Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!

Публикувано от philip_detchev 
Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
04-08-2008 - 16:39:39
Здравейте,

Сдобих се с апартамент, който е 1-ви над партер. На гаражите отдолу (тавана им) има сложен стиропор, но не искам да разчитам на него (с годините не се знае собственика на гаража какво ли ще реши).

Реших да се поразтърся и инвестирам в топло и шумо-изолация.

След като се поразтърсих "доста", по-прочетох и прочее се спрях на вата ISOVER - TDPS - ето малко повече по темата: [forum.isover.bg]

Отидох при оказания, така любезно, дистрибутор.
Оказва се че TDPT изобщо не доставят има само TDPS, което за мен (поне според версията на дистрибутора) не е проблем.

Купих си и мрежа - обясниха ми много подробно, внимателно, вежливо всичко по отношение полагането на ватата и замазката в/у нея. Дадоха ми каталог, в който всичко подробно е описано, а аз добавих и казаните ми трикове.
Закупих всичко.... докараха го, по указанията - сложихме го така че да се започне със замазката отгоре:



Всичко се полага, така както е описано и дадено в каталога + инструкциите от дистрибутора. А именно слага се изолацията, от горе има "мушама", след мушамата се слага мрежа (специално купена пак от ИЗОВЕР) за да стане по-здраво:



При полагане на замазката - УЖАС!!!!!!!!!! За нивелация не може да става каквато и да е дума - самата вата е мека и потъва (20мм в дебелина). Когато се сложи веднъж мастара е едно, после пак и е друго. СУПЕР трудно става, просто за майсторите се оказа голямо мъчение. Може би е добре да спомена, че самата замазка се бърка 3:1 със добавени фибри и пластификатор!



Ужас - всичко мърда, потъва, криви, изкривява и прочеее:



Разбира се, че обвинявам майсторите!!! Изгоних ги, дойдоха другите. Гледаха, гледаха - хванаха се за главата и казаха: Двойна цена пич, без гарации за каквото и да е, това дето си го взел може да има ебаси качествата, но определено е много зле за правене на каквато и да е замазка от горе, ако ще не с фибри да е ами и арматура да му сложиш всичко ще мърда. Тези говна на ИЗОВЕР са меки и всичко ще мърда!

Ужас!!! Добре правете пък ще видим.

Резултата:
1. Излезе ми 3-на цената
2. Замазката подава - тоест потъва.
3. Получи се ЕХО - когато ходиш, ходиш на кухо!!! (Изрично е упоменато, че изолацията има специални качества освен на топло но и на шумо проводимотст).
4. Въпреки фибрите и пластификатора се спука на едно място сега - скоро и в целия апартамент - ТЯ ПРОСТО ЦЯЛАТА МЪРДА.

ОБОБЩЕНИЕ:

Хора, не правете това у дома - може би е добро решение да 2-3 квадрата балкон или нещо от този род - но никога за целия апартамент. Бях подлъган от isover и сега съжалявам наистина много!!!!!!

П.с. Бях решил да слагам водно подово, добре че се отказах, че просто не ми се мисли, какво щеше да стане и с него.




Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
04-08-2008 - 20:09:13
avatar
:}
Моето мнение е ,че си се доверил на хора които добре продават ,но не са го правили нито веднъж....
Що не сложихте армировка от метал , се доверихте на 160 гр мрежа confused smiley
Замазката в случая е трябвало да бъде поне 5 см бетон,а не лепилна или земновлажна смес....
Сега ще мърда не ,ами и хорце ще тропа....
Кое мислите че ще спре движението?Мрежичката?Какво ли?
Ако не сте го оправили пишете....ще помагаме....
Иначе ватата си я бива....
И е нормално да кънти - нищо че е и шумоизолираща....
Сега остава да си сложите и гипскартон и ще получите чудесна акустика.....!
Другият път първо попитайте патилите.... smoking smiley или можещите... winking smiley

Чест и почитание
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
05-08-2008 - 00:37:56
Моите съболезнования. И аз твърде много вярвам на каталози i твоята история ми действа отрезвяващо.
Винаги съм мечтал в България да можеш да съдиш за подвеждаща реклама...
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
05-08-2008 - 05:00:39
Голямо набутване се е получило, но аз просто не виждам каква арматура би могла да носи тази тежест, при положение че всичко стъпва на "въздух"????
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
05-08-2008 - 08:47:00
avatar
Четири милиметра стомана положена като армировка с фракция и циментова замазка би спряла дишането задължително,а също и движението по оси х и у.....
После ако има ламинат е щяло да бие на кухо ,но това не е болка за умиралка щом се търси ефекта на топло и шумоизолация... :]

Чест и почитание
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
22-08-2008 - 19:22:31
Филипе, с риск да налея масло в огъня искам да ти кажа че ми е много болно като чета темата. Аз бях няколко години управител на Изовер България и съм положил достатъчно изолации от всякакъв вид и калибър с двете си ръце, така че вярвай ми не съм разтегач на локуми.
В моята къща, която е на два етажа с РЗП около 200м2, приблизително стотина квадрата са с TDPS + 5-6 см. стандартна замазка. В замазката има метална армировъчна мрежа, май беше 5х5, купувах я на времето от ЮНГ и е специално за плаващ под. Подовете навсякъде се държат вече пета година перфектно. Има ефект и срещу ударния шум, който е забележимо по-малък отколкото ако беше гол бетон на пода. Мога да преценя защото спалните ми са на долния етаж, а дневната на горния и спя спокойно когато горе някой от домочадието си е довел гости.
Това е. Не виня никого от измислилите и изпълнилите технологията на поставянето, обаче има нещо гнило в Дания в твоя случай. Сори за пропилените пари, време и нерви, но продукта не е виновен в случая. Ако ти е интересно, мога да ти пратя снимки от монтажа.
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
22-08-2008 - 19:28:46
Апропо, за пръв път чувам Изовер да предлага мрежа за плаващ под. Тази на снимките за мен не е такава. Има и още една подробност: ако е минало време между
полагането на ватата и започването на замазката и ако сградата е нова, много е вероятно да се е появил конденз между мушамата и ватата (от отделените водни пари от плочата при изсъхването й). В този случай ватата вероятно се е степала яко и при ходене върху нея допълнително се е разкашкала. Аз имах такава драма в две от спалните, сменях плочи, а на другите стаи положих найлон и над и ПОД ватата.
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
01-09-2008 - 13:12:57
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Четири милиметра стомана положена като армировка с
> фракция.......


Абе всички майстори сте много знаещи в началото - ама после по един и същ начин мрънкате, че материалите ви били виновни, стените криви, пода неравен, тавана мокър, латекса го разредили в магазина с вода.... след този ремонт на изуст ви знам всички реплики.


yavorand Написал:
-------------------------------------------------------
> Филипе, с риск да налея масло в огъня искам да ти
> кажа че ми е много болно като чета темата........

Здр. Яворе,

Мрежата за плаващ под (вече минаха 2 месеца) но мисля че беше изовер. Дори и да греша - ТОВА Е МРЕЖАТА, КОЯТО МИ КАЗАХА ДА СЛОЖА от там! Нещо повече - на снимката в каталога (в каталога всичко е обяснено на Български със снимки, доста добро качество) - беше именно тази мрежа. Където също така е упомената!

Относно подробностите - и ти кат' този горе майстора, ама ако е нов блока, ама ако е ходено, ама ако мушамата не беше таква, а по унакава - тогава щеше да стане.... бла-бла-бла глупости на търкалета.

Бетонната плоча беше (даже) права, само 2 години съхнала, а след полагането на ватата вечерта - започна полагането на стандартната замазка сутринта.
Don
Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
01-09-2008 - 15:43:05
Тъжна картинка. И при това грешката не е при теб. Като гледам правилно
си направил подготовката за полагането на замазката.

Но грешката не е и при изовер. Системата им за плаваща замазка е перфектна.

Грешката е в самата замазка, която си положил. Трябвало е да се използва саморазливна замазка.

Re: Черни точки за isover.bg - TDPS, или не правете това вкъщи!!!
01-09-2008 - 16:00:14
много си прав Дон, естествено, че саморазливна, той виж колко е вдигнал нивото на неговите снимки - още малко клепане на замазка и щяха да влизат наведени в стаята!!! :loveu: :loveu:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход