Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изграждане на къща на мястото на стара такава

Публикувано от yavor44 
Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 10:23:03
Здавейте, интересуваме възможно ли е да се изгради нова къща на мястото на стара със същите параметри като нея за да не е нужно да се вадят разрешителни и тем подобни.Става въпрос за къща около 35 квадратни метра.Благодаря Ви.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 10:33:47
Ако не те предадат комшиите - действай ! smiling smiley
Иначе проекта се казва - "Проект за реконструкция и/или разширение"
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 11:13:35
avatar
Действай смело! При мене случая е ,че на стара кирпичена къща с ЗП 45кв.м. искам да сложа дървено-скелетна с поне 120 ЗП.
Вот такие дела....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Abu
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 12:22:45
... и после ще се кълнеш "Ми то така си беши, от дяду мий останалу"!
Сериозно, някой има ли представа какво стана с тези нотариални актове, дето пишеше "парцел ... квадрата с жилищна постройка"? Нито етажи, нито квадратура има описани, нито вид строителство... Имам едно такова къще за потягане, та се чудя дали не са ги наместили административно, носеха се такива слухове, но скоро не съм се интересувал...
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 12:36:08
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> ... и после ще се кълнеш "Ми то така си беши, от
> дяду мий останалу"!
> Сериозно, някой има ли представа какво стана с
> тези нотариални актове, дето пишеше "парцел ...
> квадрата с жилищна постройка"? Нито етажи, нито
> квадратура има описани, нито вид строителство...
> Имам едно такова къще за потягане, та се чудя дали
> не са ги наместили административно, носеха се
> такива слухове, но скоро не съм се интересувал...

Виж кадастъра защото има много изненадани.В техническа служба по местоположение знаят имат ли нанасяне.Най лесно е да поискаш скица и в зависимост от това къде ще ти я издадат ще е ясно къде да проверяваш.


Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 12:57:26
avatar
В кадастъра....е истината... *stop* *book* *ok*
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 13:01:17
Трудничко.И аз съм на тоя хал.Около 40м2 керпичена къща,тип "лятна вила".Бонус-незаконна лятна кухня със стени от шперплат и фазер,залепена за къщата.Искам да махна лятната кухня,на излея плоча(сега е директно в земята) и да направя там по-малка кухня плюс мокро помещение и склад.Сега е 8х2 метра цялото.Разделя се на 3х2 кухня,2х2 мокро помещение и останалото е склад с вход от другата страна.

Бегло проучване ме отказа изначално и завинаги от идеята да правя такова нещо по законния начин.Няма как да стане.Трябва проект,съгласуване...мани тая работа...
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 13:09:27
При мен става въпрос за стара къща в София.И аз мисля, че ако не ни изпортат съседите няма проблеми.
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 13:20:40
yavor44 Написал:
-------------------------------------------------------
> При мен става въпрос за стара къща в София.И аз
> мисля, че ако не ни изпортат съседите няма
> проблеми.
Имаш проблем в София.Не хвърляй пари преди да оправиш документите защото движение срещу закона винаги излиза скъпо.



Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Изграждане на къща на мястото на стара такава
18-01-2009 - 13:21:38
avatar
Съседи.....да не портят.......нема такова животно... :} *ok*

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход