Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Става ли този гранитогрес за външни тераси?

Публикувано от MEGADRON 
Става ли този гранитогрес за външни тераси?
17-09-2008 - 20:56:46
Здравейте на всички,

имам конкретен въпрос ... харесах и купих малко гранитогрес от Практикер .. много ми хареса цвета и големината на пло4ите .. дълго време не можех да избера и като го видях ... залепнах и го купих ... но ... ме притеснява следното ... искам да го положа на 3 тераси като 2 оттях са закрити но все пак ще има мокрене, дъжд, сняг , слънце и т.н. , третата си е открита ... притеснявам се дали ще издържи въпросният гранитогрес дълго време ...

ка4вам няколко снимки ... това което ме притеснява е "за интериорно приложение"

ина4е пло4ките са 10 мм дебели . Калибровани са ... другото което се чудя с какво да ги фугирам ... Ceresit 40, 43, 33 ????

ETO SNIMKI :





smiling smiley smiling smiley smiling smiley
LKK
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
17-09-2008 - 21:56:16
В Практикер на табелката с цената пише дали стават за външна употреба или не.
Освен фугирането за външна употреба има значение и лепилото. А преди това трябва и хидроизолация.
Желая ти успех.
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
17-09-2008 - 22:09:07
avatar
Става-подходящ е за тераси,но лепи с флексово лепило и остави фуга поне 4мм.....
Каквато и фуга да сложиш е добре,вече всички имат пластификатори в тях....
Умната....сложи си и хидро,че после оправия няма.... :]

Чест и почитание
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
18-09-2008 - 02:24:27
в ПРАКТИКЕР (CRAP-tiker) (ако вярвах на всяка табела и консултант в магазините досега 1. няма6е да съм във форумът; 2 щях да съм доста назад в зада4ите които са пред мен) ................. пи6е6е 4е е студоустой4ив - но това незнам колко е така ... рових за разли4ните ISO стандарти нооо.......... купих го ве4е и няма връ6ане назад ... просто ми хареса цвят, шарка, големина и дебелината е 10мм ... калиброван е ... еднородна е сместа и е изработен добре ... поне на мен так ами се струва ... за фугата купих веднага 4мм кръст4ета + 1мм луфт и 6е стане ок мисля - МУРЕКСИН или на церезит продуктите не6о в тъмно кафяво за цвят на фугата + флекс лепило на ВЕБЕР с по едър гребен ... искам маи и да са наредени на диагонал заради кривинате на терасите .... двете от които нямат нужда от хидроизолация си мисля
но третат трябаж да ъа хидроизолирам зверски (приемам съвети и идеи + конкретни продукти за ползване) ..... слагам ги и квото е такова ... все пак е гранитогрес мамка му .... confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-18 02:28 от MEGADRON.
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
18-09-2008 - 09:34:04
Що не вземеш да се обадиш на ARDEX. Според мен те са най-добрите в тази сфера.
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
18-09-2008 - 12:15:14
Гоголе, като спомена хидрото, дай акъл в баните върху хастара под плочите Хидроизомат ли да ги накарам да намажат с валяк на няколко ръце или нещо от другите - мурексин например или нещо друго.. Мисля и холкер да сложа по ъглите, макар че се чудя има ли смисъл.... На терасите сложих.
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
18-09-2008 - 18:08:11
avatar
Ако препоръчам друга фирма ще е несериозно,но Аквамат на Изомат ще ви свърши чудесна работа....
И е евтин и е ефикасен.....Цена 36 лв. за 12 м2 си е чудесна....
Задължително си направи холкер-ако не го направиш при евентуален проблем точно от там ще избие водицата.....
Само гледай да не повдигнеш нивото и да стъжниш работата на фаянсаджията впоследствие.....
АКВАМАТ НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ЗА ВЪНШНО ПОЛАГАНЕ......
Ако искате консулт ще ви предложа най различни варианти. :]

Чест и почитание
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
19-09-2008 - 17:02:26
Я като на по-прост ми обяснете какво "животно" е този холкер..........
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
19-09-2008 - 18:38:03
avatar
Холкера представлява подобен на перваз елемент,който заключва правия ъгъл при снадката "под-стена"...... :}

Чест и почитание
Re: Става ли този гранитогрес за външни тераси?
19-09-2008 - 18:51:39
Mерси Гоголе

Макар пак да не разбрах точно, важното е да искам от майстора дето прави банята холкери да има, да не е да няма.
Той сигурно няма да ме пита де " с каска или без каска?" spinning smiley sticking its tongue out ама вече поне знам направо да му поръчвам да е с каска... smoking smiley :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход