Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каменна вата за изолация-каква плътност?

Публикувано от kallojj 
Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 09:47:45
Предстои ми изолация на нова къща,и съм се спрял на каменната вата на knauf.Някой може ли да ми препоръча каква точно плътност да избера,тези в магазина казват че средната е 75кг./куб.м.-започват от 32 истигат до 120кг./куб.м
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 10:04:33
avatar
Използвайте принципа на Мечо Пух - колкото повече - толкова повече!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 13:30:46
120 ми се вижда идеална като за нашия климат.
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 13:49:03
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> 120 ми се вижда идеална като за нашия климат.

А защо, ако смея да попитам. В съседната тема за стените "ватата" е с 0 плътност - демек липсва??? Как това зависи от климата, за което питах и там?




Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 13:57:22
Здравей!
Като ще правиш изолация с вата трябва предварително да си на ясно дали крайното покритие ще е мазилка или ще правиш тип окачена фасада, сайдинг или нещо друго.В зависимост от начина на изпълнение, който плануваш ще вземеш съответната вата.За вентилируема фасада задължително Rockwool Airrock ND 50 кг, при контактна фасада / когато крайното покритие е е вид мазилка, полимерна, силикатна, силиконова или минерална и топлоизолационния материал се залепва за фасадата/ задължително Rockwool Fasrock 135 кг или Knauf KR-FAS 130 кг.Ако ще правиш сайдинг имаш доста варианти за избор на вата!Истината е, че работя във фирма която внася вати и други топлоизолационни материали.Ако мога да ти помогна със савет - на драго сърце winking smiley 0886851095 *ok*
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 14:03:55
Колеги, избора на вата се обуславя от профила на изпълнение на фасадата, а не от климата.
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 15:32:16
Вярно ли !? :]
Abu
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 22:33:35
'бсолютно! Грамажът не влияе на необходимата дебелина.

Най-любимо ми е като кажат "под десет сантима не е никаква топлоизолация"... нито ти смятат зидовете, нито ти казват каква изолация, важното е да е много.
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 23:31:14
Изолация,изолация, ама май тогава си трябва и вентилация!Толкова се престарах на тая тема,че сега имам чувството,че стоя в херметическа капсула,даже и когато прозорците са на ножица отворени!Замислям се над една системка за естествена вентилация и първия ми въпрос е от каква височина трябва да взима външен въздух-1 или 2 или 3 метра . Какво е значението на височината над земята при разлика метър-два за входящия въздух? Въобще има ли значение?Сигурно има ,но засега нямам отговор.Някой занимавал ли се е с вентилации?
LKK
Re: Каменна вата за изолация-каква плътност?
14-06-2009 - 23:51:00
Най-добре е външният въздух да се взима от борова гора. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход