Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

По стопански начин

Публикувано от Karapuz 
По стопански начин
11-08-2008 - 18:40:54
Имам едно терзание и се надявам препатилите да помогнат.Има ли смисъл да си взема лекотоварен автомобил (бус,камионче) при условие, че ще строя по стопански начин, а материалите ще си доставям сам?Тоест налагало ли ви се е често да ходите с личен автомобил за материали вместо да ползвате платен превоз? moody smiley:
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 19:58:03
"по стопански начин" хехе Господин счетоводител
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 19:58:48
като ти прочетох поспа ме съмнява дали ще можеш да си избереш сам дори и автомобил.
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 20:52:28
elvi81 Написал:
-------------------------------------------------------
> като ти прочетох поспа ме съмнява дали ще можеш да
> си избереш сам дори и автомобил.


И какво те навежда на тази мисъл ако не е тайна.Доста ми помагаш иначе.Благодаря.
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 21:19:25
ай извинявай нещо съм изнервен
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 22:12:16
avatar
ако сколасаш да намериш нещо за 3000 лв не му мисли - ще си избиеш разходите по ходене и заряд.....

Чест и почитание
Re: По стопански начин
11-08-2008 - 23:25:02
Миним 10% от разхода за материали ще ти е от транспорт -при това транспорт на дреболии.Прецени ,можеш ли да намериш "бус" за 30тина лв. на къс курс....Ако не можеш, а ти гарантирам,че няма да можеш ,незабавно си купи "някакво возило"Търси затворено купе , с разход ,ако е дизел-около 8 , ако е на бензи(служи му газ)да не е повече от 9.Ще ти излезне сметката
Abu
Re: По стопански начин
12-08-2008 - 06:47:24
Проверени марки:
Форд Транзит до 20 годишен.
Мерцедес - бус или бордови, различни модификации, 10 - 20 годишен.
Ако не вярваш, виж с какво работят строителите.
Пък дали ще се изплати - за строежа не е сигурно, но ако имаш къде да го държиш после, ще ти бъде от голяма полза. Хамалогията по една къща никога не свършва. Но можеш да го продадеш след приключването и ще си на печалба.
Re: По стопански начин
12-08-2008 - 08:30:43
Ако възнамеряваш сам да си доставяш материилите и имаш финансова възможност съм твърдо за. Но в един момент да не се случи така, че понеже нямаш възможност/време да се обадиш на доставчика и да му поръчаш с негов транспопрт...губи се смисъла. И най-важното е да е здрава машината. По възможност с по-дълга каросерия и ако може да е закриута ще е добре!
Re: По стопански начин
12-08-2008 - 08:52:18
Мерси.Потвърдихте ми мнението.Ако няма едно такова работно магаре на обекта, ще си скапя семейния автомобил.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход