Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин

Публикувано от kkrater 
кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
06-07-2008 - 19:45:20
Здравеите всички вие които сте се срещали с какви ли не проблеми по време на строежа си.Аз съм се притеснявал за какво ли не по време на строежа, но никога не съм си мислил че ще се занимавам с такава глупост.Днес приключих с грубия строеж и реших да разчистя обекта. Взех си хора наех камион и реших на първо време да си пренеса дървените подпори 500бр.които закупих в началото.Тръгва камиона към мястото където ще складирам и какво мислите след 10мин. шофьора ми звъни и ми казва че го спрели от" горска стража " или нещо такова трябвало да носи не знам си кви документи за превоза .Аз принципно знам за такъв документ и че подпорите трябва да имат печати но винаги сам си мислил че това е при закупуването от борсата за дървен материал и им представям точно тези документи като имате в предвид че не всеки ден пренасям подпори а и длъжен ли съм да знам аз всички закони на горските. Но не, работите стояли по друг начин ,като решиш да си возиш подпорките отиваш не знам си в ква институция която ти издавала някакав си специален документ че можеш да си пренесеш закупените преди 5 месеца със собствени пари подпорки.Та за кво иде дума накрая тоз от горска стража взе да ми обяснява, колко дебели били глобите ,трябвало да пишат акт да конфискуват камиона , да конфискуват подпорите и накрая естествено си обяви цената (скромната сума от 500лв.)казах им че рушвети не давам да пишат акт и да вземат подпорите, но тези се закучиха да конфискуват камиона стана ми жал за шофьора да му спрат на човека камиона докато се изяснят работите ше минат 3 месеца с голям яд им дадох 200лв.Не съм сигурен че темата е точно за тук но сам сигурен че на много хора от форума ще им се наложи да си местят подпорите а тез гадове чакалят навсякаде.Дано съм бил полезен.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-07-06 19:50 от kkrater.
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
06-07-2008 - 22:02:27
Което сам изкарвал с труд извън БГ сам дал за подкупи и то навсякъде където и да стъпиш (с фактури и без фактури)200 лева е дребна (за горски )но все пак вие сте виновен защото не сте викнали полицията или някои държавник за проблема при условие че имате фактура за подпорите
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
06-07-2008 - 22:30:54
boyaneca Написал:
-------------------------------------------------------
> Което сам изкарвал с труд извън БГ сам дал за
> подкупи и то навсякъде където и да стъпиш (с
> фактури и без фактури)200 лева е дребна (за
> горски )но все пак вие сте виновен защото не сте
> викнали полицията или някои държавник за проблема
> при условие че имате фактура за подпорите
>
Колега,
Ти вече тук ли си или от чужбина пишеш.
Желязна "хватка" са му направили на kkrater. Дори и да има някакъв шанс по принцип с държавни служби - виж, неделя е - вероятно ранен следобед. Но би могъл да поиска да разговаря с началника им за разяснения, къде, защо и как да отиде в неделя, като обезателно му поиска името - евенуално можеше да "омекнат" (съмнително).

kkrater,
Съчувствам - мамка им. :g:
И според мен, с фактурата е трябвало да се оправиш - твои са си, разхождаш си ги.
Забравяй случката бързо, че здравето е повече от 200лв.
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
08-07-2008 - 22:13:48
avatar
За практиката с подкупите няма да коментирам такова низко поведение от тези служители.
Но ако си беше наел фирма, а не да се оправяш сам - фирмата щеше да си пусне един придружителен документ към пътния лист на хайванина и никой никога нищо не можеше да ти каже...
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
09-07-2008 - 04:17:19
Любо:
В чужбина сам и не мисля скоро да се върна в БГ да рздавам .....
n.nikoloff:
Каква фирма? Строителна или транспортна?
Само за докарването на платна и железни подпори на обекта ми искаха 1600 лв.,но платих само 500 лв.и то със скандал и изгонване
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
09-07-2008 - 09:59:36
avatar
Става въпрос за строителна фирма. 1600 лв?!?!?! За тази цена щях да разходя камиона от София до Варна и обратно два пъти.... Това са "нормалните" номера на разни дребосъци от бранша. Когато решиш сам да се оправяш, а не да си наемеш фирма - всеки ти се упражнява....
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
11-07-2008 - 00:47:40
Колко върви шлайфането на бетона на м2 ?
Не е ли по-добре така да се изравни нивото ,без да се 4ака технологичното време за съхнене на всякакви там замазки ?
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
11-07-2008 - 00:50:08
Sorry, грешка ...
ама ако искате може да отговорите де
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
11-07-2008 - 21:47:08
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
Защо моите коли, които са спирани
> хиляди пъти никой никога не ги е рекетирал за
> такива неща?

Не че не си прав по принцип, ама това за коя държава го пишеш. Я пак попитай шофьорите си - разбирам не разхождат адвокати в джипове. smiling smiley
И хайде сега кажи някакво симпатично определение на "рутинна проверка".
Понеже си навътре в материята, може да се ограничиш само на Балканите.
Re: кое в България оскъпява строежа - 200лв за 10мин
11-07-2008 - 22:44:44
avatar
Не съм казал, че не са глобявани и сигурно и пари са давали на КАТ-аджии, но никога за служебни дела - не е мой проблем, ако са превишили скорост, спряли неправилно или минали на червено. Казвам, че никой не ги е рекетирал за дела, произхождащи от естеството на тяхната работа и нарушаването на нормите в частност или общо. Никой от шофьорите не е влезнал в офиса и да каже - шефе, глобиха ме за открит и опасен товар, или липса на пътен лист, или придружителни документи, или неизправен автомобил...
Не искам да разказвам случаи със спиране на пътни полицаи и диалозите, дето съм имал с тях и последствията за тях. След като аз съм изряден и те трябва да са и им взимам акълите ако не са...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход