Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

PVC дограма от Англия?!

Публикувано от Borkata 
PVC дограма от Англия?!
20-09-2008 - 21:25:18
Здравейте,форумци.Имам въпрос.Който може да помага....Попаднах на фирма в Англия ,която предлага доста добра ,поне според мен, ПВЦ дограма.6 камерна,двоен стъклопакет-тожа им е стандартното изпълнение.Фирмата се казва:EUROCELL.Ето и адрес www.eurocell.co.uk.Сами си произвеждат профилите.10 години гаранция.Енергиеен клас на ефективност-"А" което е наи-високият постиган(поне ТЕ така казват).имам и примерна цена на прозорец-1.5 м на 1.0м.6-камерна дограма,2-ен стъклопакет,едно отваряемо и едно неотваряемо крило-400 лева...Та какво ще кажете струва ли си или да се доверим на това което се предлага на нашият пазар?Благодаря предварително...
Re: PVC дограма от Англия?!
20-09-2008 - 22:12:02
Ти как "попадна" или там живееш?
На острова имат навика (поне за около Лондон говоря) да си отварят прозорците НАВЪН, с доста елементарен обков и почти наравно с фасадата.
Знам ли, сигурно става и за тук.
Провери си какво ти оферират в това отношение.



Картинката е от сайта им !!!

Апропо, който го интересува, да обърне внимание на връзката стена-покрив в ляво.
В Империята, за целта още използват листово олово, като си го формоват на место winking smiley
И др. странни за мен работи има - например отсъствието на стрехи, а валежи имат. moody smiley:
Re: PVC дограма от Англия?!
20-09-2008 - 22:18:41
Любо, защо мислиш че е олово??Или там си пише??Тука, където сме все още поданици на н.в. баба Кралица- се използва по същия начин алуминиева ламарина.
Re: PVC дограма от Англия?!
20-09-2008 - 22:26:57
Любо е прав-олово е.на ролки го продават.Развиваш си го на място и го оформяш с доста примитивно "дървено трупче".Ами аз съм "отседнал" тука и те така вече 6 години....А какви са плюсовете и минусите на това да се отварят прозорците навътре или навън?
Re: PVC дограма от Англия?!
20-09-2008 - 22:47:41
Доне,
Пипал съм го (къща от 2000г., вярно не много евтина) и съм се чудил някоя колония дали не си плаща в олово.
И в "Бриколажа" им го продават - тежи мамка му повече от алуминий (2-3мм дебелина).
Имам и мои снимки, по-отблизо (специално снимано), но не ми се търсят.
На тази, мисля също си личи - загледай алумина при вас, дали във времето не изглежда същото. Може да е само за по-баровци - гледал съм отблизо само 5 къщи (съседни - гр. Рединг).
Пказва се леко и долу, при основите върху първия (!?) ред тухли - вероятно дренаж в сандвич стена.
Всъщност оловото (което май е и отровно) как е на цена спрямо алумин?

Хайде, че не сме за тук.

При Вас джамовете също ли са като на острова?
Мен нещо ми харесаха - главно простота, външни панти, едноточково затваряне, фиксиране с/у вятър в отворено положение, жалюзи за вентилация, по-малко главоболия с външното "обръщане".
Пък и жените имат повече место вътре за разни глезотии.
Иначе - песен за тукашните "айдуци".
Това като +/- за питащия.
Да, и този енергиен клас А - гледам всичко им е по Британски стандарти. Дали съвпадат с Европейските - не знам.

П.П. Борката,
Писали сме заедно - това е което се сещам. Ти по-трябва да си го усетил.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-20 22:51 от Любо.
Re: PVC дограма от Англия?!
21-09-2008 - 03:10:13
Наистина. Сега като го загледах си личи как "обгръща" всяка неравност и чупка. Това с алуминиевата ламарина не може да стане. По пружинираща е. Попвечето джамове се отварят на вън, с манивелка- има все още и плъзгащи се, но типичния вдигащ се като гилотина британски джам, вече не се използва.
Re: PVC дограма от Англия?!
21-09-2008 - 15:36:03
Добре де (Имперски жители),
Някакви идеи защо при тях така, а при нас иначе?
Дотук два минуса за отваряне навън - вандали и трудно миене.
Re: PVC дограма от Англия?!
21-09-2008 - 16:24:38
Вандали??? Че те направо чупят, изобщо не ги интересува на къде се отваря прозореца. За мене предимствата са повече. Удобни за отваряне, по време на буря се затварят още по-здраво.
Re: PVC дограма от Англия?!
21-09-2008 - 20:07:19
Ами,Любо то тука всичко си е на обратно moody smiley И движение,и прозорци....ами ,това че често срещано е че топла и студена вода са от различни кранчета-нямат смесители.Хубаво е прозореца да се отваря навън-няма да счупиш на жената фикуса който "задължително" трябва да е в ъгъла....! :} Ами имат един отвор в горната част на прозореца който мисля че е да предотвратява от конденз.....Такива отвори ползват ли се при изработването на дограми ж България?Аз поне не съм срещал?!
Re: PVC дограма от Англия?!
21-09-2008 - 21:07:10
Borkata Написал:
-------------------------------------------------------
Ами имат
> един отвор в горната част на прозореца който мисля
> че е да предотвратява от конденз.....Такива отвори
> ползват ли се при изработването на дограми ж
> България?Аз поне не съм срещал?!

Да, с тия кранчета направо ме разбиват, особено на обществени места - да си напълниш мивчицата и да го раздадеш Традиционно!? smiling smiley

Тези отвори в дограмата ги видях при вас за пръв път (2002г.) и яко ме впечатлиха. Хоризонтални, горе, с ръчно плъзгане и някаква система против шум. Там обаче, дограмата беше дървена, а самите клапи ги мярнах в магазина (~5-10лири, по памет).

Тук вече се предлагат подобни неща, но като екстра и доста скъпо.
Повечето режат уплътнителите за целта или рекламират междинно положение на затварянето - да не прилепнат напълно уплътнителите.
Има и автоматични клапи, реагиращи на влага. Пасивни (без ток) - нещо на принципа на влагомера с косъм. Не знам цени, но някъде имам сламка. Още не съм ги видял монтирани.
Така като гледам, вече не ми изглежда толкова "странна" идеята ти, както в началото.
Може да провериш как би изглеждало да си докараш само дограмата - мисля че в БГ вече сме добре откъм стъклопакетите (без много екстри) - повечето фирми поръчват стъклата на по-едрите производители, та сигурно може да се организира.
Някои стъклари се рекламират с вашия оригинал на К-стъкло - Пилкингтън (или както там се пише), въпреки че доскоро нямаше тестери за проверката му. winking smiley
Потенциални рискове (вероятно преодолими) - мерните системи, по-кофти или неподходящи уплътнители.
Преценявай...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход