Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

LowH2O радиатори + Термопомпа

Публикувано от Ivo.NovDom 
LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 16:17:43
Знае се, че термопомпите работят най-ефективно, ако подгряват топлоносителя до температури не повече от 40-45 градуса.
Затова най-често се комбинират с подово отопление.
Има технология, която позволява, да се свърже успешно термопомпа към вече изградената тръбна разводка за класическо отопление с водни радиатори, но вместо алуминиевите радиатори, се монтира LowH2O топлообменник от ново поколение, специално проектиран да работи с нискотемпературни топлоносители.





За тези които още не са решили с какво точно да се отопляват, може да погледнат този линк: LOW H2O Топлообменници



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-30 16:21 от Ivo.NovDom.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 18:35:18
"LOW H2O Топлообменници" има от над 50 години в промишленото отопление.Tръби със заварени по тях ребра,които са събрани 4-5 в едно отоплително тяло.Остават си обаче тръби,а не радиатор."Пасивни" радиатори май се наричаха,ама може и да бъркам.ТОя подход на производителите много го уважавам...някой намерил нещо от преди половин век,дето е евтино за производство,плеснал му някакво ултра модерно наименование и излиза на пазара...Тръба с наслагани по нея ребра има много ниско топлоотдаване.Но е глупакоустойчиво,заради което е намерило подобаващото си място за отопляване на разни халета,работилници,цехове и т.н.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 20:03:38
.

Повече няма да стъпя в този този форум.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-11 11:05 от ArturDent.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 20:25:39
Иво дано да не продаваш термопомпи, че може малко да ти разваля бизнеса. Преди 2 години и аз се бях запалил за термопомпа и усилено търсих, човек, който ползва такова нещо за отзиви. Една фирма, която слага термопомпи беше сложила доста подробен снимков материал за това как е правена на една къща и изнамерих човека. Той казва, че му е излязла около 20 000 лв. Топли 300 кв.м. с 500 лв ток на месец и в къщата живеел само сина му само в една от стаите. Системата му е с тръби закопани на 2 метра под земята. Копането е било сериозно - като гледах снимките - поне декар и отделно едни серпентини в по-дълбоки дупки на места. След това разказвах на доста фирми за отопление за това и всички казаха, че системата с подпочвени води е по-добра, но вече се бях отказал и не търсих такива хора...
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 21:26:49
Няма да ги бъде тия термопомпи.Още в старите теми бях писал за предубежденията си относно тая технология.Много е скъпо изграждането,изисква много големи мащаби на строителни работи...това да наровиш един декар с цел полагане на тръби само по себе си е безумно.Или сондажи по 80 метра...Като система-сложно до немай къде...То така на теория хубаво,всеки се хваща като му кажат "300% КПД"...ама като опре до работа...вече не толкова просто,защото като обем работа е твърде много.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 22:23:05
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Иво дано да не продаваш термопомпи.....Той казва, че му е
> излязла около 20 000 лв. Топли 300 кв.м. с 500 лв
> ток на месец

Булхоуме, определено му е излезнала еФтино. Твоя човек, освен термопомпата и серпентината е нафукал в тази цена всичките радиатори, тръби, ...труд ... евентуално камина, комин надали...Ти поне имаш навес, няколко маси и барбекю с фурна за агнета - не ми казвай, че си минал с 3000-4000 лева, даже и сам да си го градил.
*drunk* *angel*
лошото е че плаща много за тока - еми като за 20000 лева така ще е. :]
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 22:31:41
Булхоуме, за тези серпентити закопани на плитко...и аз съм с резерви - представям си го че след определено време пръстта около серпентината се охлажда и спира да е ефективна термопомпата...ама това си теоретичен постулат...без практика.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 22:37:13
...Темата беше по скоро за радиаторите - оправят доста проблеми, вместо традиционните да надигат пердетата, взимаш един от тези по-горе и си го завираш я в стената , я в ниша в пода...работи на ниска температура, не е инертен...приветствам изобретателността на всички и ако вместо вносен, може да си направим самоделка с капачки от буркани и трЪбЪ поцинкована. ;-) или от части от стария голф например.
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 22:38:40
Въпрос на вкус, кАзало котето и се близнАло отзаде.
Некои си ги кефи,кото пръцнат вечер да правят чаршафите черни :} Знам за какво говоря. :ami:
Други им е кеф да си вземат дървата метровици и да си ги режат и цепят у дома.


Термопомпата няма алтернатива при климатизацията на сгради.Климатизация, не отопление. Стига с тия сондажи! Тва е най-доброто. Всички знаете за Мерцедес,ама никой не казва че няма да го бъде. Има и въздушни термопомпи. Не толкова ефективни (там игае КОП, не КПД) но пак е по-евтино от ток, газ, в някои случай и твърдо гориво.

Булхоумс, я кажи колко по-добра е отворената система от затворената? И от колко доставчика и фактора зависи затворената система? Или поне сподели какво са ти казали по фирмите...

Отворената, когато се направи с т.н. термодвойка, е най ефективна и практична. Има известен риск, но пренебрежим.
Иначе, ДА! Скъпо вложение е, не е за всеки. Ама като гледам разните горелки и супер-дупер котли eye popping smiley , като им прибавиш и кюмурщарник. Па кат му направиш и други разни сметки- зареждане чистене и нещо много важно-хубав комин... То излиза същото. *beer*
Re: LowH2O радиатори + Термопомпа
30-09-2009 - 22:51:07
Чаро, ти така говориш, ама баба ми ме е отгледала с кюмюр от Донбас. Ефекта е ... няма да козвам че ще кажете че се хваля хихихихихи
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход