Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена за проектиране

Публикувано от junior70 
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 15:34:35
Проектира се онова, което възложителят иска, в това число и формата на дръжките за вратите, ако е необходимо. Друг е въпросът, че повечето възложители се ограничават до т. нар. фаза "технически проект", която е напълно достатъчна за приемане от общината и за издаване на разрешение за строеж, но не стига за безпроблемно реализиране на строежа. Детайлите, спесификациите на материали и изделия, които са доста съществени за успешен краен продукт, се оставят на въображението на строителя и доставчиците. Същото се отнася и до управлението на паричните потоци по време на строителството - просто възложителите не плащат за такива неща. Оттам и онова покъртително качество, което наблюдаваме в масовите комерсиални строежи. За авторския надзор да не говорим - на строежа се вика само конструкторът, щото иначе не ще да подпише акта за приемане на конструкцията. За останалите проектанти се сещат чак когато стане въпрос за Акт 15, но тогава обикновено е късно за забележки и подобрения.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 16:12:29
avatar
Quote
percival
Проектира се онова, което възложителят иска, в това число и формата на дръжките за вратите, ако е необходимо. Друг е въпросът, че повечето възложители се ограничават до т. нар. фаза "технически проект", която е напълно достатъчна за приемане от общината и за издаване на разрешение за строеж, но не стига за безпроблемно реализиране на строежа. Детайлите, спесификациите на материали и изделия, които са доста съществени за успешен краен продукт, се оставят на въображението на строителя и доставчиците. Същото се отнася и до управлението на паричните потоци по време на строителството - просто възложителите не плащат за такива неща. Оттам и онова покъртително качество, което наблюдаваме в масовите комерсиални строежи. За авторския надзор да не говорим - на строежа се вика само конструкторът, щото иначе не ще да подпише акта за приемане на конструкцията. За останалите проектанти се сещат чак когато стане въпрос за Акт 15, но тогава обикновено е късно за забележки и подобрения.

+1!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Цена за проектиране
24-08-2010 - 21:52:14
avatar
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.


Абсолютно вярно ,но няма кои да те разбере нито в този нито в други форуми .*beer*
mrb
Re: Цена за проектиране
25-08-2010 - 18:16:59
Цената е 11 евро на квадрат и е най-добрата, защото има и по 15.
Re: Цена за проектиране
25-08-2010 - 19:05:09
Лошото , колега percival е че хората у нас само си мислят че са много умни а всъщност истината е друга и много рядко се показва добрия пример такъв какъвто ти е известен на теб и споделяш тук .Всъщност някои от нас трябва да възприемат това като мисия и като възрожденски будител да напомнят и показват т.н. "устойчив модел на поведение" .За да се опитаме да се отдалечим от войнстващия селско-мутренски модел в отношенията между хората у нас .Това когато не сме отвратително пасивни разбира се.
Re: Цена за проектиране
19-12-2010 - 11:22:50
Quote
djorch
И аз да ви споделя малко опит.Ако ви се наложи да търсите геодезисти ИЗБЯГВАЙТЕ "ГЕО МЕРА М+Р".Шефката (жената на шефа)Райна е крайно некоректна.В последния момент когато трябваше да взема част геодезия от тях ми дигна цената ЧЕТИРИ ПЪТИ от договорената цена!!!Попитах я откъде извади тази цифра,а тя ми заяви нагло,че работели на такива цени а и като сложила доработките се получавало тази сума.Нагъл опит от нейна страна да ми извива ръцете за да отскубне доста повече пари от мен.Съветът ми към всички вас е:Подписвайте си договор или да имате черно на бяло кой какви суми ,ви е обявил.Защото после горчиво ще съжалявате.Аз не и се подадох на изнудването,но ми струваше доста НЕРВИ,а те не са ми в излишък.ДОВЕРИЕ И ЧЕСТНА ДУМА НА НИКОГО!!!Айде със здраве и УМНАТА.

Използвал съм услугите на ГЕОМЕРА М+Р през 2009г.поради изработване на кадастралната карта в моя район , от собственика на фирмата Милко освен ПЪЛНА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ ,темерутско държание ,завишена цена неколкократно в сравнение с други геодезични фирми и накрая получих проект за изменение на УПИ за които негови колеги от друга конкурентна фирма се хванаха за главата - налагаше се да направя нов проект да давам обяснения и в кадастъра какви е надробил всезнаещия Милко/ та нали само той и жена му са компетентните лица ,за черноработници някои и друг студент/. Напълно съм съгласен с цитираното мнение по горе явно това в тази фирма ГЕОМЕРА М+Р е семеина черта .Сърбах попарата на тази фирмичка.Изводите оставам на вас .
Re: Цена за проектиране
17-08-2012 - 16:41:48
Здравейте, знам че темата е стара но се регистрирах за да помогна на хората които биха попаднали на нея.
Споделям ви сайт с ниски цени на проектиране не само в Пловдив но и в останалите области на страната.
Ако не ви интересува подминете линка

www.eurocode.wordpress.com

Успех!
Re: Цена за проектиране
31-07-2013 - 17:54:48
Здравейте , ще добавя адрес на архитектурно студио, на което попаднах преди няколко месеца и обмислям в най- скоро време да посетя. Ако някой има отзиви за тях нека пише ( аз ще пиша след посещението)

www.arhitekt-plovdiv.com



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2013-07-31 17:57 от Dumple1.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход