Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цени на някои дейности и материали?

Публикувано от Geto 
Въпрос за цени на някои дейности и материали?
20-08-2008 - 15:36:56
Здравейте,

На скоро получих количествената си сметка и сега търся помоща ви за да мога да си направя сметките :ami:

Моля за последни цени на някои строителни материали и труд в района на София. Ако нещо ви се види нелогично, моля обяснетеsmiling smiley

1. Бетон В10 и В20?
2. Желязо? Освен цената на готовия продукт, как да сметна труда?
3. Кофраж: ивични основи; стени; рандбалки; колони; греди; плочи, конзолни плочи; стълбище? Как става ценообразуването тук?
4. Тухли четворки?
5. Зидария? Има ли разлика в цената ако се зида с Поротерм 38?
6. Покрив?
7. Керемиди? Говори се за толко видове, а повечето наименования нищо не ми говорят. Има ли къде да разгледам какво се предлага на пазара?

Плащане на завършени етапи е добре (1-ва плоча, 2-ра...), но как става ценообразуването за да сметна реалната цена за труд на всеки етап?
Ще ви бъда благодарен за всяка информация и съвет. Ако прецените, че съм пропуснал нещо важно (сигурно съм) моля ви допълнете smiling smiley

Благодаря,
Re: Въпрос за цени на някои дейности и материали?
21-08-2008 - 01:23:42
Какво сега, неправилно поставих въпроса, никой не знае цената на бетона или давате мнения само на въпроси които ви интересуват лично confused smiley

То и мълчанието е отговор, така че благодаря за отзивчивоста cool smiley
Re: Въпрос за цени на някои дейности и материали?
21-08-2008 - 10:56:57
Гето, за съжаление в момента голяма част от материалите менят цените си sad smiley и то не в наша полза.
Ще опитам да ти дам актуални цени... за желязото - последно го взех на 2.22 преди месец - заготвено. За бетона и тухлите - днес дано да имам време да мина през възела в Банкя за да взема актуалните цени.
Re: Въпрос за цени на някои дейности и материали?
21-08-2008 - 11:21:51
цени отпреди 1 месец София:

бетон Б20 -120 лв за 1 куб.м с фактура (с ДДС), 110 лв без фактура (отделно превоз, отделно бетонпомпа)

арматура вече нарязана 2.3 лв (в края на май беше само 1.9)

керемиди "Стралджа"- 1.25/бр (фирма има сайт)

български тухли 1-ки- 0.48, 4-ки- 0.9 (с превоз от завода до София и разтоварване)
Re: Въпрос за цени на някои дейности и материали?
24-08-2008 - 20:58:49
Георги благодаря за любезният отговор.
За съжаление съм малко далечко от България иначе разходката до няколко склада щеше да ми даде отговор на въпросите касаещи цената, както и за калкулациите с някой майстор. Аз си мислех, 1е тук в този форум където се срещат множество "събратя" които строейки в момента би трябвало на изус да ги знаят тези работи, но както е добре известно по нас напоследък е по-лесно да взимаш от колкото да даваш. Както и да е, ще трябва да занимая старият си татко, то се е видяло sad smiley

Хайде забравете за това и бъдете здрави :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход