Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане

Публикувано от камелия 
Питане
24-08-2008 - 14:00:31
avatar
Трябва да направя преградна стена в една стая на втория етаж, за да обособя баня. Плочата на пода е излята. От какво да направя стената, за да не тежи,тъй като къщата е гредоред? Не искам гипсокартон.............та, помагайте! :ami:
Re: Питане
24-08-2008 - 14:17:01
avatar
Не съм сигурен,че имате по-добър вариант от гипсокартона.Може да съм пристрастен все пак към него.Ще следя темата.
Има ли нещо,което те безпокой в стена от гипсокартон или чисто емоционално?
Re: Питане
24-08-2008 - 14:39:54
avatar
gamper Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм сигурен,че имате по-добър вариант от
> гипсокартона.Може да съм пристрастен все пак към
> него.Ще следя темата.
> Има ли нещо,което те безпокой в стена от
> гипсокартон или чисто емоционално?

Къщата е на село, гипсокартона се монтира на рамка, зад която остава празно пространство- чудесно място за миши гнезда. Освен това, бидейки на гредоред, къщата поема вибрациите и вероятността картона да се напука се увеличава. Не съм много сигурна колко би издържал и фаянса отгоре му.

Re: Питане
24-08-2008 - 15:06:55
avatar
Тя стената не е куха,сложете си стъклена или минерална вата за звукоизолация,ако се притеснявате от гризачи-от страната,на която няма фаянс под гипсокартона слагате лист ламарина и проблема е решен.
Ако се направи като хората вибрациите не би трябвало да са проблем-добри материали и спазване на технологията имам предвид.
Може някой да ви предложи и по-добро решение,не споря.
Re: Питане
24-08-2008 - 16:02:43
Аз си мисля, че решението да не използваш гипсо-картон е чисто емоционално. Това е най-лесния начин, особено ако на тази стена ще е душа. Не се плаши че гипсокартона няма да издържи!!И задължително сложи вата вътре за да изолираш шума на течащата вода.
Re: Питане
24-08-2008 - 16:33:12
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз си мисля, че решението да не използваш
> гипсо-картон е чисто емоционално. Това е
> най-лесния начин, особено ако на тази стена ще е
> душа. Не се плаши че гипсокартона няма да
> издържи!!И задължително сложи вата вътре за да
> изолираш шума на течащата вода.

Душът няма да е на нея, но сега се сещам, че без да искам съм ви заблудила. Всъщност, след като е преградна стена, конструкцията, която ще я държи, няма да има зад себе си сттена. Стаята в момента е измазана с ЦВР, така че двете стени на банята са готови. На третата ще е вратата.
При това положение, нещото- гипсокартон, /или някаква друга плоскост?/ единично ли ще бъде,или две- с изолация помежду им? А трябва да издържи и плочки.......
Re: Питане
24-08-2008 - 17:02:29
avatar
Не си ни заблудила-написала си ясно преградна стена.Това е рамка от метални профили,от двете страни гипсокартон,между двата слоя гипсокартон-вата за звукоизолация-важно е да не се чува шума от водата.
Отделните плоскости гипсокартон съединени с хартиена или полимерна лента и съединителен цимент или филер за гипсокартон или най-добре отделни слоеве и от двете-зависи от решението на майстора.От тук идва и устоичивост на вибрации.
За гризачи-ламаринени листове-0,5 мм с широчина поне 500 мм в долната част на стената от страната без фаянс.
Конструкцията е достатачно стабилна да носи и плочките,едва ли стената е по-висока от2600 мм-не е 5-6 метра,че да натежи.
Вахно е хидроизолацията между стената и пода вътре в банята под плочките,но това важи и за останалите стени,не можете да избягате от това.
Нещо подобно
[manual.knaufdrywall.co.uk]
натисни Partitions под Knauf Systems и от там -Standart Partitions
Abu
Re: Питане
24-08-2008 - 19:59:51
Камелия,
ако чак толкоз не искаш гипсокартон, мога да ти предложа следната простотия:
профили за гипсокартон, но с водоусточив шперплат, а плочките се лепят с полиуретаново лепило. Хидрото - като при картона, но нагоре може и по-безотговорно. Към стаята пак ли не искаш гипсокартон? Ау вярно - ти не искаше куха стена. Ами тогава водоустойчив шперплат с видими гредички откъм стаята - то на една баня може и само една да е гредичката, другото е към стената и на касата на вратата. А може и повече да сложиш - чудна етажерка ще стане! За декорация откъм стаята може да облечеш шперплата с някаква ламперия, ама това преди плочките в банята, нали?
Re: Питане
24-08-2008 - 23:05:12
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Камелия,
> ако чак толкоз не искаш гипсокартон, мога да ти
> предложа следната простотия:
> профили за гипсокартон, но с водоусточив шперплат,
> а плочките се лепят с полиуретаново лепило.
> Хидрото - като при картона, но нагоре може и
> по-безотговорно. Към стаята пак ли не искаш
> гипсокартон? Ау вярно - ти не искаше куха стена.
> Ами тогава водоустойчив шперплат с видими гредички
> откъм стаята - то на една баня може и само една да
> е гредичката, другото е към стената и на касата на
> вратата. А може и повече да сложиш - чудна
> етажерка ще стане! За декорация откъм стаята може
> да облечеш шперплата с някаква ламперия, ама това
> преди плочките в банята, нали?


Не е простотия, май! Има едни плоскости с едри дървесни частици. В Иваняне направиха къща във възрожденски стил с тях- и външни, и вътрешни стени. Казаха, че са водоустойчиви. Има 9 и 12 мм. дебели. Ако ги използвам тях, дори няма да лампирам стената откъм стаята, защото всъщност съм я определила за " гладачна".
Благодаря ! smiling smiley
Re: Питане
24-08-2008 - 23:06:55
avatar
gamper,
Благодаря! Ще го разгледам и ще направя някаква комбинация...... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход