Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камъни в бетона - хубаво или лошо?

Публикувано от bulhomes 
Камъни в бетона - хубаво или лошо?
05-06-2009 - 20:40:52
Трябва да "облеча" в бетон един дъждовен канал. Вече го направих на 10-15 метра и направих барбркю отгоре. Сега обаче ще строя 3-етажна вила (до барбекюто) и се чудя за някои неща.
Технологията ми е следната: Изливам бетон на дъното на канала, слагам арматурни мрежи, после варели без дъна (които си служат за канал), връзвам мрежите, така че да "облекат" варелите и допълвам с бетон и камъни.
Та дойдохме на въпроса. Под барбекюто не се притеснявах да слагам камъни в бетона, но под фундамента на вилата... Дали камъните за пълнеж ще отслабят бетона или да го направя само с бетон?

P.S. Подробности има в тая тема
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
06-06-2009 - 12:57:27
Долу-горе разбрах за какво става въпрос. По принцип камъните се слагат за икономия на бетона и не го правят по-здрав.
Разбирам ,че такъв канал ще минава под вилата . Добре е да огледаш нещата и да се консултираш с конструктора ти , някоя колона да не стъпва вълху този канал.
Има доста неизвестни и тух /форума/ може да получиш само предположения.
Abu
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
06-06-2009 - 13:40:10



youtube.com

Интересно каква конструкция ще удържи това. А имаш ли дъждовен канал, гаранция че няма да дойде такава вода/кал никой не може да ти даде...

bulhomes, не се ли отказа? Ама как по деликатно да ти кажа... недей да строиш на пътя на водата. Че няма вода в момента нищо не значи - тя си има път и това е достатъчно притеснително. На 5, 10 20, 50 години - никой не знае кога, но стават такива работи.

На барбекюто майната му - ако искаш и без бетон покривай канавката, там хора няма да живеят.

Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
06-06-2009 - 17:27:26
Като гледам снимките...бетона ти е последния проблем в случая.Да стоиш на пътя на водата наистина е крайно рисковано решение.
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
06-06-2009 - 17:30:29
Абу в оная тема го обяснявах, но пак ще кажа - и да искам - практически и теоретичаски е невъзможно да дойдат такива води. Всичката вода, която може да дойде първо трябва да премине през друг канал на 40-50 метра и с по-малко сечение от моя.
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
06-06-2009 - 17:53:41
Да не съм голословен



А това е тръбата от която може да дойде водата - бях я слагал в другата тема
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
07-06-2009 - 09:23:39
Според мен мисията за водата под къщата не е чак толкова невъзможна - виждал съм воденица в балкана, където водата тече отдоу повече от век... но трябва да забравиш за варелите под къщата, да не говорим за камъните.. кофрирай си квадратен канал, излей на веднъж с водоплътен бетон, вибрирай, но задължително на веднъж дъното и страниците! След декофрирането обмажи цялостно от вътре с Пенетрейт на Изомат, огледай за фуги и ги фиксирай! И задължително остави ревизия за вход и бъдещи огледи и ремонт на канала!
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
07-06-2009 - 14:42:31
Варелите ги ползвам колкото за оставащ кофраж. Имам 1 туба май 50 литра от Гогол (демек на Изомат) за водоплътност на бетона - за това съм я взел. Въпроса ми беше за камъните - понеже сегашния канал е доста по-широк от варелите - дали ако по време на наливането по стените на канала хвърлям и камъни ще е лошо или няма да има кой знае какво значение? Ревизии ще има разбира се.
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
08-06-2009 - 00:10:08
Ако ще е във външната част и няма да има допир с варилите - дейставай... щом си взел и добавката от Гогол...
Re: Камъни в бетона - хубаво или лошо?
08-06-2009 - 00:29:19
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-08 01:23 от vivic.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход