Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обитаем бетонов покрив???

Публикувано от innovision 
Обитаем бетонов покрив???
09-03-2008 - 22:44:46
Пак здравейте,
в ощи линии стигнахме до покрива, подпокривното пространство е обособено в 2 спални, а самият покрив е скатен бетонов, керемиди брамак. Таваните ще са окачени, така че имам възможност да изолирам и вътрешно... по скоро ме притеснява жегата отколкото студа. Притеснява ме и влагата. Питането ми е следното понеже съм сигурен, че и тук бъркам:
1. каква изолация бихте ползвали- вата, фибран?
2. Колко дебела?
3. фолиото под или над изолацията и какво фолио.
4. Какво пропускам?

Пак мерси.
П.С. малко неактуално вече, но ще го допопълня къщурка
Re: Обитаем бетонов покрив???
10-03-2008 - 12:09:13
Бъркаш естествено. Обитаем покрив е, който е плосък и има тераса върху него т.е. обитава се отгоре му. Това, което описваш е необитаем скатен топъл покрив. Топъл означава, че няма подпокривно пространство, а жилищното помещение контактува директно през него с външния въздух отгоре. Правилно си се досетил, че тук проблемът е основно с жегата, затова и се казва топъл. Проблем също е и влагата.
Re: Обитаем бетонов покрив???
02-04-2008 - 20:54:02
avatar
Хей здравейте!
Нямям за цел реклама,но вижте хидро на плосък покрив-там описах една система на Изомат...
Лично аз слагам Каменна вата,щото след жегат идва и бахър,а той е по страшен - мисля.....
Течове няма да имате,но напоследък нещо брамак се пука при силна жега, а това е проблем...
Иначе е добре че покрива е от бетон-стига ви и да е водоплътен!
Ако искате разяснение или дебат просто попитайте!
С почит

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход