Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как българска фирма може легално да работи в чужбина?

Публикувано от Abu 
Abu
Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 22:31:48
Абе не знам откъде да започна... Приех работа във Франция за тамошен инвеститор, но сега се оказва, че няма да съм на щат при него, а иска да се "явя" с тукашната си фирма и работници. Представа нямам какво къде трябва да оформям като документи, а и онзи не ми помага никак с местните им изисквания. Запитах счетоводителката си и една позната от НАП, но ме заляха с толкова разнопосочна информация, че нищо не разбрах. Дори ми мина през главата да се откажа въобще да ходя, ама съм обещал, пък човекът две години ме врънка вече - неудобно ми е.
Та, ако някой има пресни впечатления какъв е редът българска строителна фирма да работи легално във Франция, моля да сподели!
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 22:37:22
Труда и соц. политика !
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 22:41:45
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе не знам откъде да започна... Приех работа във
> Франция за тамошен инвеститор, но сега се оказва,
> че няма да съм на щат при него, а иска да се "явя"
> с тукашната си фирма и работници. Представа нямам
> какво къде трябва да оформям като документи, а и
> онзи не ми помага никак с местните им изисквания.
> Запитах счетоводителката си и една позната от НАП,
> но ме заляха с толкова разнопосочна информация, че
> нищо не разбрах. Дори ми мина през главата да се
> откажа въобще да ходя, ама съм обещал, пък човекът
> две години ме врънка вече - неудобно ми е.
> Та, ако някой има пресни впечатления какъв е редът
> българска строителна фирма да работи легално във
> Франция, моля да сподели!

Умерено нелегално с плащане в България.



Където свършва логиката, започва БЪЛГАРИЯ
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 22:45:32
Ако се иска разните ти специалисти да са лицензирани-просто забрави.В някои държави се иска това-сертификат за ел.специалист,сертификат за заварчик,сертификат за...каквото се сетиш.Но дали е така във Франция може да ти каже само твоя човек там.
С осигуровките на българи в чужбина също има проблем...бая познати,работили навън по този начин,вече с години не могат да си опрвят осигуряването.
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 22:53:37
АБУ , мои познати работят в Германия и Испания , като са си открили фирми там . До 20 000 Е е необлагаемо или минимално. Ако е по-лесно така , работи по този начин.
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 23:35:56
хората искат регистрация по ИСО това е гаранция , че ти отговаряш на европейските изисквания и мисля , че това ти е напълно достатъчно...все пак звънни на някоя лицензирааща фирма или в търговската камара ще ти дадат инфо! smiling smiley
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
20-01-2009 - 23:45:54
avatar
Абу,

питай във френското посолство/търговско/икономическа служба. Дори да не знаят ще те насочат към консултанти.
ето ти линк
френско посолство.



Блондинка по душа
Abu
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
21-01-2009 - 00:18:04
Мерси, ще пробвам с икономическата служба към посолството... Счетоводителката е проверявала в стопанска камара, ама вдигна ръце с някакво обяснение "Идиоти!"
То, колкото повече си мисля, толкова по ми се струва, че не е добра идея да си мъкна и юридическото лице, ама на - тъй се докарах!
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
23-01-2009 - 18:37:02
Много интересен въпрос.
Имаше някакъв вариант с регистриране на ЕТ в чуждата държава, което не може да наема работници - т.е. ако регистрира ЕТ всеки един твой работник в чуждата държава, той ще има право да полага собствен труд и да му превеждат парите легално.
Не знам как стои въпроса с командировки - командирования работи в чужбина , но е назначен на трудов договор в друга държава.
Re: Как българска фирма може легално да работи в чужбина?
23-01-2009 - 20:06:18
най-пълна информация може да ти даде тамошен счетоводител. Така и така трябва някой да ти води счетоводството там ...
може да поискаш координати на такъв от инвеститора smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход