Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Готов план

Публикувано от Nova 
Готов план
06-06-2009 - 21:41:26
Здравейте,

Става въпрос за еднофамилна къща.
Харесахме плана на наши приятели които предложиха да ни го предоставят безплатно.
Ще ни свържат с архитекта който го е правил,какви цени трябва да очакваме?
В един друг форум ми казаха,че цената е такава каквато и при нов план.Това не го разбирам.Все пак не е едно и също да работиш върху нещо един месец и един ден (ако се налагат леки изменения предвит това,че е на друг терен).
Re: Готов план
06-06-2009 - 22:13:27
Според методиката за минималните цени (която я отмениха, ако не се лъжа), цената за повторно прилагане на проект е 50% от първоначалната цена на проекта.
Re: Готов план
07-06-2009 - 21:06:46
Проекта влкючва няколко отделни части които се извършват от различни специалисти.
На базата на незнам си кой закон за авторското право архитекта би трябвало да има претенции само за това върху което е работил той.Или греша?


Re: Готов план
07-06-2009 - 21:25:17
при добро желание от архитекта можете да стигнете до някакъв пазарлък за смъкване на цената на проекта,но ако той не е съгласен, цената си остава каквато той ви каже и по никакъв предлог не можете да го накарате да я промени,друг вариант е да дадете проекта на друг арх. и той да направи съществени промени като спази основната идея,но незнам дали ще има разлика в цената,всичко е въпрос на пазърлък
Re: Готов план
07-06-2009 - 21:33:55
не казваш за каква сума на квадрат става дума
Re: Готов план
08-06-2009 - 10:34:39
Здравей Nova,

ние строихме 2 еднакви къщи, като имаше малка разлика в първия етаж между двввете
и при това положение ни взеха 30 % от цената за втората къща. Цената беше 10 евро/м2 - т.е средно ни излезе 7 евро/м2 на къща.
Мисля, че горе долу и при теб трябва да е такова съотношението от цената на проекта.

Успех в начинанието.
Пожелавам спорна седмица на всички smiling smiley
Re: Готов план
08-06-2009 - 19:23:54
creobg Написал:
-------------------------------------------------------
> не казваш за каква сума на квадрат става дума

Приятелите които ни дават проекта не искат пари,при архитекта още не сме ходили затова се допитвам до вас.Ако цента ще ни е 10-12 евро на квадрат няма смисъл да ползваме чужд проект,ще си направим наш.Ако цената е както казва Ivich и заслужава .

Благодаря за отговорите.

Re: Готов план
08-06-2009 - 20:44:35
само за ориентация- моят проектант ми взе 6лв. за конструкции и 6лв. за архитектура,вик и ел. не са ми искали
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход