Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?

Публикувано от Boyana 
Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 01:35:08
Здравейте,
Моля за съвет. На село имам стара къща от камът и дърво. От една година забелязвам че дървото - всичко - греди, дъски, под и т.н е нападнато от някакви насекоми , не се виждат, но по дървото има малки дупчици и до тях има купчинки ситен прах от дървото. Незнам що за насекоми са това, дали са термити или нещо друго но се притеснявам че тези насекоми ще увредят сериозно дървото. Много е тъжно да гледаш това в любимата си къща и да не можеш нищо да направиш.

Моля дайте съвет, какво да направя за да спра този процес, как да изгоня тези насекоми от там.

Предварително благодаря на всички, които оставят своето мнение.
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 02:33:07
Спешно си купи препарат против дървояди и обработи ЦЯЛАТА дървения в къщата с пръскачка!Има вероятност да са вид оси,които също ядат дървото и живеят в него....същата работа-обработи ги с този препарат,мори ги.След като напръскаш цялата дървения,после със спринцовка от същото 'лекарство" вкарваш в най-упоритите дупки....
Попитай в по-добрите магазини за препарати/или фирми занимаващи се с унищожаване на насекоми и всякакви инсекти/....ако не успееш,ще ти кажа къде от София да си набавиш най-доброто!
Направи го скоро,за да не гледаш как ти се разсипва любимата къща....
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 04:05:18
Може да е тъжно, но това е естественният ход на нещата sad smiley
*book*
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 09:13:20
Затова хамериканците са измислили стоманената конструкция.

www.vipltd.net
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 09:41:12
Препарати за дървояди,спешно!Тия животинки се развиват толкова бързо,че и една седмица е от значение.

Колкото до металните конструкции...не са ги измислили американците.Около 90% от технологиите,използвани в строителството между 15-ти и средата на 19-ти век са измислени от британци.Просто само там обществото си е било надвило на масрафа в достатъчна степен,за да започне да влага време и пари в подготовката на строителна школа и там първо е раделен труда на конструкторите от тоя на обикновените работници.У нас това разделение практически не е съществувало до към началото на 20 век,а по селата и много след това.Първите сериозни масивни сгради в нашите градове са дело на европейски специалисти,не на българи.
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 10:12:45
Salvador,наистина тук труда при строеж на най-обикновена къща е раздлен и всеки върши строго определена работа.Много им е странно като кажеш,че в нашата Родинка един прави всичко.Ама не можаха ли да измисят че с плочи между етажите ще е по-добре smiling smiley Така скърцат всички гредореди,дори и застлани с дебел мокет.Влизам в къща за милион и половина паунда и между фугите на дюшемето на първия етаж гледам светлинката от мазето.Но такова чудо като дървояди тук не съм срещнала,може би е заради климата-то комари и мухи от дъжд на вятър срещаш...
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 10:22:47
nelina_london Написал:
-------------------------------------------------------
> Salvador,наистина тук труда при строеж на
> най-обикновена къща е раздлен и всеки върши строго
> определена работа.Много им е странно като кажеш,че
> в нашата Родинка един прави всичко.Ама не можаха
> ли да измисят че с плочи между етажите ще е
> по-добре
Така скърцат всички гредореди,дори и
> застлани с дебел мокет.Влизам в къща за милион и
> половина паунда и между фугите на дюшемето на
> първия етаж гледам светлинката от мазето.Но такова
> чудо като дървояди тук не съм срещнала,може би е
> заради климата-то комари и мухи от дъжд на вятър
> срещаш...


Нели, то е въпрос на гледна точка и майсторлък. Може да стане така , че да не скърца и да не гледаш мазето. smiling smiley Всичко може , само човек да иска.
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 12:59:05
nelina_london Написал:
-------------------------------------------------------
.Влизам в къща за милион и
> половина паунда
и между фугите на дюшемето на
> първия етаж гледам светлинката от мазето.

Тя бая къщичка ще да е, пък скърца - да не са лева?

Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 17:49:52
Ами досега съм имала възможносттада огледам доста къщи-все пак работата ми е да ги чистя и не е имало едничка,която да не скърца.Колкото до цената от милион и половина паунда-повярвай толкова са.Собствениците я купиха преди 2 години и видях с очите си цената,която се определя най-вече от квартала,а не от качеството на къщата,дори и двор си няма.Въпросната къща е около 300 квадрата на 5 етажа.И това е масовата архитектура тук.На етаж по 2 стаи.Красота :} Къщата,в която живея аз е 90кв на 2 етажа и струва около 350000 паунда-защото моя квартал е по-евтин.Така че юруш на евтините къщи в нашата мила страна smiling smiley
Re: Дървото в къщата ми е нападнато от насекоми?
24-07-2009 - 19:53:16
avatar
Ако се плати добре на компетентни специалисти няма да скърца.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход