Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мерцедеса на климатиците

Публикувано от Petar 
Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 00:38:56
Daikin-Japan - Модел: S25HTRS URURU SARARA

Ето това мисля че е моето решение за дневната ми стая (28м2)
Според 1 вещ колега - това е единствения модел климатик на БГ пазара в момента който и обменя въздуха в стаята със свеж отвън ( като го затопля предварително )
И го прави автоматично и според предварително зададените стойности на влажността в помещението.
Всички останали климатици само въртят 1 и същ въздух.
Проветряването в тоя случай би било излишно и разточителство на енергия.
Смятам че всеки 1 лев даден за тоя звяр с КОП над 6 си заслужава.

Quote

Държава: Япония
Вид: Хиперинвертор
Охлаждане: 0.8-2.5-3.5kw
Отопление: 0.8-2.8-6.1kw
Консумация: 0.45-0.46kw
СОР: 6.08
За кадратура: От 25 до 35 кв.м. Цена - 2750лв
Описание: URURU SARARA.ХИПЕР ИНВЕРТОР.Нормална работа при -20С.Произведен в Япония.Топ дизаин .
Снабден с циркулация на свеж въздух с предварително пречистване.Възможност за регулиране на влажноста в стаята,информоционен бутон за вътрешна външна температура и влажност,инфо за консумация на енергия и дрСупер моделът на DAIKIN се отличава с високи технически характеристики,перфектен и изчистен дизай,много ниски нива на шум,плазмен и ензимен филтър.С новата система за филтри - идеален за чувствителна среда н.р докторски кабинети и операционни, както и за всякакви други пространства.
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 01:29:54
avatar
Това "Мерцедеса" в какъв смисъл е? Щото в днешни дни "мерцедес" означава "за едно и също качество и функционалност - най-много пари"...
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 13:43:00
Еми в смисъла който поясних по-горе - нова и важна функция която липсва при другите климатици. Превъзходно СОП над 6 + функция на рекуператор, това имах предвид като казах мерцедес.
А относно парите - просто няма други модели с които да се направи сравнение.
Само за сравнение - преди около година питах за цена на рекуператор Тошиба - казаха ми сума от порядъка на 1500лв. :ami:
Та това са пари направо за 1 климатик среден клас.
Така че 2750лв не ми се виждат чак толкова много при наличието на горните характеристики.
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 15:18:36
КПД се намалява с вкарването на топъл или студен външен въздух, това е като да отваряш пенджеро :}
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 16:42:03
avatar
За да не стане грешка ще кажа, че нямам нищо срещу Daikin-Japan. Те определено са във върха на климатичната техника.
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 16:46:15
Хм, не бях чувал за тези moody smiley
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 16:59:18
и аз се бях спрял на този Дайкин но прецених да заложа на термопомпа ....
и на мен ми се струва че няма да сгршиш с избора си.... clap:
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 16:59:39
avatar
Ми защото не са от ширпотребата. Аз също когато разбрах за тях бях скептично настроен, ама като видях и усетих как работят в едно шивашко предприятие...
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 22:30:47
Чаро, кажи моля те за термопомпата, аз не съм почитател на климатицитеsmiling smiley Като ще влагам пари в нещо такова предпочитам да черпя от природата. Моля те сподели как е, доволен ли си и т.н.

Поздрав,
Re: Мерцедеса на климатиците
07-09-2008 - 22:56:30
Eeee Гето...ти пък що се изказваш неподготвен :ami:

че климатика от къде черпи ? И въздуха ако не е най-неизчерпаемия природен ресурс - здраве му кажи smiling smiley

А пък за термопомпите - и аз се бях запалил по 1 време (аче имам и кладенец), ама вече ги отписах.
Изплащането им е поне 4-5 пъти по-дълго от гаранционния срок, кажи- речи следващото поколение, а технологичните проблеми - бая множко.

Има доста писано тука по въпроса. Използвай търсачката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход