Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

замазката под или над хидроизолацията

Публикувано от A40 
A40
замазката под или над хидроизолацията
27-08-2008 - 19:37:00
имам голем проблем-в понеделник ми започват топло и хидроизолацията на къщата:покрива е плосък и ще се ползва като тераса,плочки ще се лепят задължително.та досега идеята беше:върху плочата вата,замазка с наклон,два пласта хидроизолация,после плочки.днес отидох да си взема материалите от склада и шефа им ми даде нови указания:вата,директно върху нея се лепят двата пласта хидроизолация,отгоре замазка с наклон и отгоре плочки.но подхвърли че ако майсторите не смеят да лепят хидрото върху ватата да сложа замазка,а върху хидрото пак замазка и тогава плочките.та предполагам че и той не е много сигурен кое каде стои и питам знаещите:
1.може ли директно върху ватата да се лепи хидроизолацията и дали е добър вариант,има ли рискове
2.може ли директно върху хидрото да се лепят плочки,дали е добре,има ли риск
3.казаха ми че ватата можело да се слага върху бетона без лепило-може ли,има ли риск,дали е добър вариант
не търся евтини варианти,а качествени решения,не искам и да се изхвърлям
мнението на майсторите,които съм наел не го отчитам много,щото не са изпълнявали такова чудо(топлоизолация върху плоча,тук такива не открих,иначе за хидро и замазки са добри)
знам че тук има разбиращи хора и моля за помощ
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
27-08-2008 - 20:27:35
Мисля, че вече говорихме веднъж за твоя покрив, но все пак:
"1.може ли директно върху ватата да се лепи хидроизолацията и дали е добър вариант,има ли рискове
2.може ли директно върху хидрото да се лепят плочки,дали е добре,има ли риск
3.казаха ми че ватата можело да се слага върху бетона без лепило-може ли,има ли риск,дали е добър вариант
не търся евтини варианти,а качествени решения,не искам и да се изхвърлям
мнението на майсторите,които съм наел не го отчитам много,щото не са изпълнявали такова чудо(топлоизолация върху плоча,тук такива не открих,иначе за хидро и замазки са добри)
знам че тук има разбиращи хора и моля за помощ"


1. Да се лепи с горелка битумна изолация върху вата? - Не, не може, по ред причини.
2. Ако хидрото е с посипка, може. Ако е без посипка, нагрява се и се поръсва пясък. Достатъчно здрава основа е. Рискът е да нямаш добри наклони и да трябва да изправяш с лепило за теракот.
3. Максимално близко до предписанията на производителя! Ако е с лепило, значи с лепило! На хоризонтален покрив по принцип няма риск, но то си е за твоя сметка. Пък и не е кой знае каква икономия.

4. Пароизолация върху ватата - задължително (не само заради замазката), съответно отдушници. Как ще ги маскираш по покрива си е отделен въпрос - например покрай комини, бордове... прави им се кутия и се обличат пак с плочки.
5. Много внимавай какви плочки слагаш! Да не са някакви неустойчиви на студ, че ни плочки, ни замазка, ни изолация ще ти остане.
6. Сифони за баня - само в банята! Оттичането е важно колкото и изолацията, да ти кажа честно. Ако си със сифони, купи с голямо сечение и с периферия за залепяне на хидрото. Ако си на барбакани - по-големички, нали? И да не питаш къде се слагат сифоните - на нивото на замазката, но 3-4 мм по-ниско. Да не ги заложите на нивото на теракота! Гарантирани течове! Хубаво е да стане ваничка около сифона, пък на нивото на теракота ще сложиш декоративна решетка - има голям избор.
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
27-08-2008 - 20:37:42
ей господ здраве да ти дава,бях се спекъл.наистина пусках тема,но днес ме шашнаха малко и за да съм сигурен,че отдолу всичко ще е гипсокартон...иначе съм взел барбакани Ф100,това каде да се сложат не се бях и замислял.а за плочките-ясна работа.иначе втория пласт хидро е с посипка
още веднъж благодаря за инфото clap: clap: clap:
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
27-08-2008 - 20:48:54
Моля!

Като стигнат до бордовете и комините, ако имаш въпроси - питай!
Re: замазката под или над хидроизолацията
29-08-2008 - 23:56:50
Abu, човекът изолира покрива, пароизолацията дали не е ПОД топлоизолацията гледано отвън навътре? Или аз не разбрах от поста ти?
Нали идеята е при рязкото дижение на темп. крива влагата да не кондензира в изолацията, че вече мократа изолация става идеален проводник...
Поне при мен на пкрив пластовете вървяха така ( отгоре надолу ) керемиди с отдушници поне по два в горната част на всеки скат, дървена скара, фолио Брамак, ОСБ, 40 см. вата между гредите, пароизолация миаваща и под тях, бетонна плоча.
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
30-08-2008 - 07:27:40
Стефане,
Ако правиш топлоизолация на сух бетон, не ти трябва пароизолация отгоре му - откъде ще дойде влагата? Ако правиш върху пресен бетон, и пароизолацията не помага. Ще трябва още един кръг вентилация (може и временна за година-две) и тя става една... Същото е с найлона под замазката - повече за да не влиза вода при заливането, отколкото като паробариера. Та, за коя пара става дума? То затова се работи през топлите месеци, че при полагането и затварянето да не вкарваме и влага.
Едно време покривната плоча се правеше с един слой ходро, оставяше се за някоя и друга година да съхне, през това време се правеха довършителни работи надолу без измазване на фасадата и така... Като дойде време за покрива, всичко е достатъчно сухо. Затваряш покрива окончателно и тогава правиш външните мазилки. Всичко това беше разтеглено в две години, сега е в два месеца. Как искаш да е ясно и безпроблемно!
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
30-08-2008 - 23:26:41
при мен наистина всичко се случва за два месеца-от първа копка до хидроизолация на покрива,знам че не е най-добрия вариант,но...да попитам ако сложа пароизолация и под и над ватата има ли смисъл или пари на вятъра
благодаря предварително
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
31-08-2008 - 09:40:58
Ами браво - бързичко строиш!
Виж, A40, дано не съм те заблудил, че АБСОЛЮТНО всичко ми е ясно. Ама помисли - имаш да лепиш вата върху бетона, къде тогава е пароизолацията? Нали няма да лепиш върху нея или се отказа от лепенето? И както обърнах внимание на Стефан, ако имаш влага в плочата и я запечаташ отгоре (щото като сложиш пароизолация и натиснеш със замазката, това ще стане) е твърде вероятно водата да си намери друг, по-лесен път - надолу през тавана. Ако помещението отдолу е необитаемо и проветриво - добре! Ама ако не е...
Щом толкова искаш да направиш нещо, пусни върху бетона гофри (за елкабели) като лъчи по наклона (бъдещият), като в горния край ги събереш в отдушници и слагай пароизолацията върху тях. Пък ватата само ще я наредиш отгоре. Според мен никаква няма да я свършат тия гофри, но съм виждал такива изпълнения и хората твърдяха, че това било научен метод. Подобно нещо съм виждал по ТV да правят американците, само че те ползваха някакъв канап. Затова само те информирам - нито ти го препоръчвам, нито ти гарантирам нещо. Помисли, пък ако ти харесва идеята...

A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
31-08-2008 - 22:28:23
утре сутрин почват:ватата ще се лепи;прав си-пароизолацията е върху ватата(няма как да е в лепилото);замазка с наклон;два слоя хидро(втория с посипка);отгоре гранитогрес.След някоя годинка ще мога да споделя какъв е резултата(дано не е на първия дъжд :} )
Re: замазката под или над хидроизолацията
01-09-2008 - 22:32:32
a4o като ти слагат хидрото гледай да го задигат по бордовете достатъчно поне 30 40 см зависи от бордовете де smiling smiley. При мен едни умници го вдигнаха само 10 см и после се наложи да го преправят.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход