Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ДА ПОМОГНЕМ

Публикувано от markk 
ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 08:30:28
avatar
Поставям темата във форум "Строителство и ремонти" ,защото мисля,че тук би била най-полезна ,а и има връзка с темата-ако админите преценят,че няма,нека я преместят.Накратко-като чета по различните теми,има много форумци,които имат жилища за продаване,но по различни причини не могат да ги завършат до вид,годен за обитаване или не искат да продават.
Същевременно има все повече хора,които ,вследствие на кризата(колкото и да я отричат някои),губят работата и жилищата си.
Има и много колеги със строителни фирми,които биха могли да бъдат съпричастни с идеята.
Предложенито ми е ,давайки и достатъчно гласност,да се помогне на едните и другите-т.е. помощ срещу социална ангажираност,като се подпомогне да се завършат тези жилища и в тях да се настанят нуждаещи се,без да плащат наем.
За да се пресекат всякакви опити за спекулации,да се сключват предварителни договори,от които да е видно кой какви ангажименти поема за определен период от време-примерно 2 години,през които тези,които предоставят жилищата,да нямат право да ги отчуждават,но да могат да решават кого да приемат.А тези ,които ще се настанят,да се отнасят с грижата на добри стопани към жилищата,да поемат плащането на режийните разходи и да участват с доброволен труд при благоустрояването.
Поставих въпроса на оперативка в моята фирма и идеята се прие доста добре от повечето работници,които са съгласни да участват с безвъзмезден труд,като аз от своя страна мога да поема разходите им за транспорт,командировъчни,осигуровки и част от заплатите.Идеята има общо с "Habitat for Humanity" на Don Balon,с тази разлика,че тук става въпрос за готови,изградени жилища и би било много по-лесно осъществима,като би могла да бъде доразвита и допълнена,включвайки и хора,нямащи нищо общо със строителството,които да предложат работа на нуждаещите се и т.н.
Моля само за конструктивни предложения и темата да не се превръща в говорилня!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 08:55:54
markk,
Идеята ти е прекрасна!
Ако се нуждаеш от база в София, мога да ти предостая безвъзмездно необитаема в момента къща с двор в която могат да се настанят над 10 души от твоите хора.
Къщата се нуждае от освежителен ремонт, материалите ги плащам аз!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 08:58 от partzalev.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 09:19:54
avatar
Непоискано добро се наказва!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-06 09:20 от n.nikoloff.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 09:30:25
Тук, както и при истината всеки си има свое разбиране за добро и зло. Ако група хора се обособят в една организация с общи интереси, много скоро те намират общ език и постигат споразумение, какво за тях е добро и какво е зло. Ако всеки остане на своите разбирания и не направи необходимия компромис, то групата се разпада, независимо, от желанието за съвместна работа. По тази причина смятам, че е много важно за хората, които се стремят към хармонично съвместно съществуване, да имат единни понятия.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 09:33:30
avatar
markk, идеята ти е страхотна но е нужно в началото да бъде уточнена посоката на помощ.
1.Жилищата за които говориш са готови и са на шпакловка и замазка и имат Удостоверение за ползване но собствениците не могат да ги довършат до ниво за живеене.
2Жилищата за които говориш са готови преди етапа на шпакловка и замазка но строителя няма средства да ги завърши и има нужда от подпомагане.

и няколко по различни варианти

Стар панелен блок който има конструктивни проблеми но собствениците нямат средства да се справят със ремонтните работи.

Общински имоти които имат нужда от спасителни ремонтни работи но наемателите нямат финансови възможности

Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 09:57:34
Така е собственико ! И на мен не ми е ясна групата за подпомагане !? Според мен от такава помощ се нуждаят най-вече хора настанени в общински и подобни на тях жилища . Не мисля , че хора купили жилища за по 1200 е/ м2 нямат нужда от помощ , но има опасност да заприличаме на глупаци .....
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 10:01:20
avatar
Хубавото е че се генерира креативна енергия, лошото е че знам какво ще се получи и ще се похабят хората, иначе така искрено и всеотдайно работили за идеята. Имам тонове горчив и не толкова горчив опит и спокойно заставам зад думите си - няма ненаказано непоискано добро!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 10:09:49
Прав си за съжаление !
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 10:16:04
n.nikoloff,
погледни и от друг ъгъл!
Според мен, markk тъси начин да запази хората си в кризисен период, като ги подкрепя с определени разходи по тях, но се нуждае от помощ, която би могъл да получи от други хора в кризистно положение. От цялата инициатива, със сигурност ще има доволни поради, простата причина, че дните на много хора ще са запълнени с труд, положен за самите себе си! Дори две семейства да намерят подслон по този начин, ще е достойно!
Re: ДА ПОМОГНЕМ
06-03-2009 - 10:32:42
avatar
Ако markk има нужда от помощ - нека я поиска, пък кой с каквото може да помага, според възможностите и желанието. Ако хората получат помощ без да са я поискали контрата си е в нас (не ми се пише за какви глупости и дивотии става въпрос, а и всички са виждали такива неща). Аз съм правил много услуги и съм оказвал много помощ без да са ми я искали и познавам резултата. Благодаря, нямам нужда от повече такива емоции. Иначе пак кавам - яд ме е като гледам как хората с добри помисли се похабяват в такива ситуации.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход