Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как да спестим скъпата ел енергия за отопляване на битова гореща вода .

Публикувано от filma-toplo 
един от начините е дасе монтира слънчева инсталация . чрез нея ще се направи икономия от 80 до 100 % на ел енергия за 1 сезон . в зависимост от системата и от поскъпването на тока тя се исплаща за 2 сезона . хотел по морето без тази придобивка просто е немислим .
80 до 100% confused smiley То бива реклама,но чак пък толкова winking smiley колега погледни справочниците по топлотехника и тогава прави такива изказвания.Ами те даже производителите нямат смелост да посочат такива проценти-истината е някъде между 20 и 35%.
za luki. vie govorite na teoria a az na praktika . davi dam primer a vie smetnete kolko protsenta se pecheli . znachi izkame da zagreem 1000 litra voda za denia . pri napravena sistema ot men vodata se zagriava na 65 gr . tazi voda po razhodni shte zadovoli nujdite na klienta . na drugia den tova se povtaria - bez el energia . taka ot april do oktomvri . vaprosa e v tova kak e napravena instalatsiata .
luki po kakvo sudish che moia protsent nee tolkova visok . spomena za proizvoditeli , kakvo proizvejdat te - otdelni komponenti . nomera e kak ot boiler , slunchevi paneli , pompi i trabi dase sglobi efektivna instalatsia . toplata voda e otkrita - no , efektivni nachini za neinoto zagriavane vse oshte se tursiat . neshto bilo pisano v knigi i dai veche dase primirim . tvoite 20- 30% sa moje bi za sibir , u nas imame 200 slunchevi dni . sus selektiven ili vakumno truben kolektor tova sluntse go olaviash . ha sega pak dai tezi protsenti . kolkoto i zemiata nee krugla i ne se vurti .
Ами всичко това ми е известно,но както сам отбелязваш"топлата вода е открита".Хората по света използват този алтернативен начин за отопление и БГВ от години.Колкото до изпълнението на ефективна система по този метод-също няма кой знае колко за откриване.Пак повтарям-има физични закони,които НЕ можем да променим колкото и да желаем.По въпроса за книгите-много бих желал да видя "ефективно сглобена система" без направените необходими хидравлични и топлотехнически изчисления :ami: А те повярвайте,няма как да бъдат направени без да имаме нужната теоретична подготовка.Аз също съм чувал максимата,че "това което го пише в книгите,не расте по нивите",но в дадения случай за жалост не важи sad smiley
moje bi nese razbirame po tozi vapros . no ne moga dase suglasia s vas . otgovorete kakvo vi kara da ne viarvate na slunchevite instalatsii . daite primer kade ne vurshi rabota sled kato sa spazeni vsichki iziskvania - konsumatsiata na voda triabva dae dve treti ot boilera . primer 1000 ltr . voda e nujna za 10 sanitarni vuzela , montirase boiler 1500 ltr. sus 20 slunchevi panela . taka 500 ltr . voda ostava v rezerv za drugata sutrin . ot 8 chasa zapochva novoto zarejdane na boilera . podchartavam - bez elektrichestvo . sega mi gaji kolko e protsenta . na sezon montiram pone po 20 broia takiva sistemi . zatova si otstoiavam pozitsiata - podkrepena na praktika . na plovdiv shte se vidim .
filma-toplo, ne se iadosvai! Az im viarvam na slanchevite instalatsii, znaesh v poslednite godini mnogo se govori za alternativnite iztochnitsi na energia, badeshteto e v tiah. Az nepremenno shte ti se obadia za takava instalatsia kato si postroia kashteto na moreto, samo che tova shte e pone sled 5 godini smiling smiley .No ti pozhelavam da si v biznesa i da ti varvi mnogo dobre do togava!
Някой някъде да е прочел,че не вярвам в слънчевите инсталации moody smiley: просто не съм съгласен с процентите които цитирате.Направете една сметка колко ще ви струват тези 20 панела+бойлера+монтажа и след колко години ще сте на кота нула.Иначе както писах по-горе,това е алтернативен метод,който се използва в цял свят и е напълно естествено и ние да вървим в тази посока.
za luki . znachi provereno e licno ot men edna takava sistema za sezon 2005 - tsena na instalatsiata 15000 lv spesti na sobstvenika 4000 lv , toi ima dva hotela edinia e bes sistema i ot tam sme sravniavali . sega na prolet shte montirame i na drugia mu hotel . ot nachalo i toi beshe skiptichno nastroen . tazi godina toka e po skup i taka za 3-4 sezona e izbil instalatsiata . no to vsichko ne moje dase izbie vednaga . koito jelae neka da plashta skupia tok na monopola nek . sega vi dadoh primer za vsichko , iavno ste po dalech ot tezi neshta . nee vuprosa niakoi da poviarva ili ne - tova e fakt i to absoluten. sus slunchevata sistema ne ste zavisim ot nishto .
eidn vapros kam "filma toplo".interesuvs me sled kato montira6 tolkova mnogo instalacii na godina otkade gi vzima6 tezi kolektori?ti li gi prodavash ili si imash partniori koito se zanimavat s targoviika i rabotite zaedno?imam malko poznania otnosno selektivnite kolektori i mi e interesno da obmenim opit i .....neshto drugo!interesat mi ne e li4en!!ostavil sam e-mail ako iskash pishi!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход