусъвършенстваме.
Re: Алтернативни източници на топлина
15-12-2009 - 12:25:07
След картинката на Салвадор, не ми е много ясно за какво са кутийките от др. сайт, освен да има какво да се боядиса черно/селективно. Евентуалното леща там - според мен е ненужна - площта на "слънцевземане" е равна на тази с приемниците/кутийките.
Определено има идея да се грее директно въздуха - много по-просто е, особено ако има възможност да е пасивно.

Преди години мина сходна идея за БГВ на база нанизани по подоебен начин шишета от Кола, по средата черен маркуч и всичко това проснато по двора - естествено гравитачно вързано към бойлера. Там шишетата служеха за "парник".
LKK
Re: Алтернативни източници на топлина
15-12-2009 - 21:10:31
Quote
salvador
Такъв тип отоплители съществуват от има-няма 50 години...този просто е направен от отпадъци.Капацитетът им е малък,заради което се ползват като подпрозоречни отоплители.

Капацитетът им зависи от площта и слънцегреенето. Този тип подпрозоречни отоплители са за американския тип прозоречни системи и изглеждат доста грубо и недодялано. Ако на етап проектиране се заложи използването на такъв тип система би могло да се интегрира архитектурно към фасадата на сградата и да се предвиди достатъчна площ, за да има осезателен ефект.
Re: Алтернативни източници на топлина
16-12-2009 - 00:59:08
Quote
Любо
След картинката на Салвадор, не ми е много ясно за какво са кутийките от др. сайт, освен да има какво да се боядиса черно/селективно. Евентуалното леща там - според мен е ненужна - площта на "слънцевземане" е равна на тази с приемниците/кутийките.
Определено има идея да се грее директно въздуха - много по-просто е, особено ако има възможност да е пасивно.

Преди години мина сходна идея за БГВ на база нанизани по подоебен начин шишета от Кола, по средата черен маркуч и всичко това проснато по двора - естествено гравитачно вързано към бойлера. Там шишетата служеха за "парник".
Според мене кутийките в показаната с-ма се използват заради материяла от който са изработени-алуминий, който е добър проводник на топлината. Както казва г-н ЛКК ако всичко се заложи в проекта, може да се направи много хитро и без да загрозява къщата. При достатъчно слънчеви дни мисля че капацитета може да е достатъчен за да отопляваме голяма част от жилището. Естествено трябва да се предвиди начин за засенчването им през лятото, или топлия въздух да се насочи към някакъв бойлер за вода.
Re: Алтернативни източници на топлина
16-12-2009 - 01:52:26
На мен ми се струва,че целия номер е в селективното покритие на кутийките.Напоследък има доста разработки на химически съединения,които реагират с повишена активност на слънчевата радиация,вътрешно молекулно триене и като резултат висока температура.Сигурен съм,че демонстрирания опит през лятото ще даде добър ефект ,ако го повторим в домашни условия с обикновена черна боя.През зимата обаче ще ни се стори ,че това не работи,защото цялата работа е точно в покритието.Селективното покритие работи на слънчева светлина,не на топлина от лъчите,така загрява боята и през зимата! Този ефект живо ме интересува,но не съм се задълбочавал в подробностите до сега ,пък и мисля,че компонентите на боята едва ли са широко достъпни към настоящия момент на пазара.
Re: Алтернативни източници на топлина
16-12-2009 - 02:07:29
Г-н Фло, под селективно да разбирам ли марката на бирата?*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход