Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Abu
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
01-07-2008 - 15:51:12
Тц-тц-тц! Много луксури изглежда! Дано и в завършен вид да е така - е, има няколко странни неща, но предполагам е от рисувача...
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
02-07-2008 - 11:41:29
Всъщност не е много голяма сградата около 200м2 на етаж.Падат се по два апартамента на етаж.Предвидили сме и подземен гараж за осем коли,с ограничение за коли на газ.Защото има специални изисквания за подземните паркинги ,които ,според архитектите ,било трудно да се спазят.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
04-07-2008 - 22:17:26
Здравей Abu,
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Тц-тц-тц! Много луксури изглежда! Дано и в
> завършен вид да е така - е, има няколко странни
> неща, но предполагам е от рисувача...

Абе дано си прав - този "рисувач" не е ли от проектантите?
Ако е така, бих посъветвал lala_boom, да се позамисли дали отговаря на високите цели.
Или поне да си изяснят (в допълнение към красотата):
Изолацията на горната тераса съответства ли на поставените енергийни цели?
Слънчевите колектори от слънцето ли получават енергия или от морския бриз?
Дали като допълнителна декорация да не се предвидят улуци?
Дали входът за паркинга (заедно с подхода) не трябва да се забрани за жълти, сини и коли. Мерцедесът все едно ще си остане там навеки smiling smiley
За да няма после оле-лей, тя к'ва 'тана.... и gogol да спечели баса:!:
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
04-07-2008 - 22:28:49
avatar
Gogol печели 99 на сто от случаите......
Ще поживеем и ще видим.....!
Ама до сега рядко съм губил....Нали вече 12 години все с тая гилдия се мъча..... :] :] :]

Чест и почитание
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
07-07-2008 - 13:52:12
но предполагам е от рисувача...
Да прави сте ,от рисувача е .Но аз знам какво искам и затова не обръщам внимание на картинката.Да ,ще има балюстри и разни орнаменти,но това е интериор .За начина на строене ще бъде както аз искам.Даже сега ще подавам документите в минестерството за фотоволтаичната система,която ще бъде на покрива.
Не искам да се оплаквам,но ако знаете колко нерви ми срува докато накарам "арштекта" т.е. архитекта да ми направи фасадата както аз искам,лелее.Ако знаете отначало какъв проект ми показа...щях да се гръмна.Баните до кухнята ,спалнята заела цялата панорама,абе ужас.Без да се хваля ,но и вътрешното разпределение и фасадата ги правих аз.Дефакто "арштекта"/арш-задник от немски/само нарисува каквото му зададох. А колко месеца ме бави ,това е друг въпрос.До сега щяхме да имаме разрешителното за строежа,но той ме въртя цяла зима докато дойде май и спряха да издават разрешителни до 15 септември.Та сега поне използвам времето да си подготвя нещата за есента да съм готова.
Благодаря на всички които са изказали мнение и наистина ще имам нужда от пожелание за успешна работа.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
07-07-2008 - 14:28:39
avatar
Ами, пожелавам ти успешна работа smiling smiley

А банята да е до кухнята е доста добре от гледна точка на ВиК инсталацията.

П.П. Принципно, на мен не ми допада стила на сградата. Не съм почитател на арт-деко и разни "еклектики" (тази дума много я ползвам напоследък winking smiley ) ... но важното е на теб да ти харесва.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
07-07-2008 - 18:13:08
avatar
clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: :] :] :]
С пожелание за лека и спорна работа,безаварийно строителство и много....много късмет! :loveu: :] :]

Чест и почитание
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
17-10-2008 - 15:52:50
Zdrasti! Now sam i do sega njamam registracia ,njamam i wreme da se zanimawam s pisane, no mi stana interesno i 6te kaja towa onowa. U4il sam w germania i towa a Arschtekta mi haresa, takaw problem imah i as, wse edno 4etoh mojato istoria.
No po temata. spomenatite tuhli sa mnogo hubawi i s prawilna geometria,no te ne sa Plan- ,a sa Blok. T.e. w BG wse o6te njama Plan-tuhli, imenno te se polzwat za nisko-energini ka6ti ili za sledwa6tite o6te po-dobri taka nare4eni Psiwni ka6ti.
zada e nisko energiina U-wert trjabwa da e pod 0,2 W/m2, a pasiwna pod 0,15.
togawa dori ne e neobhodimo i otoplenie.
Stroja si nisko-energiina ka6ta do warna, i wsi4ko e problem, ima mnogo tankosti nai-we4e w prekaswaneto na termomostowete.Njama mnogo opit w towa stroitelstwo w BG, a zapadnata presa e naprawena za zapadna ewropa kadeto njama zemetresenia i redjat samo tuhli. imenno betonnata konstrukcia e tazi kojato prowejada studa ili kojato sazdawa termo mosta.
dori star4a6ti tregeri ot konstrukciata prowejdat wan6nite wliania i naru6awat izolaciata ,ako ne sa izolirani. Tuhlite trjabwa da sa energien klas s landa= ne powe4e ot 0,09,pri 42,5 sm. 6te polu4ite U-wert 0,2,Poroteherm w BG nikoga nemogat da naprawjat towa taikato nai-dobroto e landa=0,19 ili trjabwa da e s debelina na zida okolo 80 sm.
drug problem e i fugata pri 1,2 sm fuga za tezi tuhli celiat efekt se gubi. Drugite Plan -tuhli sa s fuga kolkoto pri Ytong-a 1 mm.
Sega ugowarjam wnos na edin kamion tuhli ot germania za mojata ka6ta, ednata tuhla e okolo 3,5 euro i tja naistina ne se nujdae ot izolacia. firmata kojato mi gi prodawa iska da naprawim mostrenna ka6ta w BG i da stana tehen distributor. w cenata e wklu4eno i lepiloto.konstrukciata ot beton oba4e trjabwa da e dobre izolirana. dori wsjaka kulona grani4e6ta s zida trjabwa da bade oble4ena s pone 10 sm. fibran, a ot 4elnata strana trjabwa da e pone 15 sm, fibran ili 20 sm. steriopor taka nare4eniat EPS-F.
osnowata sa6to e mnogo wajna w BG rjadko njakoi e izolira, no W i K instalaciata e na 70-80 sm za6toto po-nagore moje da zamrazne, towa ozna4awa, 4e do 60 sm pada temperaturata w zemjata do 0 gradusa, ako tam njama podhodja6ta izolacia na betonnata osnowa wsi4ko se obezmisla, taikato betona e dobar prowodnik i 70 sm beton sa rawni na 1 sm fibran.
nisko-Energiinata ka6ta izizskwa po-malko izolacia ot pasiwnata ,towa do tuk e za energiina, za pasiwna razhodite ska4at o6te powe4e i misla 4e ne e rentabilno, nisko-energiinata ima nujda ot otoplenie no to moje da e samo ot slanceto, pasiwnata ima mnogo skapi wentilacionni sistemi taikato tja se otopljawa sama ot kru6kite ,ot razli4nite uredi i 4owe6kata toplina, no e zabraneno prowetrenieto, taikato se gubi energia, wazduhat samo se pre4istwa.
moga da ispratja saitowe na razli4ni firmi dori na Wienerberger kito w awstria predlagat takiwa tuhli dori pali s perlit na 42,5 ili na 50 sm, za pasiwni ka6ti, no koito kategori4no mi otkazaha da wnesat takiwa tuk taikato bili neprodawaemi.
Wjarno e te sa skapi okolo 6 euro, no ima i drugi firmi kato tazi na kojato iskam da stana distributor do njakolko meseca.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
17-10-2008 - 17:46:50
lala, десетина минути се опитвах да не се включа в кореспонденцията, но явно няма да издържа, затова кратичко и много добронамерено:

1) уви, и аз съм "арштект", много мило понятие за колегията, мерси. а вие с какво се занимавате? то дали си има мило име или прякор? smiling smiley
2) все пак, голяма част от колегите го заслужават, уви, примирявам се с този факт.
3) обаче те са учили доста години, за да станат "арштекти", нали така? някои дори са държали изпити и са сложили по няколко диоптъра от чертане до среднощ.
4) вашия случай е често срещан:"арштекта ми нарисува къщата която в прилив на творческа енергия изпроектирах по-добре от него, тъй като съм абсолютно наясно какво искам".
5) в тази връзка жалко че колегата се е съгласил да ви направи фасадата "както вие искате". не твърдя че неговата фасада е била по-хубава или по-лоша. просто не е трябвало да го прави.
6) и да, не е подсъдно да сложиш банята до кухнята. gandonov вкратце е изяснил една от причините.

без и нотка на заяждане, най-искрено ви се възхищавам на самочувствието, и същевременно донякъде съжалявам колегата. разликата между стойностната архитектура и дюлгерството я прави както архитекта, така и клиента. прочее сменете архитекта ако не ви допада, не унижавайте и него и себе си превръщайки го в обикновен летописец на епохалните ви творения smiling smiley

by the way, има доста добри архитекти у нас, все още smiling smiley
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
17-10-2008 - 17:49:28
Здравей Tomba,

на мен на пролет живот и здраве също ми предстой да копая голямата дупка и да започвам и ми хареса часта от изложението ти за тухлите който ще си внесеш от DE или АТ. Споменаваш сайтове за фирми които предлаг такива тухли в който предполагам че има и обяснения къде се крие магическия им ефект. Можеш да изпратиш (ще е полезно за всички от форума). С Езиците се оправяме и с DE и ENG.

Благодаря ти предварително
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход