Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте еластична фуга за външни условия

Публикувано от mtodorov 
Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 09:34:09
Здравейте. В момента завършвам открита тераса - плосък покрив на къща.Плочките почти са сложени smiling smiley. Основната повърхност фугирахме с фуга на технокола с пластификатор за басейни, но се явява проблем на мястото където се среща цокъла с плочките на пода. Там се получава пропукване. Въпроса ми е какво ще ме посъветвате. Как да се обработи точно тази фуга. Благодаря предварително за отговорите.
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 09:38:36
avatar
Задължително третирайте с цветен силикон/фугопълнител/ и ще видите че няма да имате проблеми.....
Следващият път се обадете като ви трябва фуга- знае се че тази на технокола не е от най качествените....
Но ви съветвам за сега това......
Ако желаете третирайте фугите и около сифоните и барбаканите за да не берете ядове по късно!

Чест и почитание
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 09:46:53
Мерси Гогол. А цветния силикон няма ли да се отлепи. Като цяло нямам добро мнение за силикона.
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 13:46:41
avatar
не е силикон а фугопьлнител - малко по различно е :]

Чест и почитание
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 15:44:53
А от къде мога да го купя този фугопълнител smiling smiley. Идеята ми е да го използвам само за ръба където се срещат плочките на пода и самия цокъл.
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 16:03:52
avatar
Моля, посочете приблизителен цвят....,но след дълги размисли реших че,може да направите и с полиуретаново лепило - което също е евтино и еластично.....
Има най различни марки - единственото неудобство е че са решени само в бял и сив цвят....

Чест и почитание
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 17:11:24
Цвета е светло бежев. Кажете ми от къде да намеря този фугопълнител ако е по добър. Поне като го правим да стане като хората. Единствено съм малко притеснен с фугата на технокола която сложихме да не ни създаде проблеми по самия под.
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 18:06:36
avatar
Има импрегнатор за камък който ще ви свърши чудесна работа в случая - има го и в практикер,а ако желаете се свържете с мен - ще ви поръчам през дистрибутор....
Протезил или Протезил В се казва и ще ви свърши чудесна работа....Със същият е третиран Мадарски конник против ерозия и си върши добре работата за сега... smiling smiley

А фугопълнител ще се опитам да ви открия на конкурентна фирма - във Варна ползвам но само по поръчка и не държа наличности. :]

Чест и почитание
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 19:14:30
Добре благодаря ти. Мажем фугата с импрегнатор а за фугоуплътнителя ще чакам да ме посъветваш от къде да го взема. Лошото е че ще ми трябва до няколко дни.
Re: Препоръчайте еластична фуга за външни условия
16-07-2008 - 20:52:15
avatar
ОК утре ще имам отговор.... :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход