Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

метални покриви-дайте мнения

Публикувано от valiayankova 
метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 15:51:43
Някой има ли впечатления за металните покриви-редимства,недостатъци,здрави ли са,струват ли си или после ще съжалявам ,че съм избрала този вариант
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 18:44:44
avatar
Ако ще е за жилищна сграда - следвай традициите - другото ще е само пилеене на средства!
А и не желаеш да си под тоя покрив при силен дъжд или градушка?
После ще му трябва и солидно заземяване - щото и мълниите няма да те подминават....
Ха сега си отговорете и сами на въпроса! :]

Чест и почитание
Abu
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 18:47:44
Аууу! Още един неверник!
Познай кой град е това!
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 19:04:14
Е,аз имам предвид не старите ламаринени покриви,а тези съвременните"- [www.link-p.com]
И ми е необходима информацията,защото сега сме в етап на проектиране на еднофамилна къща и се чудим за покрива-дали класическите керемиди или тези "модерни" метални
Abu
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 19:25:12
Ами имаше цяла тема за металните керемиди... да не се повтаряме.
Общо взето пишат глупости в сайта си, но иначе не изглежда зле. Не разбрах каква е цената, не разбрах и каква е дебелината на основния лист (казват 4,5 кг/м2, на целия детайл, което означава дебелина под 0,4 мм, а това вече е много лошо - нито поцинковане хваща, нито ПВЦ покритие и много бързо се амортизират).
А това просто не се нуждае от коментар:
Основни Предимства
Металните покриви са много здрави, не се нуждаят от почистване и с годините не губят устойчивостта си спрямо различни въздействия. В допълнение те са леки, може да се поставят върху вече съществуващи покриви. Незапалими са, излъчват топлина при нагряване и стопяват снега и леда. Издържат ветрове със скорост 180км/час.Металните покриви са енергетично ефективни, отразяват топлината и тя не се губи.Така може да се спести повечеот 20% от сметката за отопление. Като обобщение:
• Лесни за монтаж и икономически изгодни
• Енергийно ефективни и спестяват до 20% от разходите за ел. енергия
• Много устойчиви са на външни влияния и са лесни за подръжка

Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 19:42:28
moody smiley:Металните покриви са енергетично ефективни, отразяват топлината и тя не се губи.Така може да се спести повечеот 20% от сметката за отопление. :!:


Дали можем да разчитаме на едно пояснение на това толкова примамливо твърдение!
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 21:29:08
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Металните покриви са енергетично ефективни,
> отразяват топлината и тя не се губи.Така може да
> се спести повечеот 20% от сметката за отопление
.
>
>
>
> Дали можем да разчитаме на едно пояснение на това
> толкова примамливо твърдение!


Тука музиката спокойно може да свири ТУШ :} clap:
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 21:49:58
Don Balon !Не те ли привличат новостите в науката? Аз съм любопитен човек и гледам с интерес на невероятните постижения на физиката,особено като са насочени към практичното приложение! smiling smiley
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 21:55:29
Това твърдение е по-скоро постижение на алКо-химията :}
Re: метални покриви-дайте мнения
02-11-2008 - 22:39:22
R&D smiling smiley Както казват по вашия край за алКо-химията и покривната ламарина!Науката си е наука!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход