Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Геотермални системи за отопление и охлаждане

Публикувано от Geto 
Геотермални системи за отопление и охлаждане
10-03-2008 - 05:07:28
Зная, че мн. се е писало тук по този въпрос, но тъй като не успях да открия стара тема в архива си позволявам да открия нова такава, защото имам информация която искам да споделя. Ако не казвам нищо ново, моля да ме простите.



Днес бях на едно изложение където една мисля канадска или американска компания ме впечатли с опитът си в Геотермалните технологии.
Може да ги намерите на следният адрес: www.nextenergy.ca

Специално за моят земляк Дон Балон, който прояви интерес.
Фирмата предлага 3 варианта: вертикален кръг, хоризонтален кръг и хоризонтален под нивото на езеро или язовир. Предлагат се както затворен кръг така и отворен в зависимост от условията. В Затвореният кръг циркулира нещо като антифриз, отворения разбира се подпочвена вода. Тук имам едно DVD което обяснява като за невежи как деиства системата. Ако някой прояви допълнителен интерес ще опитам да я закача тук някъде.

Крайната цена е: 25,000 канадски долара, като в тази сума влиза проект, инсталация, труд, всичко. Гаранция 10 г.

Фирмата има изложбен салон, където се правят демонстрации и т.н. та мисля да прескоча да видя на живо как функционира тази играчка. Ако има интерес ще разказвамsmiling smiley

Хайде със здраве



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-10 12:39 от Geto.
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
20-03-2008 - 23:28:51
Хубава реклама ;-)
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
20-03-2008 - 23:33:31
Geto,давай информация,че на нашите фирми и 25 000 евра не им стигат!
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
21-03-2008 - 00:01:27
Бях чел някъде информация за тази магия бях дори рзпитвал в БГ. Там тогава използваха само отворен тип, а всичко зависеше от това къде ще излезе водата. Ако трябва да се дупчи доста на дълбоко-доста дълбоко бъркаха и в джоба!!!Гето, това си е доста голяма инвестция, аз мисля че ако вложош тези 25000 в изолация и добро архитектурно решение(Парцалев го спомена преди няколко дни и от тогава ми се е набило в главата)относно остъкляване, разположение на прозорци и самата къща, улавяне на слънчевите лъчи зимата и засенчване през лятото, ще си на по-голяма далавера. Тази зима забелязах че къщата ми е така разположена, че входа, гаража и спалните на децата се огряват от изгрев до залез-цял ден!!!Лятото обаче не е точно така, хваща се най доброто слънце изгрева, а след 2:30 вече се засенчва понеже слънцето е високо. Помисли върху това.
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
21-03-2008 - 22:27:19
Оказа се, че в моето място има повърхтностни подпочвени води, което не е добре за геотермалната работа, а и мисля, че Don Balon е прав. Всъщност имах възможноста да разговарям с различни фирми относно алтернативни и не толкова източници на енергия и всички бяха категорично на позицията на Don Balon.
За себе си ще наблегна на изолацията и всичко необходимо в тази връзка, но още не съм започнал сериозно проучване.

Разбира се, за онези които се интересуват ето един адрес: www.nextenergy.ca

Също разполагам с едно DVD, което може би ще е интересно за онези които сега започват своите проучвания, но не зная как да го кача тук. Нека някой от легендарните родни ИТ специалисти да каже какво да правя smiling smiley

Хайде успех,
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
21-03-2008 - 22:40:30
Има ли някъде тема за Пасивна къща, или да отварям. Мисля че е време!!
Re: Геотермални системи за отопление и охлаждане
21-03-2008 - 22:53:51
Отваряй земляк, отваряй, настана време е!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход