Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

промиване на радиатори

Публикувано от piperova 
промиване на радиатори
07-08-2009 - 09:20:22
Имам проблем с (чугунени) радиаторите в апартамента. При пускане на парното миналата зимам всички бяха обезвъздушени но въпреки това само половината от ребрата се загряват а другата половина са студени. Дойде специалист от Топлофикация и каза че наи-добре е да будат промити.
Моля, посъветвайте ме ако сте имали подобен проблем. Благодаря. Лиляна sad smiley
Re: промиване на радиатори
07-08-2009 - 09:40:17
Нямам опит, но мисля... *pardon*
Сваляш радиаторите, отвиваш им всички тапи и кранчета, вкарваш в банята и промиваш...
Може да сложиш и някаква слаба киселина. Отпадъка от млякото т.н. цвик прави чудеса с ръждичката... Има и готови продукти за авто-радиатори по бензиностанциите,ще свършат няква работа, нищо че им трябва температура и време за промивка...



Сори,са видях че си дама...
Намираш някой да дойде,свали и промие радиаторите... *pardon*
Re: промиване на радиатори
08-08-2009 - 23:11:51
като стана въпрос за отпадъци, вкиснало вино на оцет също става.
Има и фабрични препарати за промиване на котлен камък в отоплителни инсталации, но ако намериш от някоя фирма за fficial&client=firefox-a" rel="nofollow" >търговия с лабораторни химикали лимонена, оцетна или млечна киселина вероятно ще ти излезе по евтино.
от единия линк виж какво изкочи:

53. Млечна к-на 80% (Lactic acid)/food grade/ - 4.50 лв/кг
Re: промиване на радиатори
08-08-2009 - 23:32:11
Входа и изхода от една страна ли са?
По твоите описания на такова ми изглежда.
Ако радиаторите са много стари става и да се продухат само с вода.
Но да свалите всички тапи от тях.
Re: промиване на радиатори
18-08-2009 - 11:10:03
Честно казано, тези радиатори са си доста голям проблем за почистване. Проблема се явява най-вече в това, че тежат страшно много. По принцип за промивка на такива радиатори взимат доста пари точно поради тази причина, а ако са и по-големички няма гаранция и че ще се навият изобщо, иначе топлят много добре няма спор smiling smiley . Успех с почистването, а ако решиш, че не си залужава на пазара има страшно много и то евтини вече алтернативи като панелните радиатори и китайския алуминий, който е на завидно ниска цена напоследък.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: промиване на радиатори
19-08-2009 - 01:59:27
Даваш на вторични , с малко доплащане и се сдобиваш с нови новинички winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход