Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

теч в банята-ремонт

Публикувано от Landman 
теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 13:23:43
Здравейте на всички от форума.Имаме теч в банята и искам да му направя ремонт ама трябва да открием първо проблема от къде идва.Първо се образува мокро петно на левия ъгъл на тавана на банята и от там изби към хола и детската стая.Стените му са зелепени към хола и стаята.Помислихме че е от комшията и затова го предопредихме.Той скоро прави ремонт и е сменял тръбите.Сега сложи и силикон на плочките в банята си но това не докара до никакъв положителен ефект.На десния ъгъл на банята е пакета на самите тръби.Има само малко отворче по надолу за проверка на водомера.Стария собственик е затворил пакета.Сега забелязах че като се мушна ръката вътре капи от горе.Десния ъгъл на тавана на банята е мокър.Съседа идва и каза че не е мокро а влага.Дали има вероятност аз да имам спукани траби.В неговата баня няма нищо.При мен ако има спукане и капи на капки как и тавана ще е мокър.Моля дайте ми съвет.Ще се побъркам.
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 14:06:57
Съседа от горе ли е?Ако е отгоре,теча идава от него.Кво като е сменял тръбите....стават грешки!Но,докато не разкъртиш,няма да си решиш проблема!
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 14:09:21
e щом проблема е в него защо аз ще къртя.Не трябва ли той.
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 14:23:43
Може да е от вертикален щранг, а те са обща собственост на блока. При нас беше така - в нас сухо, отдолу тече. През ревизионния капак (40-50см.) не се виждаше нищо мокро. Като бръкнахме по-навътре обаче, се оказа че на вертикалния щтранг, точно до подовата плоча (затове не се е видяло) има теч. Та и при вас сигурно е от общия щранг. Тогава си правиш ремонта и вземаш платежен документ. После го представяш на домоуправителя и касиера. Ремонта на общия щранг трябва да ти го осребрят, или да ти приспадат от месечните разходи, докато се покрие сумата. Но не мисли, че ще ти платят ремонт на банята, де. Това че имаш малък ревизионен отвор си е твой проблем. Но без да разкъртиш няма как да докажеш от какво е. Може да е канала на сифона спукан, но щом капе в шахтата, по-вероятно е от верт. щранг.
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 14:34:15
Благодаря много
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 14:37:40
r_stoma е прав.Нали тече в твоята баня,ти ще трябва да къртиш,за да разбереш къде е проблема,ина4е само пророкуваме тук!Като видиш от къде тече,ще знаеш към кого да се обърнеш-към съседа или към домоуправителя.Без разходи-няма да минеш,успокой се winking smiley
Re: теч в банята-ремонт
24-01-2008 - 20:41:45
Пробвай с огледало и прожектор да видиш от къде тече.Но теча може и да е по-нагоре от твоя съсед. smiling smiley
Re: теч в банята-ремонт
24-03-2008 - 09:40:34
Помощ! Имам теч от съседа, в банята, в кухнята и на терасата. Как да го накарам да си оправи нещата да не тече при мен? Да подам жалба някъде, да застраховам апартамента, да го съдя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход