Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна мазилка-актуални цени

Публикувано от Petar 
Външна мазилка-актуални цени
25-09-2008 - 13:31:10
Майсторите

Я посъветвайте как вървят цените сега за външно измазване и за обръщане на прозорци. Грубо де...от-до.
Става въпрос за груба хастарна мазилка, като основа за ТИ другата година.
Къщата е в малко градче, едноетажна с височина до стрехата средно 3.6 метра.
Дървения материал за скелето е мой, майсторите само го правят.

Ситуацията е следната - близо 120м2 външни стени, от които около 13-14м2 е площа на прозорците и около 7м2 са външните врати подлежащи на обръщане.
Тоест не повече от 100м2 подлежат на измазване, а линейните метри на прозорците и вратите са около 36.

Опитвали се да "изнудват" жена ми с цена 1750 лв за труд (ако мине), най накрая се съгласили на 1600 лв. И пак ми се вижда много. А на вас confused smiley

Миналата есен баща му на сегашния майстор ми измаза външно другата къща (двуетажна), около 140м2 и барабар с обръщането на прозорците ми излезе 1400лв.
Демек за една година от 10лв/м2 труда става 13.3лв/м2 и то при условие че ще се работи на доста по-ниско и е по-удобно.
Ега ти инфлацията.... smoking smiley
Re: Външна мазилка-актуални цени
25-09-2008 - 17:17:24
На мен едни момчета ми мазаха сега баните, щото исках да пусна плочкадйията да работи на 9 лв/кв. обръщането беше на линеен метър - 7 лв. Говоря за хастар 2 см дебел, мазаха върху тухли, правят си там пилета с плочки, майки и после мажат. Варов разтвор готов им докарах аз от Тамара 91, до Зоопарка - мисля 42 лв/кубик, 5 кубика с миксер от там до Княжево около 300 кинта.
Качеството е задоволително, от три бани плочкаджията само една стена каза, че ще се наложи да подмаже, другото ще му върви на гребен.
Re: Външна мазилка-актуални цени
25-09-2008 - 18:40:06
Стефане - площа на прозорците и вратите включваха ли ти после в измазаната общо площ ?
Re: Външна мазилка-актуални цени
25-09-2008 - 21:40:29
avatar
дали ще си сметнеш общата квадратура с прозорците/без да ги вадиш/или ще смяташ обръщане на м2 впоследствие просто си е ненужно - цената ти идва почти една и съща.независимо от квадратурата цените скочиха почти двойно от миналата година и е почти невъзможно да намериш качествена изработка на цена по малка от 24 лв без ДДС за м2 във Варна/и то на скеле - ваше по възможност!!!!/..Така че цената си е чудесна,виж ако намериш някой стар майстор без работа ще си е почти на далавера!?!

Чест и почитание
Re: Външна мазилка-актуални цени
25-09-2008 - 23:39:50
скочиха почти двойно от миналата година и е почти невъзможно да намериш качествена изработка на цена по малка от 24 лв без ДДС за м2


Гоголе, ти сигурен ли си че добре си прочел за какво става дума ?
Пак повтарям - ВЦМ само, хастарна и то на висо4ина на скеле не повече от 1.8-2м.

Да не говориш за полагане на ТИ?

Напрево ме уби с тая цитирана цена. Тя не е двойна а тройна спрямо миналогодишната.
Искаш да кажеш, че че мазачите на хоросан вземат вече повече от майсторите на плочки ?
Или че последните и те са дигнали двойно до 40-50лв/м2 труд

Алооооо - я се опомнете малко бе, жена ми работи 3 дена за тези пари дето Койчо ще ги вземе да мацне малко хоросан на 1м2 точно за 5 мин :g:

Re: Външна мазилка-актуални цени
26-09-2008 - 11:43:26
Гогол е абсолютно прав за прозорците - или ги вадиш и плажаш на лин метър, или влизат в квадратурата, общо взето е същото, ако е нормалното съотношение прозорци-стена, ако не е, искай им цени и си сметни,
Но за цената - вероятно е разбрал цената за труд на ТИ, там са подобни цифрите за труд - лепене, дюбелиране, мрежа с две ръце шпакловка, грунд и мазилка. Замо за БЦМ аз поне плащах до миналата седмица 9 лв, после 7 - изгоних тариката, дето прибираше 2 лв горница без да стъпва и директно се разплатих с работниците. Сега чакам бригадата с Турбозола за основното мазане, БЦМ-то на къка беше само за килера, гаража и баните под плочките.
Re: Външна мазилка-актуални цени
26-09-2008 - 12:00:21
на колко си го спазарил Турбозола ?

сериозно се замислям за него напролет вместо сега да правя ВЦМ вътре , да я 4акам да сахне цяла зима и напролет шпакловка.

Мнооого влага, много мрасотии. Турбозола с гипс е поне еднократна свинщина, а и гипса си съхне много по-бързо....
Re: Външна мазилка-актуални цени
26-09-2008 - 15:03:33
16 на стените, 17 тавана включва всички материали и профили, приспада се квадратурата на вратите, щото няма обръщане там, с цели каси ще са, прозорците НЕ се вадят от квадратурата
Re: Външна мазилка-актуални цени
26-09-2008 - 15:10:09
Стафане, а дали случайно не ти казаха, че ще е готово за боядисване, но не желаят да боядисат защото не могат.
Освен ако не си някой супре късметлия ще се окаже, че преди боядисване една ръка шпакловка ще е нужна.
Re: Външна мазилка-актуални цени
26-09-2008 - 15:50:38
Не, не ми казаха, човек, но не съм и питал.
Искаш да ми кажеш, че според теб за тези пари не е възможно да получа качество такова, че да боядисвам, ако правилно те разбирам... Извинявай, но не схващам каква ти е идеята..
Принципно, не се и надявам да намеря бояджия който да маже без да е пуснал колор кит навсякъде, за което ще се олаща..
Знам какво ще ми кажеш, че би ми било най-изгодно да вкарам фирма от-до за да няма допълнително изваждане, щото всеки намира мъхна на предишния..
Да, ама не мога да си го позволя в момента, а ако се бавя още с мазането напролет ще платя поне няколко лева отгоре (не ми се вярва процеса на стагнация на пазара на НИ да удари толкова бързо строителния бизнес, българите сме много инертен народ)...

Това ли искаше да ми кажеш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход