Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлоизолация на тераса

Публикувано от bialata 
Топлоизолация на тераса
01-11-2008 - 14:28:33
Колко горе-долу излиза топлоизолацията на тераса - на панелен блок, изцяло външна, размерите вътре на терасата са 3 м на 1 м?
С някакви по-евтини материали защото терасата е изцяло южна.
Ако сте правили топлоизолация колко ви е струвала?
Благодаря!
Re: Топлоизолация на тераса
01-11-2008 - 18:26:50
Какво точно искаш да изолираш? Самата плоча на терасата, за да не ти прави термомост или стените на апартамента към терасата? Ако са стените, пий една ракия и си гледай телевизия. Щом терасата е южна изолацията може да ти увеличи консумацията.
Re: Топлоизолация на тераса
01-11-2008 - 18:51:08
Затворихме терасата с итонг и сега искам стените да изолирам - казаха ми, че така е по-добре защото итонга поемал вода и след година щяло да се получи мухъл в помещението.
Иначе и аз първо мислех да не правя топлоизолация защото е южно, но сега ме притеснява наистита да не се получи мухъл по стените?!
P.S. радиаторът е изнесет на външната стена под прозореца - ако това има значение.
Re: Топлоизолация на тераса
01-11-2008 - 19:13:01
В този случай първото и най-важно нещо ,ми се струва,ако имаш добър достъп до външните стени/скеле ,стълба и т.н./да си сложиш алуминиева козирка по цялата дължина на стените , не само над прозореца.Обикновено ,когато няма козирка и дори с топлоизолация ,итонга тече от горните ъгли,там където се съединяват 3 метровия зид с еднометровия зид и горната тераса.Козирката се закрепва с дюбели и се изолира със строителен силикон!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход