Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив от кофражни плоскости

Публикувано от bogidar 
Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:09:55
Възможно ли за покрива на къщата да ползвам вместо дъски платната от кофража на плочата. По-добре ли ще стане или дъските са по-добре. Покрива ще е керемиди.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-13 11:39 от bogidar.
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:14:03
Ами то точно така се прави, хидроустоичивия шперплат и всички куфражни дъски - на тавана !
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:26:01
Абе то така, че се прави е едно на ръка. Въпроса е дали е правилно. Този "шперплат" след време няма ли да стане на нищо. Дъската не е ли по "вечна"
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:47:52
Ще стане на нищо, ако покрива не е добър и тече и ако няма хидроизолация под керемидите... Но те и дъските гният, даже може би повече, поне ако не си играе някой да ги безиросва и лакира примерно...
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:50:31
avatar
Слагай шпертплата смело.
Първо е хидрофобен.
Второ не си мисли, че ще минеш без хидроизолация отготе
Трето при правилен монтаж между керемидите и шпертплата се получава зона на обветряне и не се задържа влага.
Четвърто дървесината за разлика от шпертплата е анизотропен материал и ако има изненади ще са от нея (дъските имам в предвид)
Пето шпертплата има многократно по-добри якостни показатели

... и т.н. ...
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 11:57:26
Под хидроизолация какво да разбирам Черната мушама дето се слага за това ли е или има и нещо допълнително Айде още някой компетентен да каже Работата е там че майстора който ми строи къщата предлага покрива да се прави със шперплата а аз не съм убеден че е по-дъбрият вариант
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 12:09:36
Ми явно и тука никой не може да те убеди........защо питаш тогава ?
В такъв случай случай - слагай дъски и задължително ХИ фолио отгоре, например на Брамак е добро, някъде към 3лв му беше м2.
А шперплата можеш да го ползваш и за под ако решиш - например скара с изолация, отгоре ковеш шперплата, а на тая здрава основа квото си искаш - ламинат, паркет..
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 12:21:02
Просто горните две мнения бяха крайно противоположни Иначе смисленото обяснение за шперплата ме кара да мисля, че е добър вариант Затова казвам, че ако още някой каже че със шперплата работата става добре тогава ще съм спокоен Въпроса е че шперплата го имам а дъските не и трябва да ги купувам - така че ако става clap: Пак да питам - черната мушама ли е хидроизолацията?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-13 12:22 от bogidar.
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 14:15:58
Божидаре, ти български не четеш ли бе човек? Петър ти каза - ХИ фолио - хидроизолационно фолио, на Брамак, влез им в сайта или иди в магазина и ще ти го покажат, сиво е, не е черно. Не е мушама, не е найлон. Можеш да кожеш смело през него, не пуска после. Струва около 3 лв май, аз на времето преди 2 год го взимах на под левче, но минаха тия времена.
Универсал вземи, има и други видове, това си е универсалното.
Воалита (черната мушама) не държи дълго, а и ако не го парнеш с горелка е загубена работа. Освен това е на асфалтова основа и ще се консервираш отгоре, а фолиото диша.
Абе има теми за покривите и керемидите, чети...
Успех!
Re: Покрив от кофражни плоскости
13-11-2008 - 15:31:09
StefanB, аз си мислех, че едното не изключва другото.Не трябва ли да се сложи и фолио (пароизолация) и хидроизолация.От предишни ваши теми разбрах, че това са две различни неща.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход