Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влагозащитна мембрана

Публикувано от Geto 
Влагозащитна мембрана
01-01-2009 - 23:45:55
Нова година-нов късмет!

Нали ви бях споменавал за едно изложение което посетих преди 1 месец? Ето че вече взеха да пристигат материалите по пощата и трябва да ви кажа, че има доста интересни неща.
Ето я гореспоменатата с-ма в действие:



Беше ми представена като най-новото решение, но кой знае, в Европа може и да не е такава новост.

www.benjaminobdyke.com
Re: Влагозащитна мембрана
01-01-2009 - 23:53:37
Гето, рисайзвай малко тази снимка. Необходим ми е 60 инчов екран да я видя. :]
LKK
Re: Влагозащитна мембрана
01-01-2009 - 23:57:30
Geto, обяснени ни за какво е тази система и кой слой от какъв материал е и за какво служи.

Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 00:01:33
На мене ми изглежда като лайнер за басейн *huh*
LKK
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 00:04:56
А според мен е основа за външна мазилка. :-[
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 00:07:17
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> А според мен е основа за външна мазилка.


На мене пък ми се зави свят
*xxx*
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 00:26:50
Хм, свърших лоша работа с тази снимка, но не зная как да я намаля *pardon*

Въпросната мембрана е онова със синият цвят. Има жълти и в др. цветое които имат различно предназначение, като покрив, дървени стени и т.н..
Синята, както се вижда от фотото е за тухлени и бетонни стени, с мазилка. Тази така наречена мембрана осигурява въздушно пространство м/у стената и мазилката като служи за добрата вентилация, а също и дренаж.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 00:34 от Geto.
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 00:54:15
Интересно е! Кафявия слой ми се струва мат от стъклени влакна ,подпрян с армировка от оградна мрежа или подобна на нея,като основа за мазилка.За синия мога да предположа синтетичен текстил.Съвсем вероятно е цялата система да може да се замени с течен полимер нанесен, със спрей или лозарска пръскачка !
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 03:07:15
Гето, това до колкото ми го побира главата се използва за предпазване на дървената конструкция на къщата от мазилката или хоросана ако искаш да зидаш около къщата, било с тухли или камък. Ти няма да строиш по сев. американски тертип??? За какво ти трябва това нещо??Ако правиш външна изолация може би ще ти е от полза, но до колкото знам, стако се нанася само на мрежа в/у стиропора. Хидро изолация за основите- това е може би което те интересува. Нали ги снима на онази къща?? Пръсканата черна материя и пъпчивата мушама вършат отлична работа.
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 03:38:44
Дон, казват че тази работа служи за вентилация и дренаж на стената*book*
Не съм сигурен дали бих използвал тази технология, но рекох, че може да е интерсно някому.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход