Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете

Публикувано от bobby123 
Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
02-05-2008 - 10:39:36
Здравейте, преди 2 седмици приключих основният ремонт на жилището ми - апартамент на 1-ви етаж. Старата кухня, която се помещаваше в стая с прилична площ реших да направя детска стая. За целта изместих кухнята на терасата, която усвоих към хола и приспособих като кухненски бокс. Наложи ми се да изместя водата от старата кухня до балкона и ми препоръчаха да направя това с тръби с гъвкави алуминева вложка, които вкопах в стените на ниво 15-ина сантиметра от пода. На тези, които минаваха на външна стена поставих и изолация. Така направих много симпатична детска стаичка за детенцето ми, но 10-ина дни след като пуснах водата да тече по тръбите на стените се появиха петна мухал точно на нивото на тръбите върху тапетите. Днес поразместих мебелите и прегледах и видях, че освен мухала и тапетите са влажни тук-там. Помислих си, че има спукана тръба, но бързо се отказах сам от този вариант, защото петната са по протежението на две различни стени. Едно от друго най-крайните петна са на около 5 метра. Сега си мисля, дали е възможно тези петна мухал да са следствие от кондензация, която се получава върху тръбата ? Моля, помогнете ми с идеи какво да направя за да разреша този крайно неприятен проблем ! Дайте някакви идеи какво да направя в конкретният случай, за да предотвратя по-нататъчната поява на мухъл ! Да сменя тръбите с ПВЦ ли ? Да използвам някакъв битум върху тръбата за хидроизолация ли ? Вече не знам .... Благодаря ви предварително за полезните съвети !
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
02-05-2008 - 20:44:59
Снадките на тръбите близо ли са до петната.Обикновено като се пусне топла вода някъде трябва да се дотегнат гайките.Трябвало е преди да замажете да пробвате инсталацията.Ако е много сериозно защо не си пуснете тръбите през мазето.
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
02-05-2008 - 21:15:23
Според мен има някъде теч,не може да е само от конденза!
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
03-05-2008 - 21:13:26
avatar
Здрасти!
Нямаш теч,просто ти кондензира тръбата и оттам идва мухъл.....
Ако искаш да си решиш проблема просто я изалирай тръбицата и ще си доволен-има едни такива полиуретанови изолацийки на метър....
Ако ли не провери си всички връзки -трябва да скръцнат за да са добре стегнати....
Чест и почитание
:]

Чест и почитание
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
04-05-2008 - 12:45:41
Тръбата няма снадки - цяла е от до. От тези, които се използват за парно - с алуминиева вложка. На едната стена, която е външна съм сложил изолация, подобна на дунапрен и там мухъла е по-малко, но от другата беше трудно да я вкопая по-дълбоко и да сложа изолация, защото стената беше от бетон. Реално замазката над тръбата е не повече от 1 см. Започвам да си мисля, дали да не срежа тези тръби и да си ги оставя в стената а да си пусна по пода вътрешно ПВЦ тръби и да ги скрия в пластмасови кутии, за да си реша проблема генерално sad smiley . Мислите ли че така ще елиминирам проблема с влагата - вътре в стаята да минават ПВЦ тръби, които да не са вкопани в стената ?
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
04-05-2008 - 15:46:43
avatar
Здрасти!
Проблемът не е в тръбата ,а в температурата и ....
Докато не се изолира нацяло проблемът ще е наличен.
Има подобни на гума изолации-виждал съм в Практикер които са по тънки и ще ти решат проблема.
С кабелканал едва ли ще е най прекрасната гледка - особено за стая?!Но ти сам си решаваш....
Маже да си дръпнеш една хидроизолация отгоре,но това също няма да ти реши проблема,така че давай отново и този път без грешки!
Почит

Чест и почитание
2v6
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
04-05-2008 - 22:44:49
Quote

bobby123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Тръбата няма снадки - цяла е от до. От тези, които
> се използват за парно - с алуминиева вложка. На
> едната стена, която е външна съм сложил изолация,
> подобна на дунапрен и там мухъла е по-малко, но от
> другата беше трудно да я вкопая по-дълбоко и да
> сложа изолация, защото стената беше от бетон.
> Реално замазката над тръбата е не повече от 1 см.
> Започвам да си мисля, дали да не срежа тези тръби
> и да си ги оставя в стената а да си пусна по пода
> вътрешно ПВЦ тръби и да ги скрия в пластмасови
> кутии, за да си реша проблема генерално .
> Мислите ли че така ще елиминирам проблема с
> влагата - вътре в стаята да минават ПВЦ тръби,
> които да не са вкопани в стената ?

Не можеш ли да прекараш тръбата през пода?
За какви ПВЦ тръби говориш? Каквато и тръба да сложиш без изолация ще има конденз и мухъл.
Дори с минимална изолация 6 мм не би трябвало да се получава конденз.
А къде ти минава каналната вода?



Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
05-05-2008 - 11:11:38
Голямата кондензация ми се получава на стена, която е гранична между стаята и коридора със стълбището на кооперацията. Проблемът е, че тази стена е носеща и няма как да вкопая тръба толкова навътре в стената. Аз прокарвам само една тръба - със студената вода, защото нямам ТЕЦ. Последното ми питане е за вашето мнение, дали всичко ще е наред, ако извадя тръбата да минава директно в стаята, без да е вкопана а директно да я положа върху ламинирания паркет на пода. Ще има ли пак кондензация в такава ситуация ? И ако мислите, че не какво да използвам - тръби за парно с алуминиева вложка, както сегашните или да ПВЦ тръби ? Благодаря !
2v6
Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
05-05-2008 - 11:23:38
Quote

bobby123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Голямата кондензация ми се получава на стена,
> която е гранична между стаята и коридора със
> стълбището на кооперацията. Проблемът е, че тази
> стена е носеща и няма как да вкопая тръба толкова
> навътре в стената. Аз прокарвам само една тръба -
> със студената вода, защото нямам ТЕЦ. Последното
> ми питане е за вашето мнение, дали всичко ще е
> наред, ако извадя тръбата да минава директно в
> стаята, без да е вкопана а директно да я положа
> върху ламинирания паркет на пода. Ще има ли пак
> кондензация в такава ситуация ? И ако мислите, че
> не какво да използвам - тръби за парно с
> алуминиева вложка, както сегашните или да ПВЦ
> тръби ? Благодаря !

Май досадно става, но прочети пак:

Каквато и тръба да сложиш без изолация ще има конденз и мухъл.
Дори с минимална изолация 6 мм не би трябвало да се получава конденз.
А къде ти минава каналната вода?




Re: Проблем с преместването на водата! Моля,помогнете
05-05-2008 - 15:02:35
Просто вземам питейна вода от щранга и я прекарвам на балкона, където си обособих кухненски бокс. Там съм си изкарал мръсния канал директно. В стената е вкопана единствено една тръба, която да ми достави питейна вода до новата чешма.

Тоест от всичко казано до тук да разбирам, че единственото решение за мен е вкопаване на тръбата. Няма начин да е открита ? А за вкопаването в пода - няма как да стане - вече съм сложил и ламиниран паркет - голям зор ще е да прецакам абсолютно всичко. По-лесно ще ми е да се опитвам да къртя стената по-надълбоко.

Моля ви кажете ми каква изолация е най-добре да сложа на тръбата, за да се предпазя максимално за в бъдеще ? И за замазката циментено - варовита смес ли да използвам ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-05 15:03 от bobby123.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход