Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лакиране на стреха

Публикувано от Boby 
Лакиране на стреха
25-05-2008 - 01:47:47
Искам да лакирам стрехата сега докато има скеле покрай изолационните работи. Ще се пазаря с изолаторджиите, но искам някакъв ориентир колко върви тази работа, а още по-добре ако са бояджии с машина... Има ли някой информация?
Re: Лакиране на стреха
25-05-2008 - 03:10:33
Стряха-с машина???
Ел.пищов...специална лакираща машина или нещо друго имаш в предвид???Странен въпросsmiling smiley
Re: Лакиране на стреха
25-05-2008 - 12:42:04
ми с нашата пише, че може лак ...ама никога не сме пробвали
цената би била като на боядисване
Re: Лакиране на стреха
25-05-2008 - 22:48:39
Не знам каква точно е машината, предполагам че и бояджийска върши работа. То и на лака са дадени указания как да се ползва като е с машина. Дайте координати да се разберем smiling smiley
Re: Лакиране на стреха
26-05-2008 - 18:49:03
avatar
Привет!
Защо лак? Ползвайте матов импрегнатор - по добре се държи във времето....
Тия глупости с лаковете са приумици само - виждате дъските на какво приличат след време!А и инвестицията не е добра във времето....
Ако не е специална дъската ползвайте асфалт и бензин силно разредени/до кафяво/ и не палете цигара наоколо поне 2 дни......
иначе има готин ефект-проверил съм.....дъските не гният и не скриват дървоядите...
Нанесете с ефектен валяк и ще се учудите че можело от проста смес такива неща да стават
пробвайте на една дъска и ще видите резултата
почит


Чест и почитание
Re: Лакиране на стреха
26-05-2008 - 18:51:38
avatar
П.П. или с битум на водна основа - силно разреден..../но не става ефектно
почит

Чест и почитание
Re: Лакиране на стреха
27-05-2008 - 10:04:59
Бих Ви препоръчал отработено автомобилно масло. Нанася се обилно с широка четка,като прониква в дълбочина на дървесината
и я предпазва от дървояди и гнилостни процеси. Получава се много добър ефект, който подчертава структурата на дъските. Вече 6 години
ползвам навес-беседка, обработен по този начин и няма никакви признаци за влошаване състоянието на дървения материал. Наистина евтино и сполучливо решение.
Re: Лакиране на стреха
27-05-2008 - 10:28:08
Да, но ни разубедиха. Вече пръсках с един препарат на водна основа, който се импрегнира и ще сложа отгоре Сиккенс на 2 ръце - основа и UV филтър. Много е висока стрехата, искам да изкара поне 10 години без поддръжка.
Re: Лакиране на стреха
27-05-2008 - 18:33:10
avatar
Виж за маслото бях забравил.....!
Верно ,че също става , а и издържа доста....
При всички положения над 10-15 години,то и хубав лак толкова държи що годе!
Ама вече хубав лак няма.....
Почит

Чест и почитание
Re: Лакиране на стреха
27-05-2008 - 19:21:24
Сега пак се загледах, аз доколкото си спомням ми препортъчваха тогава отработено трансформаторно, не автомобилно масло?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход