Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно изба на еднофамилна къща

Публикувано от Hrist0 
Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 19:28:24
Здравейте,

Предстои ми проектиране на мечтаната от мен еднофамилна къща. Предвиждам първия етаж да е около 80 кв. метра и до момента смятах да бъде без избено помещение. Въпреки това скам да обсъдя за себе си алтернативите и затова ме интересува каква би била разликата в цената на строежа с изба или без. Знам, че без проект е трудно да се каже, но аз ако имам вече проекта ще е късно да избирам дали с или без изба. Ако има значение - конструкцията няма да е тежка, защото втория етаж го планирам около 60 кв. метра, което според мен означава, че цялата конструкция няма да е много тежка. Моля за ориентировъчен отговор за разликата в цената на строителството.

Благодаря предварително за отговорите.
Христо

П.П. В момента съм в процес на търсене на архитект и проектант, така че ако някой иска да си предложи услугите - моля нека да го направи като лично съобщение.
A40
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 19:38:21
при мен първия етаж е 65м2,втория 85м2,отдолу ивични основи 70см дълбоки.та строителната фирма ми даде цена с мазе 12000лв повече ,отколкото без мазе.това са цени от това лято.
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 19:49:32
Мерси,

Полезен отговор. При мен идеята е да имам гараж на кота 0, около 25 квадрата, но ако ще правя изба мисля гаража да го вкарам в избата и така ще имам още около 50 кв. м. чиста избена площ. Така и така ще плащам за гаража, имам си идея колко ще ми излезе, просто сега си правя сметката дали не мога с "малко" повече пари /това малко е много относително/ да си направя и изба. Очаквам и други отговори.

Поздрави
Христо
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 20:03:33
Христо, не забравяй, че къщата можеш впоследствие да надстроиш, но впоследствие мазе не можеш да си направиш. А мазето е голяма работа, за всякакви нужди можеш да го използваш, в това число да си посрещаш гостите, без да се съобразяваш с останалите домашни. Е, по- скъпичко е, да, ама ползите са многопосочни.
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 20:12:45
avatar
Ако можеш да си го позволиш - прави изба и не мисли!!!
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 20:27:17
Стига да няма високи подпочвени води прави мазе.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 21:42:43
и аз се присъединявам към другите
Хич не му мисли, прави го. Гледай поне 2.20 да му е височината обаче

Тая година строих, 34м2 ми е мазата, много и се кефя.
Малиииии, каква битовка ще стане... *beer*
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
23-11-2008 - 21:46:56
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако можеш да си го позволиш - прави изба и не
> мисли!!!

Ей това е проблема - искам да знам дали ще мога да си го позволя. Защото грубите ми сметки показват, че без да съм сложил нито една стена ще изхарча около 30К /ограда, проект, документи, сонда, пречиствателна станция, отоплителна инсталация
sad smiley /
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
24-11-2008 - 00:03:19
колега направи си изба нема да съжеляваш , само наблегни на хидроизолацията и то без компромиси!
Re: Въпрос относно изба на еднофамилна къща
24-11-2008 - 02:30:21
Не зная какво mислят другите, но за mен къщата не е къща без mазе (изба).

Успех,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход