Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Професионално мнение за таванска плоча

Публикувано от bubolin 
Професионално мнение за таванска плоча
03-06-2008 - 17:27:20
В процес съм на играждане на таванска плоча.
Имам нужда от професионално мнение за таванската плоча. По проект , плочата е дадена с излизане на 60 см. по цялата дължина на къщата. В предната част , излизането на места стига до 1.56 см. Това е направено с цел за да хвърля сянка върху терасите.
Вариантите за изпълнение са 2 , да се излее плочата или да се направи с дебели греди покрива, които да носят , това излизане. Ако го направя по първия начин (по проект) ще трябва да дам близо 5 6 хиляди лева повече / бетон, желязо, подпори, маистори/ . Ако го направя по втория начин което може , да стане същото по мнение на маисторите , без да се наруши дължината на това излизане , трябва да направя обков отдолу от дървена ламперия, за да се запази ефекта. Говорил съм с архитекта и тои е съгласен да отпадне това излизане, и каза че няма проблем.
Сега искам да питам вас , хората от бранша , дали да дам малко почеве пари и да си излея с бетона плоча това излизане или да го направя с дървена ламперия , което за мен е и по-красивия вариант. Дали пък, лампреията няма да ми струва и тя страшно много пари. confused smiley
Re: Професионално мнение за таванска плоча
03-06-2008 - 18:21:22
avatar
Привет!
Направете го така както си е по проект...
Бетонът с годините става все по добър,а дървото гние и ще ви прави проблеми
Това е според мен!
Не вярвам че ще се оскъпи толкова много,така или иначе вече сте го приел като пари,защо търсите алтернативи????
Само заради парите?Не вярвам-просто ще се убедите че бетона си остава бетон-ламперията само ядове ще ви донесе..
Помислете си че само ще се лакира през 2-3 години и като сметнете лака който отива и за майстори бетона ще надделее
почит

Чест и почитание
Re: Професионално мнение за таванска плоча
04-06-2008 - 08:40:51
Ти проверили цената на дебелите греди и колко пари ще дадеш за майстори за покрива? Много е ефектно, наистина да се направи то дебели греди, ама в никой случай не е по-евтино ако се направи както трябва. И се съмнявам, че неграмотните майстори дето си наел ще могат д а го изпълнят. Питай ги как се изчислява дебелината (всъщност става въпрос за височина и ширина на напречно сечение) на тази гредаsmiling smiley Започни с това колко според тях трябва да бъде провисването.

Направи стрехата дето излиза 60см. с дърво - там можеш да спестиш бетона, а тази дето излиза 1,56 с бетон. И задължително се консултирай с конструктора срещу добро заплащане, а не само с архитекта.
Re: Професионално мнение за таванска плоча
05-06-2008 - 11:32:53
По принцип , не е проблем за маисторите. Имат опит в правенето на покриви , и казаха че ще са ми нужни малко повече от дебелите греди. някаде към 10 бр. Не им знам цената на бройка, но не ми се вярва да е много. А пазарлъка за покрива си оставя същия , защото реално , не се променя площа на покрива, просто , трябва да слагат по масивни греди. Ламперия ако се прави , си е отделно вече.
Все още се чудя , но май ще си спазя проекта, макар че ще ми струва , доста пари. :g:
Re: Професионално мнение за таванска плоча
05-06-2008 - 17:14:42
avatar
И НЯМА да съжаляваш
чест и почитание

Чест и почитание
Re: Професионално мнение за таванска плоча
06-06-2008 - 09:08:32
БУболине, майстори са художниците и скулпторите - тези дето се занимават със сторителство са работнициsmiling smiley
Re: Професионално мнение за таванска плоча
06-06-2008 - 11:29:11
МАЙСТОР, по мръсна дума от тази , не съм срещал. Имам по големи симпатии към депутат , отколкото към тези алкохолици, но нека не се отклоняваме от темата. И не искам да слагам всички под общ знаменател. Вярвам че все още има кадърни хора, или те май избягаха зад граница.
:cry:
Re: Професионално мнение за таванска плоча
06-06-2008 - 19:20:30
avatar
Стига сантименти-просто всички ако си свършат добре работата и в БГ ще цъфтим.
Но уви....
А и не всички предпочетоха чужбина-останаха тези на които единствено им стиска да го живеят тоя живот...
почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход