Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ

Публикувано от lylys 
Помощ
01-09-2008 - 23:03:35
Може и да е тъпо ,но преди всичко е трудно,,,

Моля, ако някой знае , как се почиства хартиено тиксо /с което е бинтована и обезобразена алуминиевата ми дограма/ да мъцне !!!
Невъзможно ми е да почистя следите от гадното жълто тиксо ,,,

и още ,,,,,,никога не лепете тази гадост в/у дограма,,,

тенкс предварително
:g:
Abu
Re: Помощ
02-09-2008 - 06:09:33
Топла вода и сапун, доколкото знам. Да не се търка с твърд или грапав предмет!
За сведение, обикновено тиксо от булчински букет върху предния капак на колата е мнооого по-зле, тъй че не се коси...
Re: Помощ
02-09-2008 - 12:50:59
lylys, то затова има тиксо за облепване по левче и по 6 на една и съща ширина - зависи от производителя. просто евтиното излиза скъпо... Като всичко останало. ако сте го купили сами, сега ще видите зор, ако са ви го сложили майсторите, пак, ама поне ще чистите и ще ги благославяте тях... Що не пробвате с някакъв разтворител - спирт или кореселин или ацетон, но много внимателно на място, което не се вижда, за да не повредите боята от много търкане...
Абу, с кореселин на автомобилната коя, смело, пробвал съм нееднократно, не мръдва, щото е изпечена, е няма да заливаш, лекичко. Като ходих това лято на къмпинг държах колата на сянка под едни борове, да не ти разправям как изглеждаше от смола.... Излезе всичко без поражения, но си играх 2 часа с парцалчета...
Abu
Re: Помощ
02-09-2008 - 13:22:28
Миналата седмица пребоядисах колата, че се сетих преди това да пробвам въпросното тиксо, дето четири години ме дразни:
Спирт - 0 ефект.
Коресилин - изчисти едното петно, но остана мазно върху боята, не знам колко време щеше да стои.
Ацетон - веднага махна и тиксото, и гланца на боята. Като продължих да търкам се показва чак грундът...

На старата кола бях чистил брезова смола с амоняк, ама вместо 3% съм сложил 60% концентрат - кой да ти гледа шишето??? Направо изяде петното, ама стана на едни мазни гранули, дето пък тях едвам ги изстъргах...

Сега имам свободно време и като стана дума, ще пробвам на едни стари капаци със солна и сярна киселина. Всъщност сярна нямам - тая от акумулатора каква беше и дали става?


За дограмата - ВОДА И САПУН! БАВНО И ВНИМАТЕЛНО! С хавлиена кърпа и пластмасова шпатулка (за скреж по автомобили). Колегата каза, че има изчистен някой и друг километър, та това бил начинът - аз не знам.
Re: Помощ
02-09-2008 - 17:36:12
днес точно това правих....... хартиено тиксо но на стъклото... на няколко месеца... на слънце... само корселин помогна....и нож за чистене на стъклокерамични котлони...смрад, гад ама петънце не остана...
Re: Помощ
03-09-2008 - 10:20:59
ще пробвам всичко ,,без миризливите отровни разтворители ,неща да ми мирише!!!
ако некой се досети за еко алтернативи да пише,а пък аз ще пиша ако се справя
Re: Помощ
03-09-2008 - 17:14:13
Някъде пишеше - олио + чегъртане с нещо,което не наранява основата.
Доколкото разбирам, олиото размеква хартията и не позволява на изчегъртаното лепило да залепва пак.
Аз съм за бензин - пак обаче много "ръчен труд".
Re: Помощ
04-09-2008 - 11:37:01
CIF - от обикновения , бяла опаковка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход